» »

zasedenost diska

zasedenost diska

bukev ::

spravil sem se čistit disk, pa mi ne uspe popolnoma, na drug disk sem prenesel vse dokumente, deinstaliral večino programov, uporabil cleandisc, pa še vedno imam 50G podatkov na disku. od tega je viste cca 15G, ostalih program files 1,5G, nekaj datotek v dokumentih nadaljnih 1,5G
v skritih mapah ravno tako ni omembe vredna količina podatkov in tudi temp mape sem izpraznil.
ali ima kdo idejo kje se lahko skriva cca 30g nesnage?
hvala
bukev

bluefish ::

System Restore si pogledal?

bukev ::

na tem računalniku ne obstajajo backup files.
tako vsaj izpiše comp.
moram pa priznati, da se v visti ne znajdem prav dobro

fosil ::

Imaš dve vrste skritih direktorijev, skrite in sistemske.
Če imaš prikazane samo skrite so lahko sistemski še vedno skriti.

Potem pa enostavno pogledaš velikost vseh direktorij v root direktoriju (recimo na c:\).

Osebno ti priporočam da si za taka opravila namestiš total commander in nato v nastavitvah vklopiš prikaz skritih in sistemskih direktorijev.
Tako je!

solatko ::

bukev - Backup files je nekaj čisto drugega. System restore so obnovitvene točke, ki ti jih dela sistem ob vsakem instaliranju novega programa in tega se lahko nabere kar precej, če nisi omejil velikosti (cca 10% kapacitete particije).

Tilen ::

Naredi search vseh večjih datotek od 20MB, sortiraj to kar ti najde po velikosti in boš videl kaj ne sme biti zraven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bukev ::

hvala za pomoč
problem je bil v system restore. samo izklopil sem to opcijo in 27G se je v trenutku pojavilo.
še enkrat hvala
bukev

solatko ::

bukev - Pametno, da jo vklopiš nazaj, pa jo omeji na kakjšna 2GB, tako, da če se kaj pripeti, sam sistem uredi na stanje, ko je bilo še vredu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
263193 (2622) BorutK-73
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181498 (1127) bukev
»

Kako varno razširiti particijo na disku ?

Oddelek: Programska oprema
182582 (2200) bluefish
»

Outlook ekspress 6 - izguba podatkov na mejlih - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
142835 (2835) Izi
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311877 (1438) alum

Več podobnih tem