» »

Ram

Ram

oo7 ::

Pozdravljeni

Trenutno imam v računalniku 4096MB DDR3-1333(PC3-10600)SDRAM(Kingston) 2x

Torej če bi hotel dokupiti še 2x4gb bi moral kupiti popolnoma iste ploščice? Katere zgornje številke se morajo ujemati?

hvala

OvCa77 ::

ddr3 in 1333, lahko izdelovalec, ni pa nujno.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

oo7 ::

OvCa77 je izjavil:

ddr3 in 1333, lahko izdelovalec, ni pa nujno.


Hvala :)

oo7 ::

Imam pa tole matično ploščo : https://www.asus.com/Motherboards/H87MP... zdaj pa nisem siguren ali je 8gb max ali lahko 16gb?

Windovse imam pa x64 tam ne bi smelo biti problema za RAM?

DarwiN ::

32Gb je max, sej ti piše... Pa lahk so tudi 1600Mhz ali več, ampak bodo pač delovali na 1333.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

32Gb je max, sej ti piše... Pa lahk so tudi 1600Mhz ali več, ampak bodo pač delovali na 1333.


Aha potem bo v redu. Hvala za pomoč :)

oo7 ::

Drug teden dobim dva Ram-a :)

Zdaj če bom hotel dati ta dva rama v matično ploščo bom moral stran vzeti ventilator od hladilnika.



Imam točno tak hladilnik kot je na sliki. Zanima me če je težko stran vzeti ventilator malo sem gledal tisti dve klipsni, ki sta zapeti za radiator pa ne bi rad kaj pokvaril. Nisem še dol jemal ventilatorja zato me zanima če je težko potem nazaj sestavit ali je bolje, da peljem k kakpnemu strkovnjaku?

Domobrancek ::

oo7 je izjavil:

Drug teden dobim dva Ram-a :)

Zdaj če bom hotel dati ta dva rama v matično ploščo bom moral stran vzeti ventilator od hladilnika.



Imam točno tak hladilnik kot je na sliki. Zanima me če je težko stran vzeti ventilator malo sem gledal tisti dve klipsni, ki sta zapeti za radiator pa ne bi rad kaj pokvaril. Nisem še dol jemal ventilatorja zato me zanima če je težko potem nazaj sestavit ali je bolje, da peljem k kakpnemu strkovnjaku?


Najlažje ti bo, če boš na youtube našel kak video, ki ti bo pokazal kako sneti ventilator. Načeloma nimaš kaj veliko za povarit tuki, nerabš k strokovnjaku vozit :)

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Ventilator gre čisto enostavno dol. Malo nazaj potegneš tiste dva "drota" in gre dol. Mislim da imam isti cpu cooler v predalu.

oo7 ::

Pozdravljeni1 :)

Mene pa zanima če dodaš RAM če ti to kaj vzame prostora na disku?

Ker dva dni nazaj sem imel na disku C okoli 20 gb praznega prostora danes pa piše samo 10 gb praznega prostora.

Hvala za odogovr

ncc2000 ::

ne

oo7 ::

Potem pa ne vem kaj mi je zasedlo 10 gb, ker nisem nalagal popolnoma nobenega programa ali kaj drugega:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jest10 ::

Lahko ti-če nimaš fiksne izmenjevalne datoteke, ki jo lahko sistem naštima na velikost rama.
Prav tako velja za hibernate fajl. (če ne rabiš, v cmd kot administrator vtipkaj powercfg -h off)

oo7 ::

jest10 je izjavil:

Lahko ti-če nimaš fiksne izmenjevalne datoteke, ki jo lahko sistem naštima na velikost rama.
Prav tako velja za hibernate fajl. (če ne rabiš, v cmd kot administrator vtipkaj powercfg -h off)



Pa lahko kje pogledam če je res RAM zavzel prostor na disku?

jest10 ::

Ja ga je zavzel. Če hiberniranja ne rabiš, vpiši tisto komando in boš dobil prostor nazaj.

BorutK-73 ::

Pagefile se poveča. Nastavi na manual in nastavi svojo velikost. Če imaš dovolj rama, nastavi na 500MB.
Moj računalnik/lastnosti...

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Preden sem dodal RAM sem imel vedno oba diska v plavi barvi tako, da nisem bil čisto pozoren zdaj pa, ko sem dodal RAM pa je prišel C disk v rdečo barvo, da zmanjkuje prostora.



No včeraj sem pisal, da sem imel 10gb na C disku. Danes popoldan sem pogledal je bilo 9,62 zvečer je bilo 9,32 zdaj je pa toliko kot je na sliki 9,13:|


Disk C ima 111 gb piše, da je zasedenega prostora 100 gb če pa označim vse datoreke v C disku pa piše, da so velike vse skupaj 68gb pa tudi če prištejem 16gb Rama še vedno ni 100 GB

Na C disk nisem nič snemal, ker na C disku imam samo windovse in programe ostale stvari imam na drugem disku E tako, da res ne vem zakaj mi pobira prostor na C disku.

Berni_01 ::

morda imaš za nastavit koliko prostora ti zavzame restore point v windowsih.. Katire windowse maš?
pojdi pa desno miško klik na moj računalnik -> Lastnosti -> Dodatne Nastavitve Sistema (na levi strani) -> System Protection (4. zavihek v oknu) -> Konfiguriraj -> pa z drsnikom nastavi na kakih 7gb
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

BorutK-73 ::

M-Power, v explorerju nastavi da ti prikazuje skrite in sistemske datoteke in boš takoj našel mankajoče fajle v C:. Sta pagefile.sys in hiberfil.sys. NE JIH ZBRISAT!!!

Hibernacijo lahko izklopiš tako:
Instructions: Start Menu -> Type cmd -> Right-Click the cmd Icon -> Run as Administrator -> Type powercfg -h off -> Hit ENTER -> Type exit -> Hit ENTER

To enable type: powercfg -h on

Za pagefile
moj računalnik/lastnosti/Dodatne Nastavitve Sistema (na levi strani)/dodatno/ nastavitve gumb/ dodatno tab/spremeni gumb in nastavi na 500MB, lahko tudi izklopiš.

Še ena možnost:
Da se ti ne nalaga Windows 10;((

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kot že rečeno, najprej izklopi hibernacijo, ker je skoraj gotovo ne rabiš, zaseda pa nekaj GB. Po tem zaženi Disk Cleanup oziroma orodje za čiščenje diska (v iskalnik Start menija vtipkaj DISK) in označi vse kar je možno. Če ti ponudi še kaj na temo sistemskih datotek, klikni tudi to. Videti moraš namreč še postavki za Windows Update Cleanup in Service Pack Backup Files.

Ko bo Disk Cleanup končal z brisanjem začasnih in odvečnih datotek, sistem ponovno zaženi in preveri še glavno TEMP mapo, ki se privzeto nahaja na c:\Users\ime računa\AppData\Local\Temp>

V tej mapi lahko izbrišeš vse kar je možno. Ponavadi ostane le FXSAPIDebugLogFile.txt, ki zasede točno 0 bajtov.

oo7 ::

Takole označim čisto vse in potem dam počisti sistemske datoteke?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Han ::

Najprej klikni na gumb "Počisti sistemske datoteke", da dobiš na seznam še preostale postavke...

BorutK-73 ::

Koliko GB si sedaj pridobil?

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

BorutK-73 je izjavil:

Koliko GB si sedaj pridobil?


1 dober gb bsem pridobil čeprav je tam pisalo začasne datoteke 10gb in zdaj piše 0 b in sem pridobil samo 1 gb.

BorutK-73 je izjavil:


Še ena možnost:
Da se ti ne nalaga Windows 10;((


Mislim, da ne, ker me vsak dan opominja pridobite win 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

BRBR ::

Potegni si dol en program ala: diskdata
Glej prvo sliko. Pa boš našel kaj ti žre prostor.

Han ::

Če te opominja na Win10, imaš vejetno že celo namestitev na disku. Zalege se znebiš z Win10wiwi in Never 10.

BorutK-73 ::

Naredi to in boš videl če imaš kakšno skrito mapo na C:.
http://almostgeek.com/windows-tutorials...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 - rabim prostor na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
141581 (1366) Cveto
»

kam mi gre 30gb podatkov na ssdju?

Oddelek: Programska oprema
182234 (1527) Phantomeye
»

SSD SATA II/SATA III

Oddelek: Pomoč in nasveti
232361 (1935) hojnikb
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479418 (8513) cookyx
»

Koliko placa za Visto?

Oddelek: Operacijski sistemi
131702 (1352) Pesimist

Več podobnih tem