» »

Kako varno razširiti particijo na disku ?

Kako varno razširiti particijo na disku ?

psytoma ::

Torej imam WIN 7 build 7201 x86, imam en disk velik 1 tb razdeljen na dve particiji. Sedaj pa bi rad razširil sistemsko particijo za par gigabajtov. S katerim programom bi varno to storil v mojih windowsih, brez izgub podatkov.

bluefish ::

start > run > diskmgmt.msc
Pred tem pa obvezno defragmentiraj obe particiji preko start > run > cmd > defrag x: -w -v, pri čemer je x črka particije.

psytoma ::

piše da nimam privilegijev da naredim defrag

ok to sm uredil, sem UAC izklopil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

lopov ::

dumb metoda ... desni klik na "Command Prompt" (najdeš v pripomočkih) in izbereš "zaženi kot administrator.

In tu notri vpišeš "diskmgmt.msc" (brez narekovajev), stisneš enter in slediš gornjim navodilom.

Ko boš že tam -- desni klik na disk, lastnosti, orodja, defragmetiraj.
Narediš na obeh diskih.

Pol pa spet desni klik - na najprej na particiji, ki jo manjšaš in "resize - shrink".
Sledi desni klik na particiji ki jo večaš in "resize - expand".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

psytoma ::

če je tu možnost extend volume zamegljena, verjetno zato ker je sistemska particija

lahko še kak predlog kdo pove

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

duff ::

najprej moreš drugo particijo pomanjšat, da lahko sistemsko povečaš. Si pomanjšal drugo particijo?

psytoma ::

sem, napravil sem tako da sem imel 5 gb unlocated spaca pa vseen noče, expand na c: disku je zamegljen

res nihče ne ve rešitve ?

se je komu kakšna ideja utrnala mogoče ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

lopov ::

Itak ... Kako je narejena druga particija? Delaš samo s primarnimi particijami ali, kot se zgodi, je prva particija primarna, nato pa imaš razširjeno particijo (extended partition), razdeljeno na logične diske (logical disk)? Če je tako, boš moral razširjeno particijo/logične diske v celoti pobrisati preden boš lahko povečal primarno particijo.

Primer:


Če želim razširiti E, bi moral najprej pobrisati modri razdelek (logični disk), nato pa še zeleni del (particijo) -- šele zdaj bi dobil prostor za širjenje particije E. Modrih delov je lahko več in bi moral pobrisati prav vse, da mi ostane samo zeleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

psytoma ::

Kaj porablja gigabajte na mojem sistemskem disku ? sistem restore je izklopljen, označil sem VSE! mape na sistemskem disku in so velike skupaj malo čez 12gb lastnosti te particije pa kažejo da je zasedenih 23 gb, Kje je preostalih 11 gb ?
 sistem

sistem



imam win 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

psytoma ::

neki sem že našel: izklopil sem hibernacijo

Disable Hibernation Option

I hope most of you will agree that you don't use Hibernate option while shutting down your PC. Either you will turn off or restart. But unfortunately this Hibernate feature in Windows Seven and Windows Vista takes upto 8 Giga bites (GB) in your hard disk.

* Click Start, and then click Run. Then in the open box, type " cmd " without quotes and then click OK.
* From an administrative command prompt, type "powercfg -h off" to get that space back.

samo to reši samo 2 gb pri meni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

fosil ::

Vklopi prikaz skritih in sistemskih datotek, pa se ti bo na C-ju prikazalo še nekaj datotek, pa verjetno še kakšen direktorij.
Tako je!

psytoma ::

mam vklopljen prikaz skritih folderjev

lopov ::

Mislim da nimaš -- nikjer ne vidim "$Recycle.Bin" in "System Volume Information"; ta dva sta skrita in pri vklopu prikaza skritih fajlov se direktorija pokažeta in sta obarvana sivo.

Edit: slaba slikca, ampak se mi zdi da imaš "ProgramData" obarvano sivo. Si odstranil kljukico na obeh zadevah, eno je prikaz skritih zadev, drugo pa prikaz sistemskih fajlov in direktorijev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

psytoma ::

hm kje pa je ta opcija da lahko vklopim ali izklopim prikaz sistemskih datotek ?

fosil ::

Tam nekje zraven kot za prikaz skritih.
Tako je!

lopov ::

Hm, psytoma ma prav -- gledam zdaj pri sebi in nimam več opcije "show hidden files and folders" - imam le "hide protected operating system files". Kdaj mi je to izginilo ne vem, poleg tega nimam več dodatka "default folder view".

Očitno se je z neko podobitvijo spremenilo 8-O

fosil ::

Lahko pa naložiš Total Commander, ki ima svoje nastavitve za prikaz in nato tam preveriš.
Tako je!

Xserces ::

Kaj pa partition magic? vse kar sem delal z particijami sem naredil z tem programom.

bluefish ::

Lahko tudi, vendar ima v nekaterih verzijah težave z Visto in 7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniran disk "večji" od originala

Oddelek: Pomoč in nasveti
141606 (1075) broken/link
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155727 (2877) Hanzi77
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133558 (2940) rockrose
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311877 (1438) alum
»

kako odstraniti zagon

Oddelek: Operacijski sistemi
71174 (1094) pine

Več podobnih tem