» »

EVGA s 4-way SLI

EVGA s 4-way SLI

Velikost XL-ATX

vir: Expreview.com

EVGA 285GTX Classified in X58 Classified 4-way SLI

vir: Expreview.com
Expreview.com - Pri EVGA so predstavili popolnoma novo matično ploščo, ki ima, po vzoru Asus P6T7 WS SuperComputer, 7 PCIe x16 rež. A najpomembnejša novost plošče se skriva že v imenu, saj EVGA X58 Classified 4-way SLI podpira SLI s štirimi karticami hkrati. Nezanemarljivi niso tudi ostali podatki, kot je 10 fazni digitalno napajalno vezje procesorja, 6 rež s podporo za DDR3 pomnilnik s frekvenco 1600 MHz in več, 9 SATA II in en eSATA priključek, dva mrežna priključka, itd. Ker so inženirji uporabili velik hladilni sistem ter 7 razširitvenih rež, je plošča naravnost ogromna. Poslužiti so se morali XL-ATX formata, ki meri 345 x 263 mm. Širina sovpada s širino E-ATX plošč, medtem ko je od E-ATX in ATX plošč novinka višja za približno 4 cm. Posebno ohišje bo moralo tako podpirati vsaj 9 razširitvenih rež.

S posebno ploščo na trg seveda pridejo tudi posebne kartice, EVGA GTX285 Classified, ki podpirajo 4-way SLI. Inženirji so se pri snovanju kartic zagotovo zgledovali po plošči, saj se na kartici nahaja 8-fazno digitalno napajanje, gigabajt 0,7 ns GDDR3 pomnilnika (do 1430 MHz), za napajanje pa skrbijo trije (!) 6-pinski PCIe priključki. Frekvence jedra, senčilnikov in pomnilnika so enake tovarniškim in znašajo 648 MHz za jedro, 1476 MHz za senčilnike ter 1242 MHz (oz. 2484 MHz) za pomnilnik. Zanimivo je, da kartice za SLI povezavo še vedno uporabljajo dva prsta, ki pri TripleSLI omogoča neposredno komunikacijo katerekoli kartice s katerokoli drugo. Podrobnosti povezovanja štirih kartic tako še niso znane. Cena za podiranje rekordov bo, jasno, visoka, saj boste morali za ploščo odšteti 450 $, za vsako od kartic pa še 380 $.

Omeniti velja še, da bo Intel v prihodnosti iz okoljevarstvenih razlogov prenehal uporabljati plastično zaščito kontaktnih blazinic na procesorjih za podnožji LGA-771 in LGA-1366. Čeprav bodo prvi procesorji na police odšli že 8. septembra, bodo zaščiteni v obtoku še kar nekaj časa, do razprodaje zalog.

41 komentarjev

Phoebus ::

Hehe, naj intel raje bolj enostavno pakira izdelke, bo še manj impakta na okolje.
Glede plate in grafikulj pa.... slin slin, tole bi pa poganjalo cryengine2 špile na 30" na full detajlih 8-O

snow ::

GPGPU!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BoLhCa ::

OMFG tole je pa noro hudo ! I like it, big-time :D Škoda k nimam očita mogotca, da bi ga za rokav pocukal in bi mi to kupu. Fuckin OSM !! :)

Dr_M ::

Za farmo graficnih kartic. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Jej pa 2centi vent na northbridgu, gotov je tih :\

BALAST ::

Verjetno je kdo pomislil na prihranek, če kupiš tako matično z vsemi grafičnimi vezanih v SLI, dobiš zmogljivost SUPERRAČUNALNIKA za ceno pod 3000€. Kar je med 10x in 1000x cenejše od klasičnega superračunalnika ki ne pozna Nvidia CUDA operacije.

Dr_M ::

Pravzaprav ne smejo bit graficne vezane v SLI, ker sistem vidi to kot en GPU.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Dr M imaš prav, Da je bolje če niso vezane v SLI, ker gre za matematično preračunavanje (podobno kot jezik C) in ne za vektorsko, kot pri 3d aplikacijah (igre).
My mistake.

PrimozR ::

ZA grafičen superračunalnik vzameš tisto Asusko P6T7 WS SC, ker paše v običajno kišto. Tole JE za bogatune ter sponzorirance, ki podirajo rekorde ;)

Keyser Soze ::

Zakaj pa ne za špile? Če pač znajo zadevo izkoristit v 100% , bi še sam z veseljem ubodel tole stvarco. Kišto ruk v "kevdr". Kable do sobe, 3 top of the line monitorje s primernim ozvočenjem, pa si na konju.

Če se ti zvečer ne ljubi gledat TVja, brat čtiva, ipd. se lepo namestiš pred "The machine" in gasa.

P.S.: Res mi ni jasno, zakaj se je folk nenadoma začel brandirat z nazivi na podlagi tega kdo igra igrice in kdo ne.
OM, F, G!

kuglvinkl ::

In need for a chill pill?

Chill!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

mtosevu bo samo mami rekel naj mu kupi. :>

bf4ed ::

Zahtevam obvezno uvedbo letnice rojstva poleg nicka! Da se odrasli nebodo med sabo zmerjali za otorke z dudami :P

Dr_M ::

Keyser Soze: sej pomoje ni problem v tem, da imas racunalnik samo za igre, ampak v tem, da samo zgolj za maticno 400€, potem pa igras samo igre. Za 1366 dobit za ~250€ se dobi cisto spodobno maticno, ki bo svoje poslanstvo opravljala prav tako dobro in hitro, kot tista za 400€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Če je v igri 4-way SLI, ne, ne bo ;)

Itak je pa tale plata res useless za običajnega uporabnika, ker je problem že pri ohišju. Če se ne motim, 9 slotov podpira le eno izmed Lian Li ohišij.

Dr_M ::

Seveda lahko. Celo samo z dvema karticama >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

terryww ::

saj prihajajo ray tracing špili pa bodo tud igričarji zadovoljni s tako plato. Mimogrede, 7x 2 TFLOPS, kot jih bodo imele nove grafične, vodno hlajene, da pašejo v en slot, je 14 TFLOPS. Spomnimo, da ima Turboinštitut nekaj nad 35 TFLOPS-ov. To je fajn novica za uni, startup high tech firme in ne nazadnje za vse študente, ki niso turisti.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

PrimozR ::

Seveda lahko. Celo samo z dvema karticama >:D

Če boš dal 2 jurja za dve Asusovi Mars. Če hočeš QuadSLI z GTX285 seveda. To je ves point te plate.

kotnikd3 ::

Keyser Soze
a k misliš da se performance poveča kar v vsaki igri če imaš SLI?
Kolkr jst vem je pri 90% špilih zelo zelo mala razlika med 2 ali 4-imi gpu-ji, tako da za igranje bi bil nakup 4-ih graf nesmisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

Keyser Soze ::

Keyser Soze
a k misliš da se performance poveča kar v vsaki igri če imaš SLI?
Kolkr jst vem je pri 90% špilih zelo zelo mala razlika med 2 ali 4-imi gpu-ji, tako da za igranje bi bil nakup 4-ih graf nesmisel.

Vidiš, zato sem pa napisal "če znajo zadevo izkoristit 100%".

Sam brat je treba znat.:P
OM, F, G!

Dr_M ::

pipi in kako nardis 4way s stirimi karticami?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

Tako kot v avtu, kjer imaš 5 koles in je ena rezervna :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

mogoce sem malo glupo postavil vprasanje, ampak single gpu graficne podpirajo max 3way.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Jao, to je ves point te plate in teh graf, da podpirajo 4-way SLI. Še zmer majo dva prsta, mostiček je pa podaljšan. Pomojem majo na PCBju nek poseben switching čip, ki omogoča komunikacijo prek grafe (podobno kot crossfire).

Dr_M ::

po tvoje? se pravi, kr neki na pamet?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ja, pomojem, kjer nikjer ni nobenih informacij o tem. Če najdeš kaj na to temo, plz share.

mtosev ::

hehe nekaj kaj celo premocno in brezveze. too much power. ni tak zahtevnih igric katere bi to rabile. tak da je zame brezveze. za kaksen 3Dmark rekord bi verjetno bil komu zanimiv ta 4way SLi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PrimozR ::

ZOMG!!! Mtosevu je premočno. Kako je to možno?

mtosev ::

men je ena single GFX cisto dovolj. Sli/Cf: nepotrebno gretje, vecja poraba, metanje denarja stran,..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

metanje denarja stran,..

OMG pekel je/bo zmrznil.

Dr_M ::

Potem si moras pa AMDja nabavit, ne pa i7, ce te vse to moti >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Če bi vzel LGA-1156, TBH, poraba ni problem. Roko na srce seveda.

Jst ::

metanje denarja stran,..

OMG pekel je/bo zmrznil.


+1

TOčno to sem mislil napisati, pa ko sem naprej bral komentarje, sem videl, da si me prehitel.

mtosev-u je nekaj preveč??? Oh My GOD!!! In to pravi Ateist!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LordPero ::

@PIPI: Po več forumih sem zasledil, da je Jakob (@EVGA) potrdiu da sta gor 2 NF200 čipa (3way Classified ima enga, 2way SLI pa nobenga). Kar je u bistvu kar zelo logično oz. nevem kako bi drugače naredili/zakaj se bi matrali z nekim svojim/drugim čipom. Je vse jasno če sam pogledaš lanese.
Sej ni poanta tuki kolk slotov ma plata (to je vse že P6T7 nardila), tuki so grafe k grejo u SLI pozicijo grupiča po štiri in nasploh so grafe tisti center vsega tega 4waya (ki lahko da imajo bug stikalo na PCBju ampak so tudi drugače ene najhudejših če ne nasploh najhudejše single GPU karte sploh).

Sicer pa OCjana taka zadevica rabi kake 2,5kW PSUjev (600W ma sam (z nevem kako blazno večjo količino zlata obdan) CPU na voljo).
Kaj bi blo šele če bi nardili Classified GTX 295 ... octo SLI oz. v povezavi z vodnim hlajenjem centralna peč >:D.


Pr0n (majo Xenya W3540@5,3GHz, sam pr GPU-Zji so slikce sam od 295 ...).
LordPero

Jst ::

Saj je v tistmu filmčku v gpu-z napisano, da so 4 kartice enabled.

4way

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dr_M ::

Se pravi, moras imet se njihove graficne, ki so drage kot sam satan.:\
Na koncu to vse skupi pride tolliko, kot ena spodobna plata in 2x Asus Mars.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

metanje denarja stran,..

OMG pekel je/bo zmrznil.


+1

TOčno to sem mislil napisati, pa ko sem naprej bral komentarje, sem videl, da si me prehitel.

mtosev-u je nekaj preveč??? Oh My GOD!!! In to pravi Ateist!

jaz to ne nucam. in bi bil neumen ce bi kupil 3 ali 4grafe. katere lahko uporabis samo za 3Dmark. za drugo se neuporabne. preden bi bile v celoti izkoriscene bi grafe zastarele.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

Slovenščina?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

@PIPI: Po več forumih sem zasledil, da je Jakob (@EVGA) potrdiu da sta gor 2 NF200 čipa (3way Classified ima enga, 2way SLI pa nobenga). Kar je u bistvu kar zelo logično oz. nevem kako bi drugače naredili/zakaj se bi matrali z nekim svojim/drugim čipom. Je vse jasno če sam pogledaš lanese.
Sej ni poanta tuki kolk slotov ma plata (to je vse že P6T7 nardila), tuki so grafe k grejo u SLI pozicijo grupiča po štiri in nasploh so grafe tisti center vsega tega 4waya (ki lahko da imajo bug stikalo na PCBju ampak so tudi drugače ene najhudejših če ne nasploh najhudejše single GPU karte sploh).

Sicer pa OCjana taka zadevica rabi kake 2,5kW PSUjev (600W ma sam (z nevem kako blazno večjo količino zlata obdan) CPU na voljo).
Kaj bi blo šele če bi nardili Classified GTX 295 ... octo SLI oz. v povezavi z vodnim hlajenjem centralna peč >:D.


Pr0n (majo Xenya W3540@5,3GHz, sam pr GPU-Zji so slikce sam od 295 ...).

TO že, ampak ne razloži, kako grafe komunicirajo s seboj za SLI. Prek PCIe rež?

M-XXXX ::

Saj je v tistmu filmčku v gpu-z napisano, da so 4 kartice enabled.

4way


Nope- to so 2x 295 kartice= 4 jedra

Dr_M ::

En problemcek. GTX295 nima 1024MB rama na GPU in ima samo 28 ROP enot.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 580 s podvojenimi frekvencami jedra podira rekorde

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
185891 (4697) galu
»

HDMI na PCI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
73685 (2959) mtosev
»

QuadSLI na GeForce GTX 480

Oddelek: Novice / Grafične kartice
115362 (4791) PrimozR
»

EVGA s 4-way SLI

Oddelek: Novice / Matične plošče
414961 (3050) Dr_M
»

Asus Crosshair III

Oddelek: Novice / Matične plošče
93912 (3484) Ktj

Več podobnih tem