» »

Izšla Opera 10

1
2
3

mikko ::

Ima kdo Halcom za net banko ? Mu dela certifikat ?

@Mikko: Halcomov certifikat sem imel prej (za Abanet), sedaj je od Pošte, vedno brez težav. Lepo dela tudi po nadgradnji na zadnjo verzijo.


Imam sparkasse netstik...za fizični account imam od postarce, dela ok...
Za firmo imam še halcom card reader in tega certifikata ni v operi...v FF in IE dela ok.


PS : še ena stvar...ko daš s scrollerjem, da ti odpre v novem tabu, se da naštimat, da ti ta tab direkt odpre, ne da moraš še nanj kliknit ? v FF imam tako naštiman, v operi ne znam...

me še nekaj moti pri operi..v FF ko greš čez mapce v personal baru se ti lepo drop-downajo, v operi moraš pa klikniti na njih, žalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikko ()

neres ::

še ena stvar...ko daš s scrollerjem, da ti odpre v novem tabu, se da naštimat, da ti ta tab direkt odpre, ne da moraš še nanj kliknit ? v FF imam tako naštiman, v operi ne znam...

Preferences->Shortcuts->Middle click options

mikko ::

thx.

ender ::

Za firmo imam še halcom card reader in tega certifikata ni v operi...v FF in IE dela ok.
Čitalci kartic v Operi niso podprti. Pojma nimam zakaj (mene tudi moti, ker imam certifikat od poštarce na ključku).

PS : še ena stvar...ko daš s scrollerjem, da ti odpre v novem tabu, se da naštimat, da ti ta tab direkt odpre, ne da moraš še nanj kliknit ? v FF imam tako naštiman, v operi ne znam...
Tools -> Preferences -> Advanced -> Shortcuts -> Middle-click Options
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

neres ::

Eno vprašanje: na Bolhi pri opisih oglasov se pojavljajo neki kvadratki med besedilom. Se to dogaja tudi vam?
http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo

NAPRODAj JE KOMPLET 10 KOVAN​CEV..​.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

mikko ::

neres, meni dela ok.

martincek1 ::

Nekej + pa tud nekej - ...

Upam da se da - odpravt :)

lp

axee ::

Ševedno ni premikanje tab-ov dobro. Chrome uporabljam zato, ker ko recimo tab premaknem nekam ven (da naredim samostojno okno, ker velikokrat v win7 uporabljam dva okna drug ob drugem) naredi to takoj, brez zaustavljanja. Opera sama ni dovolj hitra, da tab pretvoriš v svoje okno rabiš malce več časa, nasplošno je okorna. Bo pa Opera definitivno moj sekundarni brskalnik.



meni uspe naredit novo okno(iz taba) in prenest na drug monitor v manj kot sekundi :P
ne vem kaj ti čaraš

edit:jasnost


Nič ne čaram. Ko jst primem tab mi ne naredi novega okna dokler ga ne dam na namizje (ven iz sedanjega okna). Žov sm se navadu pri crome-u da ko primem tab in ga fliknem kamorkoli (tudi sredi okna) se mi naredi nov o okno. Chrome ti takoj "izbriše" tab iz izvirnega okna in potem kamorkoli premaknem (ni mi treba pazt da na namizje) se mi naredi novo okno. Precej hitrejši način.

Dragi ::

U bistvu jih rabim ker se mi ne da drkat z vsakič ponovno odpirat spletne strani.
Laptop je vedno prižgan se pravi da ne gre nikol v hibernacijo ali spanje. Vse kar se zgodi je, da se zaslon ugasne po 10 minutah neaktivnosti.

Z odprtimi tabi imam stran odprto takoj, ne rabim iskat kater link sem obiskal po zgodovini, ne rabim čakat da naloada težko flash stran, etc.

100+ = heaven

smash ::

chrome je enostavno 2x hitrejši.

bmen ::

Ali že obstaja slovenski prevod za 10-ko ???
... B ...

mirkuma ::

Super! Sedaj na Leopardu deluje enako hitro kot Safari!!! Kapo dol! Pa še native Machintosh Native skin je sedaj usklajena z sistemom, le barvno shemo je potrebno postaviti na sistemsko!
Toplo priporočam, da jabolčniki 10tko preizkusite!
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

sash69 ::

Nič ne čaram. Ko jst primem tab mi ne naredi novega okna dokler ga ne dam na namizje (ven iz sedanjega okna). Žov sm se navadu pri crome-u da ko primem tab in ga fliknem kamorkoli (tudi sredi okna) se mi naredi nov o okno. Chrome ti takoj "izbriše" tab iz izvirnega okna in potem kamorkoli premaknem (ni mi treba pazt da na namizje) se mi naredi novo okno. Precej hitrejši način.


Ko primes tab, ga poskusi dati v okvir Opere (nad menu-barom)- meni tako odpre ta tab v novem oknu Opere (ga prestavi).

axee ::

In ga potem takoj permakni nazaj? Lej sj štekam, mogoče pretiravam, ampak ker sem navajen tega načina pri chrome-u je enostavno prepočasno, pa sem že vse pošteno sprobal.

YaN-cH ::

A se da nastavit odpiranje zadetkov iskanja v novem tabu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

ender ::

YaN-cH: pritisneš Shift+Enter (ali pa Shift+Ctrl+Enter, da se ti odpre v novem zavihku v ozadju)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

frudi ::

chrome je enostavno 2x hitrejši.

O glej, nov trol. In še nepismen po vrhu. Izhod je na desni, hvala...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Brody ::

sam se vedno se ne da export/import passwordow iz FFja?

sash69 ::

In ga potem takoj permakni nazaj?


Hmm kako to mislis? A ti tisti tab, ki si ga zelel v novem oknu odpret nazaj vrze v originalno okno, ali ti zelis potem tisti tab, ki je ze v novem oknu, sam nazaj v staro dat? Tule ne zastopim najbolj. :)

A se da nastavit odpiranje zadetkov iskanja v novem tabu.


Npr. da ko vpises nekaj v Google, da bi se rezultati iskanja v novem tabu odprli? Za to ne vem ce se da. Ce pa zelis, da ko kliknes enega izmed zadetkov, da bi se potem v vsakem primeru zadetek odprl v novem tabu, to se pa da nastavit v samih nastavitvah Googla - gres pod nastavitve in obkljukas "Odpri zadetke v novem iskalnem oknu"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

YaN-cH ::

Ender, ta način poznam. Sem mislil, na obstoj kake opcije v nastavitvah, da to dela avtomatsko kot google toolbar v FF. Zgleda na jo ni oz. vsaj jaz jo ne najdem. Vseeno hvala.

t3hn0 ::

A se da nastavit odpiranje zadetkov iskanja v novem tabu.


ce mislis na googlu, si to lahko tam nastavis. ce imas gmail racun...nekje med nastavitvami googla najdes to funkcijo, sam ocitno dobis en cookie, ker se ne prenasa pol z racunom (po formatu rabis se enkrat nastavljat)
^.^

YaN-cH ::

Za odpiranje link-ov v tabih uporabljam sredinski gumb miške, to odpiranje iskanja v novih tabih bi mi prišlo prav da ne stalno shifta klofam.

axee ::

In ga potem takoj permakni nazaj?


Hmm kako to mislis? A ti tisti tab, ki si ga zelel v novem oknu odpret nazaj vrze v originalno okno, ali ti zelis potem tisti tab, ki je ze v novem oknu, sam nazaj v staro dat? Tule ne zastopim najbolj. :)


Lej velikokrat začasno dam en zavihek v svoje okno, delam potem z obema oknoma hkrati in potem želim zavihek spravit nazaj v prvotno okno. Chrome mi to dopušča, saj takoj ko premaknim zavihek se le ta izbriše iz sedanjega okna in z njim počnem kar koli hočem. Nato ko ne potrebujem več ločenih oken enostavno primem ta zavihek (in s tem mi chrome zapre okno) ter ga postavim nazaj na svoje staro mesto. Chrome mi omogoča, da zavihek premikam kot fizični predmet (ko ga premaknim se dejansko premakne oz ostane na moji roki/kurzorju).

V operi vredu odpre novo okno, čeprav dokler ne spustim zavihka izgleda kot da je še vedno v prvotnem oknu (je malenkost bolj nepregledno). Ko pa želim iz novega okna (ki vsebuje samo en zavihek) dati ta zavihek v staro ostnovno okno pa je problem.

1. ko primem zavihek je pred mano še vedno to okno, ki mi zastera pogled na to, kam bom dal ta zavihek (pri chrome okno izgine, ker zavihek dejansko primem). To zna biti nepregledno.

2. ko zavihek odložim na staro okno novo okno ne izgine! Tako moram še zapreti novo okno. In če vse skupaj seštejem mi Chrome prikrajša kar nekaj časa in zadevo poenostavi.

Pa da neboš mislil, bil sem dolgoletni uporabnik opere, a mi odzivnost ter občutek Chrome-a izredno ugaja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Gandalfar ::

a se ze da vklopit, da ti dela google autocomplete v drop-down boxu ali pa kaksen hack za to?

sash69 ::

Aha axee, tako da bi potem isti tab se nazaj dal. Mja, tega tud jst nisem se potuhtal, ampak mene to glih ne moti no. Najraje vse delam v istem oknu.

Gandalfar, ce je to tisto kar mislim da isces, imas prav tako nastavitve na Google-u pod nastavitvami: Predlagaj poizvedbe v iskalnem polju obkljukas.

Edit: Aja, verjetno da ni - ti najbrz zelis svoje nedavne poizvedbe v autocompletu a ne?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Gandalfar ::

oboje bi. Pac da mi kle v tem search boxu zgoraj desno, kaze moje zadnje searche in da mi predlaga autocomplete medtem, ko tipkam.

BlueRunner ::

A se da nastavit odpiranje zadetkov iskanja v novem tabu.

Tools - Preferences - Advanced - Tabs
Možnost se imenuje "Reuse current tab"

Možnost ima še druge stranske posledice. Poglej si njeno dokumentacijo.

Če sem seveda prav razumel, kaj si želiš....

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

A se da nastavit odpiranje zadetkov iskanja v novem tabu.

Tools - Preferences - Advanced - Tabs
Možnost se imenuje "Reuse current tab"

Možnost ima še druge stranske posledice. Poglej si njeno dokumentacijo.

Če sem seveda prav razumel, kaj si želiš....



problem pri tem je, da tudi ko pritisneš recimo home ti bo naredilo nov tab ;((

poweroff ::

Odlično. Buildi za glavne Linux distribucije so poštimani kot se šika. To je razvoj softwera, po katerem se bi lahko ostali zgledovali!
sudo poweroff

Lion29 ::

pohvale norvezanom, da kljub mocni konkurenci se vedno vztrajajo

prva stvar ki sem jo sel preverit je, ce podpirajo border-radius css rule
pa zal se vedno ne podpirajo.... da bi vsaj -o-border-radius :(

bomo vidli kaj drugega se podpira
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

YaN-cH ::

BlueRunner, e to sem iskal hvala.

Lion29 ::

btw... to, da povleces tab vrstico dol in spremenis tabe v thumbnaile je super zadeva... mi je zelo vsec

moti pa me recimo to, da ne morem importirat tabov iz firefoxa avtomatsko (kot pr chromu)... ampak moram prvo ustvarit html bookmarske v firefoxu in sele nato te uvozit v operi... fajn bi bilo, da ce ze ponudijo moznost importiranja naj dodajo moznost json na katero je presaltal ff
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

noraguta ::

končno en debel browser ki na linuxu teče izven konzole podobno hitro kot dillo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jst ::

Mene tudi zanima, kako se nastavi, da ti v search baru, medtem ko tipkaš, predlaga "google suggestions," seveda če tipkaš za search za google?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ender ::

Jst: ni mogoče. So imeli kot prvi v eni od 9.10 beta verzij, samo so na zahtevo Googla morali ukinit.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Gandalfar ::

in zdej to imajo vsi browserji, razen njih?!? :)

darkolord ::

Ja, njim pač Google še vedno ne dovoli.

tabonir ::

Ali že obstaja slovenski prevod za 10-ko ???



Na uradni strani ne, pogrešam tudi slo. črkovalnik.

darkolord ::

pogrešam tudi slo. črkovalnik.

E? V nekaj klikih ga namestiš:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

AmokRun ::

Dela od Firefoxa.

bmen ::

v 10-ki dela tudi prevod Opere 9.64 - dl link
http://my.opera.com/community/customize...
Hvala Joško !!!
... B ...

k4vz0024 ::

A obstaja kakšen program za backup nastavitev Opere, če se sistem razsuje, da je ni treba ponovno inštalirati in njene nastavitve?

ender ::

k4vz0024: samo skopiraš mapo %APPDATA%\Opera. Jaz vlečem svoje nastavitve že od verzije 6 naprej, preko kakšnih 8 ponovnih namestitev Windowsov in malega morja menjav strojne opreme.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

darkolord ::

Za bookmarke, speed dial, history, iskalnike, parsonal bar ipd. je najbolje uporabiti Opera Link (file -> synchronize opera).

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Sem šel gledat na sistemsko patricijo pa ne najdem %APPDATA%\Opera. Kje se nnahaja?

vorantz ::

start -> run -> %APPDATA%\Opera
oz vpiši direktno v explorerju

LordPero ::

In ga potem takoj permakni nazaj?


@axee: Tabe (tabe!) se da komot premikat iz enega v drugo okno Opere.
Če se pritožuješ nad samim položajem kam jih je treba pomaknit, pa je imho Crome zajebu oz. naredu nelogično, ker od zmerej so bili potegi stvari tako narejeni, da če si določeno zadevo (npr. .jpg) potegnil npr. na sredo okna (pa naj bo to okno brskalnika/taba ali pa okno video predvajalnika) to pač pomeni da se tisti .jpg loada (prikaže) v tistem oknu.
Torej če ti en tab (kar je sicer renderirana spletna stran z enga naslova pač) preneseš v prostor drugega taba (pa naj bo to isti ali sosednji) se bo tam (v tistem tabu) izrisal sosednji oz. tisti ki si ga ravno kar tja spustil. Če tab preneseš izven okna (ali vsaj na title bar, kar deluje tudi če delaš u full screen načinu), se osamosvoji. In seveda, če tab preneseš med drugimi tabi (v tab baru) se na željeno mesto postavi -ne glede od kje si ga vzel, ali samo iz dveh mest bol v desno ali pa iz drugega okna zavihkov.

Moj nasvet nasploh za tvoj način dela je, da uporablaš ali Ctrl+(Shift)Tab ali pa premik s ščegetavčkom ob držanju desne tipke (BTW -jaz imam vedno nastavljeno Advanced - Tabs - Cycle without showing list).
Ker osebno tak način dela kot si ga ti opisal, uporabljam če mam več različnih programov (npr. da gledam še film alpa kako PDF/Word zadevo).

In hehe, ja, jaz tudi vlačim en kup neumnosti že vsa leta po diskih s sabo, med tem tudi vse nastavitve Opere (tistih sessionov se mi je nabralo že neumno preveč :D).
LordPero

k4vz0024 ::

Ali obstaja poleg Opere za javo (mobitel) še kakšen drug brskalnik?

GizmoX ::

Za javo nisem prepričan. Za Nokio/Symbian ali Windows Mobile pa je na voljo SkyFire, ki podpira tudi flash (včasih pride prav).
udirač => uni. dipl. inž. rač.

k4vz0024 ::

Sonyevi mobilci imajo javo platformo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera v zadnjem četrtletju rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
338162 (6712) barakus
»

Kateri najhitrejši brskalnik je v deželi tej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9027644 (24297) JohanP
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138297 (31887) urban99
»

Futuremark z benchmarkom za brskalnike

Oddelek: Novice / Brskalniki
234470 (3303) R33D3M33R
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621424 (13172) R33D3M33R

Več podobnih tem