» »

Fiat Stilo

Fiat Stilo

T-Majo ::

Kupujem nov avto. Fiat Stilo JTD.


če je kdo lastnik, naj pove malo mnenj o avtu. Vozil ga bom po avtocesti in nekaj malega mestne vožnje.

T-Majo ::

Aja, pa vprašal bi še, kakšna je razlika med JTD in MultyJet 8V?

Pa prosim, ne me pošiljat ma Fiat forum =D

Zako ::

jtd mašine od Fiata so odlične, max poraba 5,9l/100 km, seveda 1,9 jtd. ista mašina kot jo ima marea 1,9 jtd.

Zelo fanj avto, nizki stroški vzdrževanja, samo dobr si oglej motor, če ni zalo mastn.

včasih se zna zgodit da ti gre pumpa; znancu je šla pri nekje 350.00 km prevoženih, strošek pa je bil 1500€ z delom in garancijo.

Drugače je M-jet še boljša mašina, novejša in isto podobni stroški vzdrževanja.

Fiat je soliden avto, vendar lahko naletiš na tovarniško napako pri določenih serijah - najbolj znana je bila pri Bravo/Brava 1,4 mašina.

lp
Zako je zakon!!!

TOP ::

Imel ga je prijatelj in z samim motorjem zelo zadovoljen,malo bolj je opazna turbo luknja.Edini problem je bil elektronika in ga je nonstop zajebaval,zato ga je po 2 letih prodal.Peljal ga je tud na servis,sam bi bilo potrebno menjat komplet računalnik in ga je rajši prodal.

Dr_M ::

JTD motorji so zelo dobri, sam kaj ko je vse ostalo zanic pri italjanskih avtomobilih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T-Majo ::

JTD motorji so zelo dobri, sam kaj ko je vse ostalo zanic pri italjanskih avtomobilih.


Kaj naprimer?

Dr_M ::

Prakticno vse, kar se elektrike tice.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vorantz ::

poznam eno, ki ga ma
se ga trudi znebit, ker se vsak mesec nekaj pokvari

AndrejS ::

Od kdaj te Fiat avte dela ?

Blum ::

Fix It Again Tomorrow?

DimmniBurek ::

Imeli, mašina OK, vse ostalo totalno v k......
Zavore(komplet) pri 60k km...
Senzorji, računalnik, airbagi, bla bla bla. Raje si izberi kaj drugega.
There Is No Stronger Drug Than Reality

ivanuscha ::

Jst sem v avtošoli fural Stilota 1,9JTD. Skoz so neke lučke utripale, skoz je bil na servisu...

Zheegec ::

Mašina je super, imam drugega JTDja. Sploh M-jet, ki dosti bolj potegne v nižjih obratih, turbo luknja manj opazna zaradi tega.
Je še eden najmanj "traktorskih" dizlov, poleg raznih VW 3.0L+ dizlov.

Za ostalo pa niti ne poznam, ga še nisem vozil. Najbrž zelo podobna zadeva Alfam 145/147, samo "cenejša" izdelava. Če je dobro vzdrževan bo težav pač toliko kot pri drugih znamkah. Problem je, da ni ravno "premium" avto in ljudje šparajo na servisu ali pa ga ne znajo vzdrževati. Kolega je vozil avto naokoli brez olja okoli 1 teden preden je rekel, da malo "ropota" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

Kaj pa če vzamem Stilota 1.6 16V 104km?

Sicer se mi zdi skoraj malo malo. Sedaj imam Megana Coupeja 108km in od 4000rpm res potegne, samo navor pa ni to to.

Če je bencinar bolj vzdržljiv, bom rajši tega kupil. Ampak relativno gledano je motor zelo pomemben. Skoraj najbolj.


Ali je celo Peugeot 206/307 boljša izbira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

kixs ::

Bencin ali diesel? Predvsem odvisno koliko kilometrov delas. "Meja" je cca 20.000km na leto. Nad tem diesel, pod tem in krajse relacije (do 10km) pa bencinar.

Osebno bi vzel kaksnega M-jet 140KM, 6-prestav in seveda 3-vratnega.

lp

T-Majo ::

Ja ampak grem max. nekje do 4k€.

Delam nekje 30 000.

Ampak govorim o vzdržljivosti glede Fiatovih motorjev.

Drugače razmišljam tudi o Peugeotu HDi 90 ali 110 konjev.

Letos bo še spoh prišel prav diesel, ker grem v LJ študirat. CE-LJ

kixs ::

Glede vzdrzljivosti ni nekih problemov. Ce so ze, so kje drugje.

Kupi pac to kar ti je vsec, crkne lahko katerikoli avto.

lp

Binji ::

Ja ampak grem max. nekje do 4k€.

Delam nekje 30 000.

Ampak govorim o vzdržljivosti glede Fiatovih motorjev.

Drugače razmišljam tudi o Peugeotu HDi 90 ali 110 konjev.

Letos bo še spoh prišel prav diesel, ker grem v LJ študirat. CE-LJ

Če te motorji skrbijo te lahko potolažim, da so JTD eni najbolj neuničljivih in najboljših motorjev, kar jih obstaja. Če so le bili vzdrževani, bodo delovali še in još.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Steinkauz ::

Ma sej skor pr vsakem avtu,razn par izjem, mašina crkne zadnja.
Prej začne elektronika jebat, pa pleh rjavet itd.

buneech ::

Fiat je pionir serijske izdelave commonrail dizlov, glede na to, da so ostali tudi ubrali to pot, so že nekaj prav naredili. :)

Sem pa slišal same pohvale glede Fiatovih dizlov, da delajo super, seveda pod pogojem, da ga pravilno vzdržuješ.

R-S-LoVe ::

Btw:
Mi mamo na šihtu P307SW letnik 2004 in morem povedat, da ima pri različnih šoferjih in veliko AC (LJ-CE-MB) povprečno porabo 5,6 litra. Pa še na AC ga ne šparamo, ker se nam vedno mudi. Zanimivo poskočen je za mašino 1,6 hdi.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

vojki ::

Zdravo.
Moram ti povedati da sem imel prej fiat stilo jtd multiwagon in sem imel same probleme.Prvo turbina pa potem senzorji pa spet drugi senzorji itd.
Zmeraj se je prižigala lučka za motor pa niso nikakor najdli napake bil pa je letnik 2004.
Sedaj pa imam stila multijet ki ima 120 konjev pa sem neizmerno zadovoljen
je pa letnik 2007.Ko sem ga kupil je ime 15.000 zdele jih ima pa 54.000 in nobenih prav nobenih problemov.Stilo je hvaležn avto če dobiš dobrega.
L.p vojko

jericho ::

Tudi sam sem lastnik Stilota MW letnik 2006, multijet 120KM in moram reči, da sem zelo zadovoljen z samo mašino in tudi vse ostalo zaenkrat deluje kot mora. Imam ga pa sicer 2 meseca in narejenih cca. 4000km.

s1m0n ::

Mi imamo Stilota že 9 let! Kar je blo narobe je bilo tovarniško narobe (elektronika) večinoma slabi konektorji/kabli vse je blo zamenjano v garanciji
zdaj je avto star že 9 let in v 8 letih ni bilo nobenega probelma, ki bi kazal na slabo narejen avto ali elektroniko :)
Motor dela kot urca (ni dizel, 1.8 bencinar)! Upam pa da so novejše modele malo dvignili od spredaj ker je malo prenizek :)

Valvoline ::

Zakaj pa glih stilota? k da ni drugih avtov al kaj :)
Čeb jaz kupoval novga avta srednjega razreda danes bi se ziher odločil za škodo yeti.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Najbrž hoče največ za svoj denar ane. VW tukaj pač odpade...

Sicer pa je tema že stara, ampak če je slučajno še aktualno, bi jst pogledal še za lybro. Motorji enaki, materiali/notranjost boljša, cena pa podobna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Valvoline ::

btw a je sploh novi stilo že zunaj?Mislim da ne?

Pr VWju je tako,več plačaš,pa ga za več prodaš k pride spet čas za menjavo.

s1m0n ::

Ne ni še novega Stilota vprašanje če kdaj bo :)
Drugače pa sploh ni slab avto za takšno ceno pač materialno je res malo slabše naret samo niso drugi nič kaj preveč drugačni v tem razredu!
Okvare so pa itak pri vseh! Imamo tudi Peugeot 206 pa je elektronika še bolj problematična kot je bila pri Fiatu, zamenjaš eno stvar crkne druga...

VW pa je itak cool posebaj Passat, bi ga sam mel samo je malo predrag samo zato ker je gor VW.

šernk ::

elektronika se kvari v vseh avtih...tudi mercedes ni odporen glede tega.

mehanski deli se pač nimajo kaj kvarit, tam pride kvečjemu do obrabe, ta je pa spet odvisna od materiala, pri fiatu se bo zadeva obrabila 50.000km prej, je pa zato 50% cenejša, pri novih avtih pride povsod do določenih napak, ki so skrite, ko se avto izdeluje recimo že 2-3 leta so pa te napake odpravljene. Začetni modeli stilota vem, da so imeli ogromno težav z elektroniko, velja pa povdariti, da takrat takšno čudo si lahko videl le v 50.000EUR+ vrednih avtih ali pa še tam le kot dodatno opremo.

kdor pa pravi, da se VW ne kvari: a gremo na servis preverit?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s1m0n ::

Glede mehanskih delov se bi tudi jaz strinjal za Fiata, če prav sami nismo meli veliko popravil razen rednih servisov/zamenjav!
Ter letos pri registraciji je bila roka zanič po 9 letih prvi del, ki je bil zamenjan izven servisov!

Elektronika zdaj dela že kar lep čas brez, da ga serje tudi od kar je bil akumolator zamenjan z malo dražjim so eni problemi izginili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

BendeR ::

Mi imamo doma dva Fiata. Očim ima 3 vratnega stilota (2002) in je imel manjši problem s konektrojem za airbag senzor na sovoznikovi strani (pa še to je avtoelektričar popravil v 10 minutah. S časoma se je zrahlal, ker je pač zic skoz se porival naprej. Drugih problemov nima. Dela pač samo redne servise in lani je menjal izpušni sistem od katalizatorja dalje in zavore.

Sam imam novega Bravota (2008). Ni enega problema. :)
:=)

s1m0n ::

BendeR je izjavil:

Mi imamo doma dva Fiata. Očim ima 3 vratnega stilota (2002) in je imel manjši problem s konektrojem za airbag senzor na sovoznikovi strani (pa še to je avtoelektričar popravil v 10 minutah. S časoma se je zrahlal, ker je pač zic skoz se porival naprej. Drugih problemov nima.


x2 isto 2002 letnik, tisto z airbag konektorjem pa verjetno imajo vsi 2002 letniki :)
Pa tak kot praviš minimalistično popravilo!

Zheegec ::

Valvoline je izjavil:

Zakaj pa glih stilota? k da ni drugih avtov al kaj :)
Čeb jaz kupoval novga avta srednjega razreda danes bi se ziher odločil za škodo yeti.

Pa si ti že vozil novega Yetija? Jaz sem ga - novega. Katastrofa. Vozi se solidno (pač VW, torej len motor in pa povprečno podvozje), ampak da pri novem avtu ne moreš voznikovih vrat normalno zapreti, oziroma da sem moral stopiti ven in jih zaloputniti na vso silo, da so se čisto zaprla, je pa dizaster. Pa še potem so malo šklepetala med vožnjo. Pa je bil z opremo za 28k€, kar je bilo tudi noro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

apekkk ::

Imam stilota, pa mi je radio "crknil" oziroma mi na ekrančku piše "no control" pa me zanima če je že imel kdo podoben problem oziroma kako ga popravit.

s1m0n ::

Si ga kaj izklapljal ?
Drugače pa povprašaj na Slovenskem Fiat forumu!

apekkk ::

Jaz ga nisem izklapjal, je pa res da ko sem ga kupil je lastnik vzel svojega ven in dal originalnega nazaj notr.

s1m0n ::

Pa prej ti je normalno delal ?
Ker kak ti ta radio izklopiš iz kabla potrebuješ 4 mestno kodo da ti spet deluje!

Malajlo ::

Valvoline je izjavil:

Pr VWju je tako,več plačaš,pa ga za več prodaš k pride spet čas za menjavo.

Tega pa ne bom nikoli razumel...
Kupiš za 30.000, prodaš za 12.000. (&Delta;18.000)
Ali pa kupiš za 20.000 in prodaš za 5.000. (&Delta;15.000)
(primerjava VW Turan in Fiat Croma, 4 leta staro, prodaja po najslabšem možnem scenariju - Fiat za džabe, VW v zlatu)

Seveda (ne bom nobnega pridevnika uporabil) lastniki nemških znamk verjamejo, da so naredili največji biznis na tem svetu :))
So ga pa seveda še servisi zraven. Da o zavarovalnicah (višja premija zaradi vrednosti?) ne govorim.

apekkk ::

@s1mon ja čist možno da je to krivo, kako pa nardim oziroma vnesem to kodo?

s1m0n ::

Saj pravim prijavi se na Fiat forum (Slovenski) in pod Stilo sekcijo opiši problem pa ti bodo vse povedali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakupovanje avtombila kateri je boljši ?

Oddelek: Na cesti
51795 (1511) dejch79
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828112 (23967) D3m
»

Kateri avto kupiti? -3500€

Oddelek: Kaj kupiti
81754 (1573) PINki
»

mnanje/pomoč pri nakupu avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9913030 (10913) BALAST
»

Mnenje o avtomobilu

Oddelek: Na cesti
455453 (4296) BendeR

Več podobnih tem