» »

Brnenje v električnih napravah ob delovanju dvigala

Brnenje v električnih napravah ob delovanju dvigala

Pizzicato ::

Preselili smo se v nov stanovanjski blok, kjer je montirano tudi novo dvigalo.

Vsakič ko se dvigalo premika, v električnih napravah (ups, računalnik, steklokeramična plošča,...) slišim brnenje (visoka frekvenca).

Ugotovil sem, da brni (ob premikanju dvigala) tudi ko je računalnik izklopljen. Le-če kabel potegnem iz vtičnice, neha brneti.

Proizvajalec in monter dvigala pravi, da je nameščen dušilec motenj in da ne ve kaj bi lahko bilo krivo.

Ker je ta zvok zelo moteč, prosim za kakšen nasvet.
Bogo

tony1 ::

Take pojave sem jaz videl v bajti blizu Domžal, kjer je radijski oddajnik, ki očitno seva ko nor in kilometre naokrog preseva vse živo. Dobesedno v ugasnjenih zvočnikih si slišal radijski program.

Rešitev je izoliranje elektromagnetnega polja, ki se ustvarja ob delovanju dvigala - jašek bi moral biti obdan v s platami iz pleha.

To lahko enostavno preizkusiš tako, da kišto zapreš v alu folijo - če neha je to to :D

Pizzicato ::

Ne ne... fora je v tem, da če potegnem električni kabel iz računalnika, le-ta neha brneti, kar pomeni, da "zadeva" pride po
žici, ne pa po luftu.
Bogo

tony1 ::

Ups ;)

Aljaz1980 ::

najverjetneje je napeljava ob dvigalu

slisal sem ze za gladilce napetosti, mogoče bi to pomagal ali pa kakšni ups

Pizzicato ::

UPS imam, vendar tudi ta brni ko se dvigalo premika. Naša električna omarica je ob jašku za dvigalo, strojnica dvigala oz. elektronika pa nadstropje višje na hodniku.

Še kakšna ideja?
Bogo

TESKAn ::

Filter za EMI motnje bi rabil, v njem imaš dušilke in kondenzatorje, povezane med sabo, da zadušijo motnje. Kje bi pa tako zadevo dobil že narejeno, pa nimam pojma.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pizzicato ::

Ja, tak filter je že montiran v strojnici dvigala, saj mi ga je monter danes pokazal. A je možno da je slabe kvalitete?
Bogo

TESKAn ::

Verjetno, glede na to, da so vse naprave občutljive na delovanje dvigala.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Upravljalec dvigala bi moral poskrbeti za učinkovito odpravo motenj v elektroenergetskemu omrežju, ki jih to dvigalo povzroča.

Dvomim pa da je tisto filter, lahko je bil le kompenzator jalove energije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pizzicato ::

V ponedeljek smo dosegli vsaj to, da so dvigalo izklopili, dokler ne najdejo pravega vzroka za brnenje. Mimogrede, brnenje se je slišalo po več vtičnicah v novem bloku.

Hecno je to, zakaj ne pride nekdo s pravim inštrumentom in zadeve premeri. Sej verjetno bi se moralo na inštrumentu videti, da zadeva ni "čista". S kakšnim inštrumentom bi se to dalo zmeriti?
Bogo

TESKAn ::

S spektralnim analizatorjem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pizzicato ::

Aha... bom mojstrom dal namig, da prinesejo spektralni analizator :-)
Bogo

ZGI ::

Take pojave sem jaz videl v bajti blizu Domžal, kjer je radijski oddajnik, ki očitno seva ko nor in kilometre naokrog preseva vse živo. Dobesedno v ugasnjenih zvočnikih si slišal radijski program.

Rešitev je izoliranje elektromagnetnega polja, ki se ustvarja ob delovanju dvigala - jašek bi moral biti obdan v s platami iz pleha.

To lahko enostavno preizkusiš tako, da kišto zapreš v alu folijo - če neha je to to :D


ja? in kje se pol signal iz cca. 100Mhz demodulizira na človeku slišno frekvenco? kr u zvočniku al kaj.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

All ::

Oddajnik v Domžalah ma Amplitudno modulacijo.....tko da zvoka ni problem slišat...

Kar se pa dvigala tiče......

Treba je najdt vzrok ja, mal hude motnje so..... verjetno ma dvigalo frekvenčni regulator. Če ni filtriranja in kakšna napaka na napeljavi (padci napetosti), maš odlično kombinacijo za takele motnje.

Meritve je treba narest ja..predvsem THD-ja.
Primern inštrument bo pa kšn Power Analyzer.

LordTado ::

to je motnja na ozemljitev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Senzor dvostebrnega avto dvigala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192090 (430) accord37
»

Predpisan interval Schindler dvigal

Oddelek: Loža
111871 (1350) jocoj
»

Večstanovanjska stavba - razmišljanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17820971 (14740) matobeli
»

Prvo magnetno dvigalo v Tokyu leta 2008

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
303252 (2370) Matevžk
»

Dvigalo

Oddelek: Loža
161342 (1077) zetko

Več podobnih tem