» »

Ubuntu pripravlja 'AppStore'

1
2
»

Aljaz1980 ::

ja samo to ni out of the box

Matevžk ::

No, poleg tega od naštetih stvari dvomim, da priložijo kaj drugega kot pregledovalnik PDF (pogosto kakšno prastaro verzijo) in morda urejevalnik slik. Priložijo seveda mnogo drugega sranja, ki se ga potem ne moreš znebiti (razne orodne vrstice za IE ipd.). In pa gonilnike za konkretno mašino, pa dodatna orodja za nadzor hardvera (frekvence procesorja, polnjenja baterije, ...) - kar Ubuntu že vsebuje. In pa antivirusni program, ki ga moraš po mesecu uporabe plačati.
lp, Matevžk

redo ::

Kako ste zlobni! Seveda Windows vsebuje out-of-the-box podporo za vse naštete formate. Vedno mi ponudi, da jih odpre z notepadom. :D

MrStein ::

Matevžk, preveč si se spustil. Razlaga v mojem prejšnjem postu (samo če nisi prebral prvič...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevžk ::

Govoriva o tem delu?
Drugi odstavek pa nima več veze ne z MP3, ne z "media format" nasploh.

Potem mi pa razloži, zakaj je podpora MP3 bolj pomembna od podpore PDF.
lp, Matevžk

MrStein ::

Nikoli nisem rekel, da ji bolj/manj/enako pomemben.

Govoril sem o trditvi iz testa.

Razen če trdiš, da je PDF "media format".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Matevžk ::

Ne, tega ne trdim.
Trdim pa, da ni nobene pristranskosti, če rečemo, da "out-of-the-box" pomeni tudi, da sistem format prepozna, ne zna ga pa predvajati, dokler z dvema klikoma ne potrdiš, da se strinjaš s pogoji uporabe kodeka.
lp, Matevžk

Hitch-Hiker ::

Out of the box, Linux even boasts better media format support than Windows,

Windows ima out of box MP3, Ubuntu nima.

A še en "moronix" test?



Kokr sem jaz razbral iz vsega skupaj, to pomeni, da je out of the box podprtih več formatov.
Nikjer ni omenjen kak specifičen format.

Dejstvo pa je, da so tud "out of the box" nepodprti formati lažje dostopni v recmo ubuntuju kot v Windowsih.
Vsaj po par letih uporabe in "predrkavanja" obeh sistemov se mi tako doszdeva. Pa se ne samo men.

MrStein ::

Matevžk. Saj nisem rekel da gre za pristranskost, ampak preprosto za napačen sklep/ugotovitev/trditev.
In to da z nekaj kliki lahko instaliraš nič ne spremeni, saj to zna Windows tudi.

Razlika je kot sem rekel, da z Windows lahko takoj (out-of-box) predvajaš MP3, z Ubuntu pa pač ne. Z "nekaj kliki" pa lahko na obeh predvajaš vse mogoče, seveda, ampak to več ni out-of-box.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevžk ::

Hm. Ne razumeš. Na žalost imam pakete s kodeki že inštalirane in jih ne bom zdaj odstranjeval, da ti pokažem dialog, ampak ... gre za dobesedno dva klika, pa popolnoma nič ti ni treba vedeti, kaj moraš inštalirat; samo potrdiš. To bi znal vsak, ki zna prebrati dva stavka, se pravi vsak, ki ima vsaj 3 razrede OŠ.

Lahko pa ti pokažeš, kako v Visti izgleda predvajanje .ogg datoteke. Na XP-jih takole:
 Cannot open ...

Cannot open ...


Prva (privzeta) možnost te pošlje na spletno stran na domeni shell.microsoft.com, kjer zmagoslavno ugotovi:
File Type: Unknown
Description: Windows does not recognize this file type.


Okej, ker sem napreden uporabnik, bom znal izbrati drugo možnost in na seznamu poiskati Windows Media Player, za katerega vem, da je mišljen za multimedijo. Ta se odpre in zajamra:
 Extension not recognized.

Extension not recognized.


Seveda hočem, da predvajaš!
 Cannot play the file.

Cannot play the file.


Um, ja. Hvala za rože, bom pospravil tole virtualko nazaj kamor spada in naprej v miru poslušal glasbo in delal koristnejše stvari.
lp, Matevžk

Zero0ne ::

Hm. Ne razumeš. Na žalost imam pakete s kodeki že inštalirane in jih ne bom zdaj odstranjeval, da ti pokažem dialog, ampak ... gre za dobesedno dva klika, pa popolnoma nič ti ni treba vedeti, kaj moraš inštalirat; samo potrdiš. To bi znal vsak, ki zna prebrati dva stavka, se pravi vsak, ki ima vsaj 3 razrede OŠ.

Lahko pa ti pokažeš, kako v Visti izgleda predvajanje .ogg datoteke. Na XP-jih takole:(snip)


Pozabljaš na zmagoslaven komentar z prejšnje strani, da prostih formatov "nihče ne uporablja". :O

Matevžk ::

Ne, tega ne pozabljam, sklicujem se pa na to, da .ogg spada med 'vse mogoče', namreč:
Z "nekaj kliki" pa lahko na obeh predvajaš vse mogoče, seveda
lp, Matevžk

MrStein ::

Matevžk:
Hm. Ne razumeš. Na žalost imam pakete s kodeki že inštalirane in jih ne bom zdaj odstranjeval, da ti pokažem dialog, ampak ... gre za dobesedno dva klika, pa popolnoma nič ti ni treba vedeti, kaj moraš inštalirat; samo potrdiš. To bi znal vsak, ki zna prebrati dva stavka, se pravi vsak, ki ima vsaj 3 razrede OŠ.

Vem kak to dela. Sem kje trdil, da ni tak?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Hmm, v sosednji temi nekdo piše da je Gstreamer odkupil licenco za MP3 in kodek izdal pod BSD licenco? Če je to res... >:D
sudo poweroff

noraguta ::

Hmm, v sosednji temi nekdo piše da je Gstreamer odkupil licenco za MP3 in kodek izdal pod BSD licenco? Če je to res... >:D

ja še dober , dA ne pod GLP3, bsd bo še vedno hotla te
žit v glpjih
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

BigWhale ::

No, lahko bi dodali kakšen GUI za prevajanje programja in samodejno lovljenje manjkajočih knjižnic...


A mislis tko k gentoo? Brez veze.

Matevžk ::

@MrStein: Ne, nisi, a striktno ločuješ med out-of-the-box (tj. "klikneš in predvaja") in ne-out-of-the-box. Čeprav je po navedenih izkušnjah vseeno popolnoma možno, da bi povprečnemu Janezu v Ubuntu uspelo namestiti mp3 podporo, hkrati pa praktično nemogoče, da bi mu uspelo namestiti ogg podporo v Windows XP. (Ne vem, kakšni so povprečni Janezi v vašem okolišu; v našem za kakršnokoli namestitev (na katero se psihično pripravljajo nekaj dni) potrebujejo natančen URL naslov in navodila. Ne trdim, da bi taki ljudje znali odpreti Synaptic in tam kaj namestiti, čeprav se mi zdi bolj možno.)
lp, Matevžk

Daedalus ::

Čeprav je po navedenih izkušnjah vseeno popolnoma možno, da bi povprečnemu Janezu v Ubuntu uspelo namestiti mp3 podporo, hkrati pa praktično nemogoče, da bi mu uspelo namestiti ogg podporo v Windows XP.


V svežem Ubuntuju poklikaš mp3, sistem pojamra, da gre za restricted format in ponudi download kodekov za restricted formate. Simpl k keks. Kak Synaptic, bodi resen, no.

Razlika je kot sem rekel, da z Windows lahko takoj (out-of-box) predvajaš MP3, z Ubuntu pa pač ne.


Problem je licenčnina za mp3. In meni osebno (pa ne samo meni) je čisto lepo gladko ravno, če je kodek že na sistemu ali ne, v kolikor odsotnost pohendlaš tak ko Ubuntu. Pa ajde, lokalnim trollom je to blazno huda razlika in se pol predrkavajo naokoli na goli semantiki.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matevžk ::

V svežem Ubuntuju poklikaš mp3, sistem pojamra, da gre za restricted format in ponudi download kodekov za restricted formate. Simpl k keks. Kak Synaptic, bodi resen, no.

Saj ravno to sem trdil. Človek, ki mu na misel ne bi prišlo, da bi odprl Synaptic in namestil nek program, bo vseeno brez težav namestil mp3 kodek, saj mu je vse ponujeno na pladnu.
lp, Matevžk

preem ::

ma nalož si linux mint pa ne boš rabu nč kaj dost klikat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti v prihajajočem Ubuntu 12.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9321656 (17955) Icematxyz
»

ubuntu je foo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
14119910 (16855) jype
»

Mageia Linux 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13227891 (25074) MrStein
»

Izšel Ubuntu 9.10 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
35729102 (19804) Gandalfar
»

Izšel je Debian 5.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
235487 (3467) R-G

Več podobnih tem