» »

Spalna paraliza

Spalna paraliza

1
2
»

amigo_no1 ::

Če tebi uspe v par dnevih ne pomeni da bo tudi ostalim.
Par mesecev je realen rok.

urban99 ::

blackbfm ::

Če tebi uspe v par dnevih ne pomeni da bo tudi ostalim.
Par mesecev je realen rok.


Eh ne bluzi. Odvisno je od tega kok resno se ti da ukvarjat. Če delaš temeljite reality checke vsakič ko se spomneš, potem pride hitro do lucidnih sanj. Sem razložil stvar kolegom in so dosegli lucidnost po parih dneh, tako da ni fora v meni. Je pa res da z "reality check" metodami relativno hitro zgubiš motivacijo, tak da na dolgi rok se ne obnese.

Scorpia ::

A je kaj novega na tem področju. Imam te tezave, ze kaksna 3,5 leta. Vmes se umiri, pol pa spet zacne. Imam obdobja, ko se mi to skoraj vsak dan dogaja. Sem opazil da je tega poleti vec. Ta teden se mi je skoraj vsak dan zgodilo in v sluzbi sem nenaspan. Zdaj namesto, da trdno spim se mi to zgodi. Na zacetku sem se znal zbuditi s premikanjem prsta, zdaj to ne deluje vec. Uspem pripraviti do tega, da premikam celo nogo (punca je tudi to potrdila, ko je videla ta fenomen in ni ji bilo jasno kaj pocnem). Zamislim si, da bi se vrgel s postelje, da se le nekak zbudim. Takrat pa se moji mozgani zacnejo igrati z menoj, kot, da mi je vspelo in tko naprej... ko sem nazadnje omenil nevrofizioloskem zdravniku, le ta ni slisal nic o tem. Od tega pa je ze ene 3 leta.
////

Rippy ::

Scorpia tudi meni se je to precej pogosto dogajalo nekaj let nazaj. Imel sem epilepsijo v otroštvu in nekako sem se "spomnil", da bi imel sanje o tem. Nekoliko podobna situacija paraliza in napol sanje napol budno stanje. In ker je bilo to povezano s "boleznijo" pri kateri delno izgubiš nekaj motoričnih funkcij še toliko bolj stresno.

Sem pa tudi že nekajkrat doživel tudi popolnoma budno stanje (tudi okoli obdobja teh "sanj") ampak v tem sem pa izjemno užival, niti se nisem poskusil premikati. Dejansko me je to stanje popolnoma sproščenega telesa in mišic pomirjalo in je bilo zelo prijetno, kot nekakšna oblika meditacije. Torej mogoče nasvet, poskušaj premagati strah in za spremembo se ne poskušaj premikati in "zbuditi". Mogoče preobrneš zadevo v nekoliko bolj prijetno izkušnjo in še veliko prej boš ponovno zaspal, ker ne boš v stresu zaradi tega.

Scorpia ::

Drugace me nebi motilo, vcasih ko sem se ze s premikom prsti zbudil, sem lahko tudi iz spalne paralize presel v popolen spanec. Ali kako bi se ze temu reklo.
Zadnje case, ce se vseeno zbudim, me zna spanec hitro zagrabit nazaj oz. spet preidem v spalno paralizo. Pomaga ce ustanem in pocakam 15-30 minut, da grem nazaj spat.
////

Baltazar-x ::

Men se je že parkat to zgodlo od preutrujenosti (bioritem se mi premka, ko je preveč, potegnem čez noč in grem šele drug dan spat).
Prvič je blo kar neprijetno, občutek sem imel kot da se popolnoma zavedam, premikat se pa nism mogu, no zdej četrtič mi je uspelo "obuditi" telo in vstat iz postelje, ubistvu mi je kar zanimivo, čakam kdaj se mi bo spet zgodilo, bom probu obdržat tako stanje nekaj časa. Drgač pa če bi se mi to dnevno dogajalo bi šu valda k dohtarju.

flbroker ::

To niso spalne paralize ce lahko premikate dele telesa in se vmes prebudite po zelji pa se lepo vam je bilo, dafuq!? To je nekaj najbolj groznega kar se ti lahko zgodi, ko ne mores premikat nic razen oces pa se to zelo omejeno in se ne mores "prebuditi" ne glede na to koliko se upiras. Hvala bogu tega ne dozivljam vec (razen enegega incidenta dva tedna nazaj) ampak je bilo obdobje ko se mi je to dogajalo parkrat na leto. Najhuje je bilo ko sem se zbudil leze na trebuhu v temni sobi in sem imel obcutek da je nekdo v sobi z mano in da se mi bo nekaj hudega zgodilo, ne morem pa se obrniti niti se braniti ce do cesa pride. In tako je bilo vsakic, razen dva tedna nazaj ko se mi je to ponovno zgodilo po letih miru ampak je bilo cez dan ko sem dremal in sem bil hvala bogu na hrbtu tako da sem imel pregled nad sobo in sem ves cas buljil v vrata ce se bodo odprla. Zelo zelo neprijetna situacija.

reeves ::

Rippy je izjavil:

Scorpia tudi meni se je to precej pogosto dogajalo nekaj let nazaj. Imel sem epilepsijo v otroštvu in nekako sem se "spomnil", da bi imel sanje o tem. Nekoliko podobna situacija paraliza in napol sanje napol budno stanje. In ker je bilo to povezano s "boleznijo" pri kateri delno izgubiš nekaj motoričnih funkcij še toliko bolj stresno.

Sem pa tudi že nekajkrat doživel tudi popolnoma budno stanje (tudi okoli obdobja teh "sanj") ampak v tem sem pa izjemno užival, niti se nisem poskusil premikati. Dejansko me je to stanje popolnoma sproščenega telesa in mišic pomirjalo in je bilo zelo prijetno, kot nekakšna oblika meditacije. Torej mogoče nasvet, poskušaj premagati strah in za spremembo se ne poskušaj premikati in "zbuditi". Mogoče preobrneš zadevo v nekoliko bolj prijetno izkušnjo in še veliko prej boš ponovno zaspal, ker ne boš v stresu zaradi tega.


Ali mogoče jemlješ kakšne antiepileptike? Topamax npr.

MasterTade ::

Sem že slišal o tem pojavu a ga na srečo nikoli še nisem izkusil, kar lahko sklepam iz vaših osebnih izkušenj

reeves ::

Jaz za spalno paralizo prej še nisem slišal, vidim pa da je zelo podobna stranskim učinkom nekaterih antiepileptikov

echo ::

Jaz sem ravno tu prvič slišal o tem, tako da me ni zagrabila prevelika panika, ko se mi je dogodila spalna paraliza.
Prvič sem imel občutek, kot da je nekdo v sobi z menoj, senca s svetlečimi očmi.
Seveda sem vedel, da je to samo igra hormonov ter zmedenih možganskih centrov in da bo minilo. Ampak groza je vseobsegajoča.
Drugič je bilo drugače, zdelo se mi je, da se lahko premikam, tudi malce sem sanjal vmes, haluciniral.
Lahko sem premikal samo zapestje, vsaj tako se mi je zdelo. Še vedno pa je bil prisoten strah in panika.

korenje3 ::

To se je celo meni enkrat zgodilo. fora je v tem, da še vedno sanjaš, predvsem kej groznega. se hočeš dvignit, pa ne gre, ker sanjaš. tako sem se jaz enkrat zasekiral, ker nisem mogel vstati. potem pa kar naenkrat odprem oči in odskočim iz pojstle.
prevsem je to povezano z "REM" fazo spanja. takrat se telo paralizira in nimaš kontrole nnnnnnnn
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Mipe ::

Jaz imam obraten problem... Med spanjem sem preveč aktiven. Me luna nese :| Tako se zjutraj zbudim z nerazložljivimi buškami...

korenje3 ::

tudi to se dogaja. recimo najbolj razviden problem je pri psih, ko spijo in mahajo z tacami. takrat so v rem spanju, ampak jim možgani ne paralizirajo telesa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Spi na boku ali trebuhu. To se ti, predvidevam, zgodi samo, kadar spiš na hrbtu. Drugače pa, poskusi se spomnit, da ni panike, in bo (vsakič) bolje.

O.



Spim na boku, pa se mi je to že dvakrat zgodilo. Grozen občutek, si buden pa se ne moreš premakniti.
Aja pa videl sem senco na oknu, v bistvu bolj črno meglen premikajoč objekt. Ko sem se dokončno prebudil je bil črn stol tako blizu okna, da sem totalno prešvican, ker je bila zadeva skoraj identična tistemu kar sem videl v "sanjah", ker je stol podobno oddajal senco na oken.

Je pa to posledica stresa. Sem mislil, da sem edini, ki se mu je to zgodilo. Svašta.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

flbroker je izjavil:

To niso spalne paralize ce lahko premikate dele telesa in se vmes prebudite po zelji pa se lepo vam je bilo, dafuq!? To je nekaj najbolj groznega kar se ti lahko zgodi, ko ne mores premikat nic razen oces pa se to zelo omejeno in se ne mores "prebuditi" ne glede na to koliko se upiras. Hvala bogu tega ne dozivljam vec (razen enegega incidenta dva tedna nazaj) ampak je bilo obdobje ko se mi je to dogajalo parkrat na leto. Najhuje je bilo ko sem se zbudil leze na trebuhu v temni sobi in sem imel obcutek da je nekdo v sobi z mano in da se mi bo nekaj hudega zgodilo, ne morem pa se obrniti niti se braniti ce do cesa pride. In tako je bilo vsakic, razen dva tedna nazaj ko se mi je to ponovno zgodilo po letih miru ampak je bilo cez dan ko sem dremal in sem bil hvala bogu na hrbtu tako da sem imel pregled nad sobo in sem ves cas buljil v vrata ce se bodo odprla. Zelo zelo neprijetna situacija.



Tako je, znan občutek. Prste hočeš premakniti pa ne gre. Medtem sem jez pri drugih sanjah zaslišal še da mi je nekdo po vratih potrkal pa nisem mogel obrniti glave.

K sreči sem imel samo 2x to izkušnjo.

Scorpia ::

Reeves: nobenih zdravil ne jemljem, najvec kaksen nalgesin 1x na mesec pa se temu se izogibam. Vsaj loh sem vesel, da ne haluciniram tako kot eni in ostane pri tem, da mislim, da mi je vspelo zlezt s postelje. Sam zadnje case se tok zavedam te spalne paralize, da vec ne nasedam. Ce ne drugega, vcasih stejem vdihe, ker tudi to ne morem kontrolirati in vsaj vem, da med spanjem normalno diham :).
////

bMozart ::

Nehaj brat časopise(ki so poden od podna) in novice(npr rtvslo) ker ti piše samo o kozlarijah. Pod rubriko svet je od 100 novic samo okoli 3-5 pozitivnih "novic". Mislim prav WTF!. 7 miljard folka je na svet in glede na cifro se zelo malo slabih stvari dogaja na svetu, ampak kamorkoli greš ti objavljajo samo slabe stvari, kozlarije, kot da se nič lepega ne dogaja na svetu. To je prva stvar ki jo spremeni. Poišči spletne strani kjer ti objavljajo novice, kjer ti piše 95% lepega in ne obratno.

Potem ne gledat filmov v katerih je klanje. Črtaj vse grozljivke, shrljivke, vojne filme, kao "sci-fi" filme v katerih je klanje(teh je en kup, npr: District 9, Watchmen itd.).

Obstajajo dobri sci-fi, in sci-fi komedije.
Torej na splošno zamenjaj filme in začni gledat pozitivne filme in komedije.


In potem 3. grafika v igricah je zelo napredovala, in bolj je napredna grafika s senzorji, bolj v živo ti dojemaš igre, in jih doživljaš. Ne igrat stretjačin, shrhljivki in podobnega.

Obstaja veliko kul pozitivnih špilov, poišči jih sam, ali odpri temo na slo-tehu o tem.

Potem črtaj vse spalne tablete, npr, najhujši so circadin tableti (kao za bioritem). Vrzi vse take tablete stran.

In popoldan prakticiraj samo power sleep, razen kadar si res zjeban pojdi spat tudi popoldan, pri čemer je najbolj pomembno da spanec ni predolg in da greš spat kar se da zgodaj (najbolj optimalno je okoli 14.00, vsekakor nikoli kasneje kot ob 15.30).

Vsega naštetega se trdno drži.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

bMozart ::

poleg zgornjega pa še:

začni se ukvarjati s športom, vsaj 2x na teden, zapomni si, čarobna beseda je gibanje.

pa tukaj si preberi kaj sem napisal o žarnicah in vplivu le teh na človekovo počutje.

to je moje mnenje, drži se ga in ti bo pomagal.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Rippy ::

@reeves

S puberteto se je zadeva uredila in mislim, da že nekje 15 let ne.

Scorpia ::

Filmov gledam bolj malo, najvec cez zimo, ko ni kaj dost za pocet vzun. Zanimivo, da cez zimo nimam tezav s spalno paralizo.
Iger ze tko nic ne igram(ce ze kaksne avtomobilske), novice sem pa tja kaj bere, drugace negativne novice me ne dotolcejo. Sem v taki sluzbi, kjer vse zivo vidis. Popoldan raj ne hodim spat, ker pol zvecer tezko zaspim in je vec moznosti da bom presel v spalno paralizo. Sportam dosti, poleg tega imam ogromno gibanja, ze v sluzbi je dost tega. Tako, da sem telesno v odlicnem stanju. Prav tako sem prehrano spremenil in je iz jedilnika precrtana vsa ta mastna hrana.
Prej povezujem to, da moj spanec moti vrocina, vceraj ko se je to zgodilo, se je punca stiskala in mi je ze bilo pretoplo (pa se pokrit nisem bil). Sem se spomnil tudi, ko grem cez zimo v kaksen hotel in ce je bila topla soba, sem imel to paralizo. Zato tudi na dopustu tezave s tem. Tako da je pri meni bolj problem, ce je v sobi toplo. Cez zimo resim z luftanjem, sam moji glih to ne pase.
////

reeves ::

Reeves: nobenih zdravil ne jemljem, najvec kaksen nalgesin 1x na mesec pa se temu se izogibam. Vsaj loh sem vesel, da ne haluciniram tako kot eni in ostane pri tem, da mislim, da mi je vspelo zlezt s postelje. Sam zadnje case se tok zavedam te spalne paralize, da vec ne nasedam. Ce ne drugega, vcasih stejem vdihe, ker tudi to ne morem kontrolirati in vsaj vem, da med spanjem normalno diham :).


@reeves

S puberteto se je zadeva uredila in mislim, da že nekje 15 let ne.


Ok. Sem vprašal za vsak slučaj, ker si omenil epi. Pri nekaterih antiepileptikih (Topamax, Lamictal) so t.i. night seizures dokaj "normalen" stranski efekt. Izgledajo pa lahko zelo podobno paralizi...ni pa nujno

Glugy ::

Men se je zgodil ene pakrat da sm hotu vstat pa se nism mogu niti mal premaknt. K da bi bil ujet v spanc. Res grozn občutk. Zavest ni narejena za zavedanje ko si še v spanju. Enostavno lahko samo počakaš da se telo odloči da se bo zbudilo. Jz paničen sicer nisem bil sm se pa na vse pretege trudu premaknt katerikol del telesa dokler mi to tud ni uspel in je telo postalo odzivno. Ampak traja kr nekaj minut... Ti dejansko nimaš vpliva na telo. Eni pravjo da vidjo demone pa nevem kaj..jz tega nism mel.
Nevem kako je do tega pršlo sam sreč se mi ne dogaja več. Mogoče tud zato ker bl zdravo živim zdej.

Drgač pa pravjo:
"''Največ lahko naredite s tem, da se izogibate stresu ali da najdete primerne načine za spopadanje z njim. Veliko telovadite, jejte zdravo, poskušajte vzpostaviti neke ustaljene vzorce spanja in se izogibajte kakršnim koli motnjam spalnega cikla,'' svetuje profesor Chris French. "
http://vizita.si/clanek/novice/ko-sem-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Mipe ::

Enkrat sem videl "demona"... Še v polsnu sem bil v sekundi na drugi strani sobe, povsem buden in paničen sem zrl v točko, kjer sem videl "demona". Nato sem se zasmejal samemu sebi in šel nazaj spat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Štrubsi ::

Meni se dogaja tudi nekaj podobnega. In sicer bi rekel do 4krat na leto, zadnjih 5 let. Spim na trebuhu, ampak mi je zanimivo, da vedno ko se mi to zgodi, sem na hrbtu. Ne vidim pa nobenih demonov in podobnih stvari, ampak sem paraliziran in ne morem dihat. Tako da se ne morem premakniti, spremeniti položaja, da bi lažje zadihal. Traja pa vse skupaj kakšno minuto, in je vse skupaj zelo napeto, saj se na vso silo trudim premakniti in ratujem paničen, ker se pač dušim. Ampak sem zaenkrat še živ, tako da:D..

SG_101 ::

Tudi sam občasno to doživljam. popolnoma identično kot ste nekateri tukaj opisali. Se mi je pa občasno dogajalo tudi to, da kao med spanjem "pozabim" dihati in se kar naenkrat zbudim in v sekundi vstanem in lovim zrak (po navadi naredim še kak korak po sobi zaradi panike).

martincek1 ::

Torej v kolikor bi nekdo res recimo odprl vrata v sobo/potrkal, bi se telo zbudilo? Pač enako kot da te nekdo zbudi v normalnem spancu? Ker zadeva se sliši precej scary. Sem siguren, da sem že kdaj to doživel, ampak na koncu mislil da sem sanjal in vsemu skupaj nisem dajal kakšne večje teže.

eric_cartman ::

Meni se je to že parkrat zgodilo.. Samo sem imel zraven še nekaj drugega poleg tega, da se nisem mogel premaknit.. 8-O Počutil sem se, kot da se mi nekdo naslanja z vso težo na prsni koš in tako nisem mogel dihat. Po ene pol minute, ko sem bil že čisto brez zraka, sem se zbudil ter dvignil iz postelje in dobesedno hlastal za zrakom.

Ima še kdo probleme s tem, da med spanjem dobesedno neha dihat normalno? o.O Vendar to se je res dogajalo samo takrat, ko sem doživel spalno paralizo..

Štrubsi ::

eric_cartman je izjavil:

Meni se je to že parkrat zgodilo.. Samo sem imel zraven še nekaj drugega poleg tega, da se nisem mogel premaknit.. 8-O Počutil sem se, kot da se mi nekdo naslanja z vso težo na prsni koš in tako nisem mogel dihat. Po ene pol minute, ko sem bil že čisto brez zraka, sem se zbudil ter dvignil iz postelje in dobesedno hlastal za zrakom.

Ima še kdo probleme s tem, da med spanjem dobesedno neha dihat normalno? o.O Vendar to se je res dogajalo samo takrat, ko sem doživel spalno paralizo..


Točno tako se meni dogaja, par postov višje sem napisal. Scary shit.

bMozart ::

, novice sem pa tja kaj bere, drugace negativne novice me ne dotolcejo.


Tule tiči problem. Srečujem tak folk ves čas ki se točno tule moti in jim moram to vedno znova dokazovati, kako se potem to izraža pri njih (pri vsakem posamezniku drugače). In ti nisi izjema, prej boš to spoznal, boljše bo zate.
Tako kot folk misli da ko jim npr. sosed vsak dan začne vrtat, fleksat na ves glas ob 8 zjutraj in da se tega navadijo. Ko se pogovarjaš z njimi se moreš pa dret, da te kaj slišijo, oz. se pa oni derejo, ne da se bi tega zavedal. Ampak ne, oni trdijo da sosed ne vpliva na njih in da so ga navajeni;((

Sem v taki sluzbi, kjer vse zivo vidis.


in pa tule.
In ko vse živo vidiš se moraš "izklopit" da se te ne dodatkne. To si se verjetno navadil delati "podzavestno", kar pomeni da so povezave že narejene. In kaj misliš da narediš nezavedno ponoči, ko se ne moreš premaknit? Kaj ko bi začel delati nove povezave, take da ti pomagajo pri danem izzivu.

Sicer te ne poznam, tako da ne morem reči, da je to to, ugibam =)


Cartman, če ne trolaš:D... Sleep apnea
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

korenje3 ::

vidm da noben ne jebe kar napišem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

echo ::

Apnea je tudi sličen problem, samo ima drugačne vzroke in posledice kot paraliza.
Nič ne bo narobe, če se grete posredovat z osebnim zdravnikom, za to vendar so.

Korenje, mislim da vsi razumemo pomen REM spanja, po mojem ni nič narobe, če napišemo svojo izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echo ()

detroit ::

hmm men se je pa parkrat zgodilo ko sm bil mlajši da me je krč prijel v hrbtu in me je zbudil potem pa je popustil v roku 20s..hvala bogu. Zdaj ko sm starejši pa sem se parkrat zbudil in v luči od lune videl sence ki se premikajo...precej jasne. Hvala bogu da se zavedam da je to bullshit drugač bi bla panika:P Ne zavidam posterju...berem pa vse vaše razlage so kar zanimive
Skero

echo ::

Ja sam tle je bilo vmes par drugih stvari opisanih, kot pa spalna paraliza.
Da te krč prime, al pa sence vidiš, se ne more primerjat z grozo spalne paralize.

Fora je v tem, da je velikokrat aktiviran možganski center za druge entitete (zrcalni nevroni mogoče?), tako da imaš občutek, da te nekdo gleda.
Slišiš, zavedaš se in zaznavaš spremembe v praktično realnem času, pri čemer je vsaka senca potencialna "Teta s koso".
Ti se pa ne moreš premakniti.
Samo gledaš lahko, od kod bo stegnila svoje orodje. In to traja nekaj minut.

Dejan992 ::

5 let je mimo odkar sem objavil to temo. Danes je veliko lažje in redkeje se mi dogaja. Tipična spalna paraliza, kjer se zbudim in se ne morem premikati pa sploh ne. Sedaj imam probleme, da se zavedam, da spim in se poskušam zbuditi in ne gre. Ali pa se zbudim 5x v sanje predno se dejansko zbudim. To se ponavadi zgodi takoj za spalno paralizo, ki jo nekako prespim. Grem naprej v sanje. Parkrat se mi je že zgodilo, da sem takoj po spalni paralizi imel lucdinje sanje. To je pa noro :D Drgač sem imel umes eno GROZNO izkušnjo. Tipična spalana paraliza. Se zbudiš, pritisk na prsih, kot da ti nekdo sedi gor in da boš vsak čas nehal dihati z dodatkom, da me je na desni strani pod reberi tako bolelo, da bi najrajši kričal na ves glas, pa nisem mogel ... razen tega, je sedaj vse ok :)

DarwiN ::

Nov dokumentarec o spalni paralizi: Nightmare.

Gledal kdo na travniku? Močno priporočam, ker holy smoke, tole pa je res grozno, in za razliko od duhov/alienov (ok, alien abduction verjetno tudi spada pod spalno paralizo) in ostalega bullshita, je ta stvar dejansko resnična halucinacija, ki jo v živo doživljajo mnogi - tudi v tej nitki in osebno poznam enega takšnega osebka.

Skratka, dokumentarec je bolj grozen kot vse "grozljivke" skupaj, ki sem jih gledal v zadnjih 10 letih..Must watch. Glejte ponoči! :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

thetruth ::

Te paralize naj bi bili deležni prav vsi vsako noč. Naj bi nas obvarovala pred neželenim gibanjem. Kolikor jaz razumem, se nam te prikazni prikazujejo če se zbudimo v napačnem trenutku enega izmed spalnih ciklov. Ne spomnim se, da bi kdaj to doživel, si pa želim, čeprav naj bi bilo strašno. Nekaj časa nazaj sem malce raziskoval lucidne sanje, če koga zanima je Stephen LaBerge napisal kar nekaj knjig, na bookdepository jih najdete pod 10€, zanimivo branje za tiste, ki jih to zanima.

eric_cartman ::

thetruth je izjavil:

Te paralize naj bi bili deležni prav vsi vsako noč. Naj bi nas obvarovala pred neželenim gibanjem. Kolikor jaz razumem, se nam te prikazni prikazujejo če se zbudimo v napačnem trenutku enega izmed spalnih ciklov. Ne spomnim se, da bi kdaj to doživel, si pa želim, čeprav naj bi bilo strašno. Nekaj časa nazaj sem malce raziskoval lucidne sanje, če koga zanima je Stephen LaBerge napisal kar nekaj knjig, na bookdepository jih najdete pod 10€, zanimivo branje za tiste, ki jih to zanima.



thetruth ne vem zakaj bi si kaj takšnega želel. To je kilometre daleč od lucidnih sanj.. Jst naprimer ne morem dihat in se počutim kot da imam tonsko utež na svojih prsih. Ne morem se premakniti, ne morem odpreti oči, vem pa da sem buden. In čisto se prebudim se šele takrat, ko je v telesu rdeči alarm, da praktično nimam več zraka in potem hlastam za zrakom ponoči.

Jst sm vesel, da že kar nekaj časa tega nisem doživel --> Vsaj ne tako hudo kot to zgoraj. Skratka ene parkrat, me je bilo potem res strah zaspat.

drvo ::

Doživel enkrat in upam da nikoli več.

DarwiN ::

Eric, jaz bi tudi rad to doživel. A ne dušenja, ampak nezmožnost premikanja telesa in da me obiščejo tile shadow people. :P

Ampak samo enkrat in nikoli več, prosim.!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

eric_cartman ::

"Prikazni" so redkost oz. jih redkokdo doživi. Ponavadi je samo nezmožnost premikanja ali pa dihanja, kar je dost neprijeten občutek. Ponavljam, to ni prijetno doživetje, ker to niso lucidne sanje.

Edit:
Govoril sem z nekim znancem, ki je sedaj že upokojeni zdravnik. Pravi, da stvar ni tako nedolžna kot izgleda. Omenjal je slabo prekrvavitev možganov ipd. stvari. Zanima me kdo se veliko ukvarja s športom oz. koliko in ali se takim vseeno to zgodi? Povedal je namreč, da veliko zmanjšaš možnosti pojava spalne paralize, če se veliko športaš. Pravi pa da niti ni tako redko, če vse to povezujejo še stalni glavoboli oz. migrene. To bi potem že lahko kazalo na resen znak --> tumorji ipd.

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Ko se zbudiš in ti nad glavo nekdo stoji, ti pa ne moreš nič ni ravno zabavno, je pa res zanimiva izkušnja. Ampak res si je več ne želim doživeti, ker je občutek grozen.

Scorpia ::

Zase lahko povem, da je vec kot ocitno kriv stres v sluzbi. Odkar sem delal polovicno oziroma zdaj od operacije, nisem dozivel spalne paralize. Sicer sem parkrat se imel, v zacetku bolniske, ampak je bila blaga, da sem se vspel hitro zbuditi. Zdaj ze kaksne pol leta nisem dozivel in tudi veliko boljse spim.
////
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shizofrenija,psihoze ali....je to vse res...

Oddelek: Problemi človeštva
314323 (3280) Twy
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621337 (17188) CleanPower
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712192 (10557) Lonsarg
»

nočne more (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627206 (6072) Keyser Soze
»

Lucidne Sanje

Oddelek: Sedem umetnosti
214568 (4157) lymph

Več podobnih tem