» »

xp/vista?

xp/vista?

Stowaway ::

Zdravo,
se opravičujem za novo oz. brezvezno temo ampak nekako sem izgubila kontakt z vsemi računalničarji, ki jih poznam.. =)

No, imam problem. Formatirat nameravam svoj prenosnik (tale, če smo natančni --> http://www.mimovrste.com/artikel/275013... ).

Trenutno mam naloženo visto 64bit, kar je precej praktično, ker je zraven priložen cd z driverji. Ampak že nekaj časa razmišljam o xp-ju (glede na to, da vsi kritizirajo visto in ker požre več rama, kokr xp) ampak problem pri tem pa je, da mi za xp ne uspe najt driverjev. Na uradni strani jih namreč ni.
Zato me zanima, če morda kdo pozna način, kako bi lahko dobila te xp driverje, če se sploh da?

In v primeru, da jih nekako dobim.. vem, da je fora, da bom pri xp lahko uporabljala samo 3gb in ne 4, kot jih ima tale moj prenosnik. Kaj pa se bolj splača? Vista s 4gb oziroma xp s 3?

Pa še nekaj.. a xp/64 bit obstaja ali ne? Men res ni več jasno. Eni so vsi pametni da ne, eni pa veselo govorijo o tem, kokr da je. =/

No, hvala.

mtosev ::

64bitni XP professional obstaja. a je Xp 64 bit verjetno precej slabsi od 64bitne viste. Xp 64bit ni nikoli bil resno podprt s strani proizvajalcev programov in izdelavalvec gonilnikov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Za tvoj prenosnik je Vista x64 neprimerno boljša! Pozabi XP. Glej le, da boš takoj po namestitvi naložila Service Pack 2. Še bolje je, če uporabiš namestitveni DVD z integriranim SP2.

vorantz ::

(glede na to, da vsi kritizirajo visto in ker požre več rama, kokr xp)


se pravi boš menjala samo zato, ker drugi tako pravijo? :)
raje kot o xp, razmisli o win7

Stowaway ::

ja, tudi o win 7 sem razmišljala ampak pri tem mi isto ni jasno kako je z driverji. Ni jih na uradni strani tako da predvidevam, da jih moram poiskat vsakega posebaj na različnih straneh?
Sem pa nekje prebrala, da lahko driver za grafično nadomestiš kar s tistim iz viste. Pa me zanima, če je kaj takega res možno, ker bi bilo zelo neprijetno, da inštaliram 7ko, potem pa ne morem na internet, ker ni driverja za wireless..

aja, pa vsem hvala za odgovore :D

Han ::

Večina gonilnikov za Visto (=Windows 6.0) deluje tudi v Windows 7 (=Windows 6.1).

vorantz ::

trenutno še nekateri proizvajalci nimajo win7 na spisku, ker še ni dokončno prišel ven
drugače pa več al manj delajo od viste

Stowaway ::

No super, bom poskusila s 7ko in s cd-jem Vistinih gonilnikov pa bom videla kaj bo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stowaway ()

solatko ::

Gonilnika ne rabiš za w7 nobenga, kar sam sistem ne bo najdu, te bo poslal na pravo stran za download (nekateri proizvajalci ne pustijo, da bi MS sam vleku gonilnike dol).

bluefish ::

kljub vsemu je dobro namestiti gonilnike za plato, grafično in kako bolj eksotično zvočno. Ostalo potem ni problem.

ZaOstali ::

ja, tudi o win 7 sem razmišljala ampak pri tem mi isto ni jasno kako je z driverji. Ni jih na uradni strani tako da predvidevam, da jih moram poiskat vsakega posebaj na različnih straneh?
Sem pa nekje prebrala, da lahko driver za grafično nadomestiš kar s tistim iz viste. Pa me zanima, če je kaj takega res možno, ker bi bilo zelo neprijetno, da inštaliram 7ko, potem pa ne morem na internet, ker ni driverja za wireless..

aja, pa vsem hvala za odgovore :D

Ampak dokler ne pridejo uradno ven, ni šans. Edino če jih imaš iz MSDNAA......

solatko ::

Win 7 čisto lepo najdejo oziroma imajo že vgrajene gonilnike za večino HW, katerega uporabljajo povprečni potrošniki, za kakšno starejšo zadevo pa poiščejo rešitev (za ladtekovo tv kartico je trajal cca en teden - na RC je delala, na RTM pa se je gonilnik skujal).

Stowaway ::

mja, danes smo trije porabili 6 ur, ko smo kot budale poskušal namestit win 7 in ni in ni šlo, ker računalnik dvdja ni zaznal. Seveda smo najprej pomislili, da dvd pač ni pravilno zapečen ampak ko sem na koncu že obupano poskusila namestit visto (iz istega dvd-ja kot že 2x prej) je isto ni zaznalo.
Preverila sem že za first boot device, ki je lepo cd-dvd, tako da se mi več ne sanja, kje bi lahko bil problem =/

ima pa prenosnik nekaj problemčkov z branjem cdjev in dvdjev. Ne zaznava podatkovnih diskov. Do zdaj je zaznal edino nek avdio cd.

Tako da še enkrat vprašam za nasvet, ker sem čisto obupana že. Celo popoldne razmišljanja za nč..

Galaxy ::

Kaj pa kakšen USB DVD predvajalnik? Za 30€ se že dobi...

Stowaway ::

kajpavem, raje potem dam na servis, ker ima še garancijo.
Jezi me, ker je včasih delalo.

bluefish ::

dvd pogon fuč.

jest10 ::

Inštalacija iz USB ključka

Hardgenjay ::

XP je definitivno boljši!
Vista samo zgleda lepo, uporabna pa ni lih, oz. ima polno nekih posebnih drugacnih nacinov za vse

bluefish ::

ma polno nekih posebnih drugacnih nacinov za vse
Ne ga no lomit - po osmih letih verjetno da res.

solatko ::

Hardgenjay - reče nekdo, ki je pri prijatlu vidu Visto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
425591 (5308) IvoJan
»

Windows 7 na vrhu v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7017492 (15501) MrStein
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452844 (2400) bluefish
»

Windows 7 začel uspešno (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16815145 (10827) Jst
»

XP pro 32 ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
183406 (2735) Dr_M

Več podobnih tem