» »

Težave pri internetni telefoniji

Težave pri internetni telefoniji

poweroff ::

Imam IP telefonijo preko lokalnega kabelskega operaterja (oni pa naprej preko Softneta) in v zadnjem času opažam kar nekaj težav.

Linija je zelo pogosto slaba - zvok prekinja, sogovornik pogosto ne sliši kaj govorimo, nekajkrat pa se je povezava sredi pogovora tudi sama od sebe prekinila. Včasih je potrebno poklicati večkrat, da se sploh lahko pogovoriš do konca.

V petek sem klical v službo in kar naprej je javljalo, da je številka od sodelavca zasedena. Potem pa me sodelavec pokliče nazaj in pravi, da mu telefon zazvoni, on ga dvigne in potem je tišina. Jaz pa sem imel ves čas znak za zasedeno.

Danes sem ponovno klical (drugega) sodelavca in tudi javlja, da je telefon zaseden. Poklical sem tudi na svojo službeno številko (v moji pisarni zagotovo ni nikogar) - in tudi javlja zasedeno.

Za test sem klical tudi na drug telefon (Telekomov priključek) v spodnjem nadstropju. Prvič telefon sploh ni zazvonil (pri meni v slušalki je bila tišina), drugič pa je.

Mimogrede, pri Softnetu tudi ne omogočajo skrivanja identitete klicatelja (CLIR funkcija), kar se mi zdi da zakon izrecno zahteva...

Skratka, morda kdo ve kaj je problem? Je problem v slabi povezavi ali v slabi (napačni) konfiguraciji SIP centrale? Internet mi načeloma deluje čisto OK.
sudo poweroff

AndrejS ::

Zakaj pa ne pokličeš tvojega ponudnika ?

uroszo ::

Očitno je težava pri ponudniku.
http://www.ozvocenja.si

poweroff ::

Sem jih kontaktiral. Me pa zanima še neodvisno mnenje, ker meni zadeva smrdi po slabi konfiguraciji SIP centrale...
sudo poweroff

uroszo ::

Meni zadeva odlično deluje po manjših začetnih težavah.
http://www.ozvocenja.si

mojsterleo ::

Linija je zelo pogosto slaba - zvok prekinja, sogovornik pogosto ne sliši kaj govorimo, nekajkrat pa se je povezava sredi pogovora tudi sama od sebe prekinila. Včasih je potrebno poklicati večkrat, da se sploh lahko pogovoriš do konca.

mi imamo na telemachu ze kaksno leto, in deluje kar v redu. prekinjanje se pojavlja predvsem takrat, ko klicem v kake rovte (babicin stacionarc mal kaslja), na mobitele in normalne cifre pa dela ok. edino kar me resno moti je to, da avtomatski odzivniki preprosto ne delujejo. sem veckrat dal to pripombo, pa do sedaj niso naredili nic. kao da je moj telefon kriv (philipsov ne tako poceni brezzicnez).

tako da ja, glede na tvoj opis bi rekel, da gre za relativno hude tezave. ce se ti zdi, da se tipi iz tebe delajo norca, in ce stacionarca ti ali familija potrebujete, bi bilo dobro razmisliti o telekom priklopu (ceprav to ni poceni).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578516587 (29303) MrStein
»

Telefonska stevilka

Oddelek: Loža
374696 (1617) BuDi79
»

Uporabniki simobila, kako ste zadovoljni s samo pokritostjo in signalom?

Oddelek: Mobilne tehnologije
203203 (2317) Galaxy
»

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721661 (12516) madmitch
»

Klepetajte preko interneta bolj kvalitetno kot preko telefona! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
848458 (5009) Gandalfar

Več podobnih tem