» »

Pomagajte!!!

Pomagajte!!!

Ereinion ::

Svojga T`birda 1G sem prek FSBja navil na samo :| 1120 MHz (10x112),... mi pride v winse (xp), temp. je od 35° - 40°C pol grem špilat unreala pa mi sredi klanja vrže ven, neki teži temp pa je 55°C....ali mi to dela zaradi pregrevanja, ker meni se 55 lih ne zdi ne vem kako visoko, razen če mi SpeedFan narobe kaže.

V čem je finta?
mam pa Abit kt7, GF2 MX, 384 MB SDR , vent je chrome orb (ali ga naj zamenjam, in s katerim ga naj, če sploh)

Fury ::

SDR ram mas.. ce mas 100mhz ram mozn da je to krivo pa ti ram mrkne :)

Ereinion ::

Mislim da mam 133mhz ram, kako se že prever kerga maš:\

morphling1 ::

Ereinion, problemov je lahko več, kot prvo je to koliko dimm slotov imaš zasedenih, stabilnost namreč na via chipsetih kaj hitro pade pri treh ali več dimih, probaj recimo samo z enim modulom če je bolj stabilno, potem pa drugo imaš plato KT7, ta je bila narejena še na via kt133 čipovju in je uradno le za 100 MHz fsb, nekako se jo da naviti na 110-115 ,meni je delovala sicer tudi na 120, ampak je bil vodno hlajen nb ter I/O voltaža na 3.9V, to je tudi ena možnost da povečaš še I/O voltažo, tako da se igraj s med temi nastavitvami da najdeš stabilnost, pa ne pozabi imeti vklopljene nastavitve pci+fsb za hitrost spomina da ti ram dela kot se le da hitro, če je seveda sposoben. Pa procesor odkleni da vidiš če ti deluje ne recimo 12*100, moraš izločiti čim več spremenljiv in se potem igrati med tistimi ki ti ostanejo, tako najlažje najdeš kje so problemi in se približaš optimumu svojega sistema.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Ereinion ::

Morph hvala za tako obsežno pojasnilo....bom vse probu kot si reku (in upam da nič skuru:D )..


Samo to mi še povej (prosm), kje naj najdem pci+fsb nastavitev

morphling1 ::

Če se še prav spomnim je to pod softmeni II, bolj spodaj, pod hitrost rama, ali da dela sinhrono, na hitrosti vodila, ali asinhrono, se pravi fsb+pci .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Ereinion ::

Sem že najdu, nastavitev je DRAM Clock: Host CLK ali pa HCLK+PCICLK (a je to prov)

Pol pa še ene par nastavitev v biosu za katere ne vem kaj b iz njimi (priročnik je pa izparel):
Fast CPU Command Decode (Normal ali Fast)
Force 4-way Interleave (Enabled ali Disabled)
Enable Dram 4K-Page Mode( -II- )

Kaj sploh pomenijo in kako morajo bit nastavljene?









Vesoljc ::

4-way Interleave: rabiš vsaj 128mb ploščico rama.
za ostalo pa itaq vse na fast...:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimalne nastavitve za KT7a/KT7a RAID????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181652 (1449) BoO
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704501 (3823) AtaStrumf
»

BIOS Nastavitve za Ram! KT7A

Oddelek: Pomoč in nasveti
92049 (1928) MaD_Mavr0
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644440 (3814) XtX
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351810 (1515) danielka84

Več podobnih tem