» »

Kateri ventilator v " škatli "računalnika odklopit?

Kateri ventilator v " škatli "računalnika odklopit?

zan126 ::

Pozdravljeni,pred kratkim sem kupil rabljen računalnik 3200 Mhz,/1Gb,/220 giga spomina.Problem je samo v tem,da je računalnik zelo glasen in ko sem odprl stvar sem naštel 4 ventilatorje.Na grafični,na procesorju,en dodaten v škatli in ventilator napajanja.
Ali lahko katerega izmed njih izklopim,npr.tega dodatnega na levi strani škatle,saj je zadeva tako hrupna,da res ne moreš zdržat? Skrbi me,da se potem ne bi kaj pregrelo oz.skurilo.
Kaj predlagate? Hvala za pomoč

Slika:http://www.moj-album.com/uredi/kvak/167...

bluefish ::

Lahko odstraniš tiste od ohišja. Seveda je dovolj, če ga le odklopiš.

B_Weeed ::

pomoje lahko tega na leevi strani brez skrbi izklopiš...ampak še vseeno počakaj na mnenja tistih bol izkušenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_Weeed ()

Valvoline ::

Ponavad je tisti gor na procesorju ki največ ruži,vsaj pr starejših računalnikih.

boogie_xlr ::

za sekundo zaštopi po enga pa po enga in boš takoj videl, kateri vent povzroča največ hrupa

Pyr0Beast ::

Ni problema z odklapljanjem ventov za več kot par sekund, pa naj si bo to na procu ali grafi. Seveda pod pogojem da je gor hladilnik.

Glede starejših sistemov se mi ne da razlagati je pa pogosto najglasnejši vent v napajalcu, najbolj ruži tisti na grafi ter najbolj tuli/vibrira tisti na stranici.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

ter najbolj tuli/vibrira tisti na stranici.
Ampak samo tega lahko brez strahu odklopiš. Na grafi, procesorju in napajalcu načeloma mora ostati ventilator. Lahko pa jih zamenjaš za tišje, oziroma jih do določene mere upočasniš.

O.

Pyr0Beast ::

Saj. Tisti na stranici je večinoma nepotreben. Je pa res da je P4 kar huda pečka sploh 3.2GHz.

Na grafi največkrat zaruži, saj se ležaji posušijo zaradi vročine, posledično se začnejo pregrevati zaradi pomanjkanja maziva ter s časoma odpovejo. Včasih mazanje pomaga če ni prepozno, včasih ne in ružijo potem skoraj enako. (WD40 ni mazivo)

Vse komponente s hladilniki pa se zelo rade zaprašijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gapi ::

Tako kot so ti že napisali zgoraj ti priporočam da stvar odpelješ do kakega lokalnega guruja da te ventilatorje podmažeš z strojnim oljem. Tistim ki ga ima tvoja mama za šivalni stroj je eden boljših. Lahko se pa odpraviš v kako lokalno računalniško štacuno in kupiš nove ventilatorje in boljši hladilnik za grafično kartico in procesor.


Z podmazovanjem boš rešil težavo za nek krajši čas, ker svinjarija se bo ponovno nabrala in spet bo začelo ropotat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313511 (2729) mr1two
»

temperature!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241629 (1326) nuclear
»

Kakšno hlajenje uporabljate

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151293 (1113) neki123
»

Temperatura kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161264 (990) VASkO
»

L0S REzuLTAT0S TU !!! Vsi ki va moja majhna raziskava zanima kojci vržite uč na to ru (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
715258 (4320) texhex

Več podobnih tem