» »

temperature!!!!!!!!

temperature!!!!!!!!

Jan987 ::

a je to normalno ob poslušanju glasbe? Procesor je amd anthlon xp 2400+ hlajen z zalman 6000Al/cu na največjih obratih. Ohišje je odprto in 10cm odmaknjeno od stene.

RES ME ZANIMA ČE SO TO NORAMLNE TEMPERATURE OB POSLUŠANJU MP3-JEV?




Prosim povejte mi kaj naj ukrenem za majše temperature. Hladilnik ime vredu stik. Je čisto na tanko namazan z zalmanovo zermalno pasto!!!
  • spremenil: Jan987 ()

Shark-357 ::

temp je čisto ok tam do 70-75 se nimaš kej sekirat pa tud čez ni panike (meni je delal 1900+ na 97-103 stopinj skoraj teden dni pa mu ni bilo nič samo socket se je malo skuril:D )

Jan987 ::

sam procesor ni nč navit.

Dr_M ::

iz diode prebrane temp so vedno precej visje od tistih s senzorjev pod procesorjem.
ti pa svetujem, da si omislis MBM, ki po mojih izkusnjah se najbolj zanesljiva zadeva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jan987 ::

kej pa dobim to in kaj sploh je?

Dr_M ::

jao jao...
MBM je alfa in omega vseh programov za odcitavanje temp,nap, rpm fanov itd itd...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jan987 ::

pokaže mi iste temperature!!!

Jan987 ::

zdej mam alarm naštiman na 70stopinj!!!!


Do kolk pa gre lahko temperatura cpu diode in do kolk temperatura na procesorju?

mkonci ::

ja temperature niso ravno velike, vendar če procesor ni navit in imaš še tak hladilnik in ventilacijo na ohišju je pa za mp3 mal povečana temp.

Jst mam za primer pri AMD 64 3000+ hlajen z Zalman (neki 7000???) in 2 vent na ohišju temp v stanju mp3 30" do 35" C, pri polni obremenitvi Call of Duty temp 50" - 53"C.

Na drugem rač. pa je procesor AMD 2500+ hlajenje BOX original, 2 vent na ohišju temp mp3 ~30"C pri COD ~45"C.

Drugač pa tko kot je reku Dr_M tam nekje jst menim do 60"C ni prav velike panike! :))

Kot opomba moj stari je po moji napaki, ker mi je bilo zvečer preglasno ropotanje vent sem po pomoti izklopu vse vent tudi procesor in napajanje začelo zjutraj močno smrdet. Temperatura pa je bla na proc 95"C pa še vedno dela BP. Se zgodi:\

DimmniBurek ::

Kaj ko bi ti prtisnu ctrl+alt+del pa pogledu kaj ti največ žere proca?
Pa tle povej ker proces je to, men winamp žere povprečno 15% tko da je mal preveč to da se ti tko greje, pa kake maš temp. če nič ne delaš?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Jan987 ::

evo to je nastal po 3minutah poslušanja glasbe (mp3)


veteran ::

Kakšna je pa temperatura okolice (v sobi)? Je precej razlike, če imaš v sobi temperaturo npr 21C ali pa 28C ali več..

Za poletni čas so take temperature so kar OK, če upoštevaš, da imaš Zalmana 6000AlCu, ki ni ravno zgled učinkovitosti (je predvsem tih), da je škatla kar odprta, da ni nobenega pretoka zraka... :\

Zapri škatlo in poskrbi, da bo prepih (ventilator spredaj, ventilator zadaj), če bi rad nižje temperature. Če bi rad tišino, pa še več ventilatorjev. :D (na nižji napetosti)

BTW, poslušanje MP3 sploh ni huda obremenitev, v primerjavi z nekajurnim testom v Prime95 (zna dvigniti temperaturo še za 10C, odvisno od hladilnika in navitosti procesorja).

mkonci ::

ej jani ta slika ne pomaga kej dosti dej se enkrat isto, s tem da bojo prikazani procesi!!!!!:\

hunter01 ::

Tudi mene zanima kater proces ti porablja 20% CPU-ja, ker ti ga Winamp ne.

Jan987 ::

v sobi je temperatura od 22-25 stopinj.


Ohišje hladim s tremi ventilatorji: napajalnik, na ohišju ter še eden na pci mestu. Vsi trije pihajo zrak ven.

Ali se mi splača namestit še en ventilator spodaj ker mam spodaj samo ene 3mm prostora. Luknje z mrežico je že priprabljena. Nameravam namestiti tudi enega 80mm na vrh ohišja!

Ali se mi ga splača dat na stranico in kako naj naredim da mi ga vedno ko jo bom vzel dol odkljaplat?


Evo še procesi: sedajle winmap ni laufov in je 53stopinj cpu dioda procesor pa 39.

veteran ::

Dobro bi bilo, če bi en vent pihal noter (najbolje spredaj spodaj, če pa tam ne gre, pa na stranici). Stvar rabi dotok svežega zraka.
Verjetno boš s tem že dovolj ohladil zadevo.

Se mi pa zdi čudno, da ti ob winampu kaže 22% obremenitev.
(moj sempron 2400 kaže 2% v tistem grafu ob poslušanju mp3)

Jan987 ::

niha med nekje 5 in 40!


Ali se da dat vent tko na stranico da ga nebi bilo treba non-stop odklapljat in zanima me tudi tisto iz dna če bi kaj pomagalo?

Jan987 ::

aja al so na sliki kakšni procesi odveč?

gofra ::

ventilatorji ne hladijo...ventilatorji skrbijo za pretok zraka - ergo imaš ti tole malce napačno sestavljeno.

Praviloma naj bi bilo takole:

- en močnejši ventilator povsem spodaj in spredaj naj piha noter. Tako bo svež zrak vstopal spodaj in se segret preko diskov, AGPja in procesorja do napajalnika.

- en ventilator bi dal pod napajalnik. Ta naj piha ven in v kombinaciji z onim spodaj (ki vleče noter) spredaj poskrbi za lep pretok zraka. Ventilator v napajalniku je bolj tako tako. Če gleda ven iz ohišja nima kaj prida sesalne moči, če gleda v ohišje pa pihalne ne (zadeva ob elemente). Naj bi bil nekoliko večji, če le gre.

- večji ventilator, manjši obrati, bolj tiho delovanje ob nespremenjenem pretoku zraka.

- input/output naj bo enak. Torej naj bo vsesanega ravno toliko zraka, kolikor ga bo tudi izpihnjenega (no, približno).

- telesa, ki oddajajo toploto so predvsem diski, procesor, bridge-i, čipovje...poskrbi, da boš ob "kreiranju" pretoka zraka to upošteval

- če imaš dovolj sesalne moči svetujem uporabo filtrov (narediš jih lahko tudi sam). Prah na čipovju je izjemen toplotni izolator.

- ni zmeraj vse tako kot sem spisal v tehle alinejah (ma ne :P?) zato ob experimentiranju spremljaj senzorje.


Pa še nekaj: poletje je? 27 stopinj v sobi (kar, je, ne boste verjeli, zelooooo hitro) = mimogrede 40 stopinj na nenavitem procesorju v idle fazi.


Na stranici imaš brez problema ventilator, le kabel naj bo dovolj dolg. Ti pa svetujem, da ga "mutiraš", ker zna tale bit jako glasen. Uporabi kakšen mehki trak, podložke...

Sam imam recimo 2500+ -> 3200+ brez kakšnih ekstremnih hladilnih modifikacij (+ default voltaža). Stock ventilator na procesorju. Spredaj na ohišju 120, zadaj na ohišju 120 in en obrnjen noter na napajalcu 120. Mali 40 je še na northbridge-u in eden na grafi (Titan). Na stranici je precej glasen 80 mm, ki skozi duct ("jaššek") pomaga stock ventilatorju procesorja. Tega ponoči izklapljam. Kakorkoli že, temperatura procesorja nikdar š ni presegla 49 stopinj, povprečje v teh vročih dneh je 44, ponoči tudi 39. V ohišju je konstantnih 33 stopinj (2 diska, 1 čokoladica rama, midi tower).


lp!



Aja, nimam klime (kuham se na 27,28!!)

hunter01 ::

aja al so na sliki kakšni procesi odveč?

Po moje vsaj enih 7-8

Save.exe
Outlook.exe
Wfwiz.exe
spoolsv.exe (ce imas tiskalnik potem ni odvec)
jusched.exe ( Java---> ce imas kak program ki javo nujno rabi je ql, sam jaz ga ne vidim)
kav.exe (Kasperski Antivirus?? osebno ga nimam. Ga je mozno uporabljati tudi za Firewall)
WInword.exe
Everest.bin (nimam pojma kaj to je. Dej pls razlozi cemu sluzi ta program)

Jan987 ::

z everestom gledas temp procesorja (to je ta program k so ble zgori temp prkazane) Kako pa naj naredim da se mi nebi prižigal.


Kam naj dam vent spredaj?Edina možnost je da dam tam k so še tri mest za cd-rom-e.


Če se ga da tja dat bom pol:

80 spredaj
80 spodaj (a se splača?)
80navrh

Vredu?

Kako naj izdelam filtre in keri so najcenejši in da ne upijejo glih ventilatorji in kje naj jih kupim?

hunter01 ::

Kako pa naj naredim da se mi nebi prižigal.

Start/Run/msconfig/Startup

Pa tam izklopi (ce imas seveda):

NeroCheck
qttask
jusched
Microsoft Office
Vse od Adobe
winampa
+ ta tvoj everest

(to ti je tak osnovno)

Nekar drugih zavihkov razen startupa spremijat ker lahko zjeb** windowse

LP Jerry

Jan987 ::

kaj menite o vent 1
ventilator 2



Mal menj prosim pa če ma kdo še kakšne ideje naj pove!!!

pitagora ::

nabavi si ez tronic namizni ventilator za 3ksit ima tri brzine odpir eno stranico salti ventica na trojko in pusti da piha, po nekaj sekundah pade temp za 6 stopinj.
aja mora bit pa svež zrak. ne pa topel oziroma da ti sonce direkt na compa zge...
sam imam tudi bleme temp proca je sedaj nekje najvec 56C full loada swat4 in tri firefox ikone pa se emule..
rami so 28C plata pa tudi 28C.studiram pa da bi nabavil bakren hladilnik, ker ta je aluminijast.

proc 3 Ghz intel intelR
rami 256 400MHz
plata asus p5p800
lp pitagora

nuclear ::

če hočš met dokaj tiho, si nabav par tehle.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835310 (4222) mimax
»

Tisji PC

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313300 (2378) snela
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121358 (1104) dwinxp
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402107 (1424) G@MER
»

Mnenje o navitju Athlon 2500+ in temperaturi

Oddelek: Navijanje
81026 (854) Desk-Star

Več podobnih tem