» »

Nakup DSLR fotoaparata?!

Nakup DSLR fotoaparata?!

shadowfax ::

Pozdravljeni,
že nekaj časa razmišljam o nakupu DSLR fotoaparat, ker bo to moj prvi DSLR fotoaparat, vas vse poznavalce prosim za nasvet pri izbiri.

Ogledoval sem si Nikkon D5000 in Cannon EOS 500D, oba s priloženim objektivom. Kateri je bolj primeren? Cenovno mislim da je najbolj ugoden nakup v electronic4you v Avstriji.Zanima me tudi kakšna je razlika med objektivom nikkon 18-55 VR in 18-55 II?

Hvala za odgovore!

Drejcek ::

VR je stabilizator slike.

tomazkl ::

Pojdi v trgovino in oba primi v roke. Vzemi tistega, ki ti lepše leži v roki in imaš z njim boljši občutek. Tehnično te bosta oba zadovoljila. Kot začetnik se ne obremenjuj s tehničnimi razlikami. Pa ne ostani le pri teh dveh, vzemi v roke še kakega Pentaxa ali Olympusa, vsi delajo dobre in popolnoma primerljive začetniške modele.

shadowfax ::

Po nasvetu tomazkl-a sem oba ''stestiral'' in moram reči da dosti boljše sede D5000. Še vedno pa se ne morem odločit ali naj ga vzamem skupaj 18-55 VR ali 18-55 II?

marko20 ::

VR ali II ???

oboje :D

NIKON D5000 KIT 18-55 VRII

ps. resno ti svetujem, da kupis to na linku (je najboljsa resitev od tistega kar si omenjal ;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko20 ()

shadowfax ::

Sploh nisem vedel da obstaja. Nakup nameravam opraviti v Avstriji ampak tega artikla ne najdem v nobeni spletni trgovini? Je možno?

marko20 ::

ja, je :D

18-55 VR je taprau nakup (na linku ki sem ti ga dal)

tisti II je samo mislabled (da se ne bos prevec mucil z iskanjem :D)

nasvet ostaja isti - definitivno VR ;)

shadowfax ::

Mislim, da sem našel najcenejšo možnost.
http://www.vienna-camera.com/shop/defau...
Poštnina znaša 20€. Pošiljajo v vse države EU. Ima že kdo izkušnje s to trgovino?

bluefish ::

Je kaj za pričakovati pocenitev Canona 450D? Na isti ceni (550€) ostaja že kar precej časa, kljub novemu modelu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825150 (13415) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689326 (3003) errhec
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Fotoaparat za 300 do 400 evrov

Oddelek: Zvok in slika
203377 (2736) tomko0300
»

nikon d90 + nikkor 16-85 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011214 (9466) zcetrt

Več podobnih tem