» »

Video oglasi v revijah

Video oglasi v revijah

Slo-Tech - Kot kaže se nam obeta oglaševalska revolucija, vsaj v tiskanih medijih. Zanje po novem očitno ni več omejitve, ki bi dovoljevala le nepremične slikovne vsebine. Oglas v gibljivi sliki bodo bralci v tiskanem mediju prvič ugledali 18. septembra v izdaji Entertainment Weekly, ameriški reviji, ki poroča o dogodkih, povezanih s televizijo, filmom, gledališčem, glasbo in knjigami. Živi bodo oglasi za oddaje na televizijski postaji CBS ter za dobro znano pijačo Pepsi.

zaslone, na katerih se bodo oglasi predvajali, bo dobavila družba Americhip, ki ima bazo v Los Angelesu. Zasloni bodo debeli le 2,7 mm in bodo imeli že vgrajeno baterijo, ki bo zadostovala za 40 minut predvajanja oglasa. Da oglasi ne bodo za zgolj enkratno uporabo bo poskrbela USB povezava, prek katere se bo baterija ponovno napolnila. Obenem se bo predvajanje oglasa začelo šele, ko bo bralec odprl stran, na kateri se bo oglas nahajal. Ker takšne novotarije seveda niso poceni, jih bodo žal deležni le bralci v Los Angelesu in New Yorku.

Omeniti velja še, da ima družba Americhip že izdelano tehnologijo, ki bo bralcem omogočala oglase tudi zavohati in okusiti. Več pa na njihovi (flash) strani.

42 komentarjev

war-dog ::

a še kdo sploh bere papirnate izvedbe novic? :))
Object reference not set to an instance of an object.

SkyNet ::

Advertising space...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

mtosev ::

a še kdo sploh bere papirnate izvedbe novic? :))

moj foter. npr.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Aha, vsa ta prečudovita tehnologija je namenjena le oglaševanju ? Zakon ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Za razliko od spletnih se lahko v miru usedeš kjerkoli in počasi listaš, pa še občutek je ob držanju papirja popolnoma drugačen kot pa ob strmenju v zaslon.

Sicer pa zanimiva zadeva, ki očitno naznanja prihod tehnologije.

Dragi ::

To bo v bistvu e-ink v časopisu al kaj?

Ker če je to to, potem bo folk kupoval na masive in potem porabil e-ink za svoje privat namene :D

E-ink farme :D

vorantz ::

Da oglasi ne bodo za zgolj enkratno uporabo bo poskrbela USB povezava, prek katere se bo baterija ponovno napolnila.


se samo meni to zdi butasto? :D
kdo za vraga bo šel reklamo nazaj napolnit
sploh pa kaj nam bo to?
enkrat prelistaš revijo in pol leti v smeti, škoda tehnologije
če že kej naj nrdijo celo revijo iz tega, potem pa dobiš nekaj denarja nazaj, če vrneš in samo na novo naložijo in dajo naprej
manj smetenja s papirjem

Okapi ::

že izdelano tehnologijo, ki bo bralcem omogočala oglase tudi zavohati ...
Šokantna novica. Aja, pisal in prepisoval jo je mladec, ki se ne spominja dišečih nalepk in oglasov izpred 30+ let, tudi v naših zaostalih krajih. Gugl scratch and sniff.

O.

bluefish ::

če že kej naj nrdijo celo revijo iz tega, potem pa dobiš nekaj denarja nazaj, če vrneš in samo na novo naložijo in dajo naprej
manj smetenja s papirjem
To je pravzaprav plan na dolgi rok - bodisi z e-readerji ali pa s foldable "zasloni".

PaX_MaN ::

Če se jih ne bo dalo za vekomaj ugasniti ali pa vsaj momentarno ustaviti, se jih ne dotaknem niti z buzdovanom.

opeter ::

Kakšen prdec bi jim prav prišel >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Relanium ::

Taka tehnologija pa denarji samo za oglaševanje......

kuglvinkl ::

To je IMHO vmesna stopnja do long term opustitve papirja za tiskane vsebine. PDA rox :)
Your focus determines your reallity

destroyer2k ::

kuglvinkl

PDA ne bo nikoli nadomestil tiskan medij, ampak e-papir bo nadomestil. Ker je tanek lahko tudi zložljiv in neomejena uporaba.

vorantz ::

playboy pa take revije bi lahko na tak način prilagali dodatno popestritev...bi šla prodaja precej gor >:D

bosko1982 ::

sem se odrekel TVju, samo zaradi prekletih reklam.... da ne omenjam 24ur.com, koliko reklam imajo (to punca gleda, ne jaz, jaz samo po zvoku slišim, pa mi je že slabo). . .


hmm... zavohati? OMG?! Se pravi ko bo keri v filmu/reklami/itd.. šel ..srat.. mi bo stanovanje smrdelo po tem? Da ne omenjam kakih krutih filmov,.. da mi bo stanovanje cela klavnica =/ Mogoče si bodo za 1 leto izmislili da bo iz zaslona špricala kri, ko bomo gledali SAW 6 ... ali pa da bomo občutili igralčevo dogajanje v filmih 8-O

Taste? bom zaslon lizal?:O ***izbrisano*** LOL:))

Pretiravajo.... ali pa jaz:D

sry za off topic in grde besede:|

mare_ ::

Še kdo ob tej novici najprej pomislil na Harrya Potterja? :D

fiore ::

Ker takšne novotarije seveda niso poceni, jih bodo žal deležni le bralci v Los Angelesu in New Yorku

pravzaprav kar sreča, da nas ne bodo s takimi zadevami nadlegovali :-)

__Devil__ ::

Vedno sem govoril, da to nebo nikoli, ampak sem se zmotil lol :D

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Še kdo ob tej novici najprej pomislil na Harrya Potterja? :D


o ja :)

Highlag ::

Še več nevarnih smeti.... :(
Never trust a computer you can't throw out a window

PrimozR ::

Harryja Potterja??

EDIT: aja, une 'magic the gathering' style karte, k so se muvale :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

subby ::

nadležne flash reklame se selijo na papir, great :O
adblock?

win64 ::

nadležne flash reklame se selijo na papir, great :O
adblock?


tukaj bo za razliko od drugih tehnologji prišlo prav kladivo :)

JurijTurnsek ::

Še več nevarnih smeti.... :(


da in tokrat zaradi zelo neumnega razloga. to bi morali prepovedati z zakonom.
http://www.slatnaskejta.com

Pyr0Beast ::

Heh, uporabne smeti bi bile tole :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ArYeS ::

Mislim, da je vsekakor to korak naprej, ne vem kaj je fora da se to ne bi uveljavljajo. Mislim da gre za problem tukaj trenutne generacije, ker kot vsi vemo se generacije imajo problem privajati na novejše stvari kot tiste ki so jih navajeni iz otroštva. Mislim da gre vse korak naprej in to je dobro.

Pyr0Beast ::

Ne mi spet s temi medgeneracijskimi razlikami ...

Zadeva bo uporabljen izključno za oglaševane. Očitno sem spregledal kako nam bo še večja količina oglaševanja koristila.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

vorantz ::

Mislim, da je vsekakor to korak naprej, ne vem kaj je fora da se to ne bi uveljavljajo. Mislim da gre za problem tukaj trenutne generacije, ker kot vsi vemo se generacije imajo problem privajati na novejše stvari kot tiste ki so jih navajeni iz otroštva. Mislim da gre vse korak naprej in to je dobro.


ko bodo tvoji otroci imeli obvezen oglasni prostor na čelu bo to narobe samo zato, ker si stari prdec?

subby ::

dokler nam ne začnejo gat prodajat v sanjah, bo vse vredu.. do tega je pa itak še 991 let
ArYeS: se popolnoma strinjam s tabo.. seveda je to dobro. kdo si nebi želel še več smeti, večje porabe energije po nepotrebnem, itd...

OK.d ::

spet ena ekološka bomba več
LPOK.d

techfreak :) ::

spet ena ekološka bomba več

Pretiravaš. Bo že nekdo ugotovil kako deluje in se bo lahko ta zaslon uporabljal za picture frame.

bluefish ::

Dokler bodo v revije tlačili le en zaslonček z reklamno vsebino bo vsekakor slabo, ker ljudje ne bodo tega ustrezno zavrgli.
Šele pozneje, ko bi bili vsi časopisi narejeni na tak način, bi se stvar tudi ustrezno klasificirala glede ravnanja in recikliranja.

Pyr0Beast ::

Vrjetno bo kar zadovoljeno zakonodaji, še vedno pa bo to nepotreben balast za okolje. Glede na to da bo zadeva imela kakšen flash pomnilnik se jo bo dalo sfrizirati v kakšen digitalen panel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

vorantz ::

nekako si pa ne morem predstavljat kako bodo usb sm vtaknli

imagodei ::

A to je kakšna šala al kaj?
- Hoc est qui sumus -

energetik ::

Ja, sigurno bom šel polnit tako revijo, da si bom lahko še enkrat in še enkrat ogledal reklamo za WC čistilo. :D
Prvo, kar bi naredil pri taki reviji je, da bi poiskal stikalo za izklop, potem pa kako bi tak ekranček uproabil v druge namene...

MacQ ::

Namesto, da se zajebavajo s takimi bedarijami, bi lahko že enkrat razvili e-book readerje, jih potanjšali in pocenili ter bi nehali obremenjevati naravo. Revije pa bi si človek lahko lepo pobral z neta in ne bi bilo potrebno ničesar proč metati.

E-ink po moje ni rešitev, če bo zadeva prikazovala samo eno revijo in jo boš po prebranju zavrgel.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

bluefish ::

Kanček več o podatkih "zaslona":

The screens are 2.7mm thick and offer a 320x240 resolution, can store 40 minutes of video and have a battery that can be recharged via USB which will last for 70 minutes.

Pyr0Beast ::

OMFG. To bo zakon za kakšne digitalne vizitke čestitke in podobno kramo :D
S kakšnim modom bo znal brati še SD in podobne kartice, z malo sreče pa boš gor naložil še linux >:D

Ali pa tako kot včasih, ko si imel poln nahrbtnik kaset za kampiranje, sedaj boš imel pa teh LCD zaslončkov. HEHE

Ima zraven še glasbo ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Iztok Smolic ::

Kaj agencije in oglaševalci še niso dojeli, da so TV reklame veliko manj učinkovite kot targetirano oglaševanje, ki ga bo z novimi mediji tako lahko implementirati na vsak korak.

Video namesto jumbo plakatov, v časopisih in na spletnih straneh. Kako smo ne-inovativni. Očitno je, da to forsirajo samo agencije, ki so obogatele z produkcijo in zakupom.
-----------/------------

Pyr0Beast ::

Heh, a je tako očitno da teh reklam nobeden ne gleda več ? Sami sebi si zabijajo nož v koleno,
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Android prihaja Minecraft

Oddelek: Novice / Android
168472 (6799) MrStein
»

Llano in Bulldozer šele poleti

Oddelek: Novice / Procesorji
185911 (4719) PrimozR
»

Video oglasi v revijah

Oddelek: Novice / Ostale najave
424697 (2693) Pyr0Beast
»

Tudi Thinkpadi gorijo

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
303626 (2595) Pyr0Beast

Več podobnih tem