» »

Aplikacije Pinch Media za iPhone vohunijo

Aplikacije Pinch Media za iPhone vohunijo

ComputerWorld - Prejšnji teden se je na spletu bliskovito razširila vest, da operacijski sistem WebOS, ki teče na Palmovih dlančnikih Pre, zbira podatke o geografski lokaciji in uporabniških navadah lastnikov. Kdor je podrobno prebral licenčno pogodbo ob namestitvi (EULA), je to vedel, vseeno pa je občutek, da vas Palm lahko ves čas nadzoruje, neprijeten.

Danes pa je završalo med lastniki iPhonov, saj so podobne aplikacije tudi v njihovem svetu. Odkrili so, da kopica aplikacij vsebuje knjižice podjetja Pinch Media, ki prav tako zbirajo podatke o vašem trenutnem položaju in jih posredujejo avtorjem. Ker je vse skupaj odobrena aplikacija, tega seveda ne more početi skrivoma, tako da pred prvim javljanjem uporabnika pozove, naj dovoli uporabo svoje lokacije. Če odkloni, bo isto vprašanje sledilo čez minuto in tako naprej, dokler se uporabnik končno ne vda.

Kot kaže, se v lokalni podatkovni bazi SQLlite zbirajo sledeči podatki: ID in model telefona, verzija OS, verzija aplikacije, podatek, ali je telefon odklenjen, začetek in zaključek uporabe aplikacije, geografska širina in dolžina, spol in rojstni datum, če sta prisotna. In ko se iPhone poveže v splet, ti podatki romajo k Pinch Media. Klik!

25 komentarjev

TKPhysicist ::

Vauu...in sedaj kaj? Če bi to naredil Microsoft, bi zagotovo bil cel vik in krik okoli tega.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

k4vz0024 ::

In Orwell je postal meso.....

PaX_MaN ::

Vauu...in sedaj kaj?

Class action lawsuit. :D

Manu ::

Zakaj rabijo te podatke?

V-i-p ::

Večina uporabnikov Jabolčnika ima tak IQ, da se jim bo to zdelo najbrž še zabavno. Torej ni potrebe po paniki...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Utk ::

Čisto pravilno. Norce, ki kupijo tak mobi in še namestijo to aplikacijo, je treba imet pod nadzorom.

Pithlit ::

Vauu...in sedaj kaj?

Class action lawsuit. :D

Saj so se vsi strinjali...
Life is as complicated as we make it...

techfreak :) ::

Večina uporabnikov Jabolčnika ima tak IQ, da se jim bo to zdelo najbrž še zabavno. Torej ni potrebe po paniki...

Očitno ti poznaš večino iPhone uporabnikov ... ker drugače ne moreš govoriti o večini.

TKPhysicist ::

Večina uporabnikov Jabolčnika ima tak IQ, da se jim bo to zdelo najbrž še zabavno. Torej ni potrebe po paniki...

Očitno ti poznaš večino iPhone uporabnikov ... ker drugače ne moreš govoriti o večini.

A jih je potrebno poznati?

Važno, da je ScreenTouch, pa da je vibra močna...pa si ga lohk nekam porineš če ti zapaše, kr za druga tko ni ta igrača...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Ojoj, a spet pišeš bedarije?

MS to že počne. Poglej si na titubi Privacy is dead, face it! video film v delih.

In mobiteli že od začetka ponujajo geografsko pozicioniranje. Le da s triangulacijo te dobi na 300-500m natančno. Z GPS-om pa temi sodobnimi zadevami pa na 10 metrov.

V eni temi govoriš o izobraževanju. Jaz ti resnično priporočam, da prvo sebe izobražiš!
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Ah, da ne bom off-topic.

In svetu bodo zavladali privatniki. Samo največji bodo ostali, ki tako pokupijo vse ostale. :P
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Ojoj, a spet pišeš bedarije?

MS to že počne. Poglej si na titubi Privacy is dead, face it! video film v delih.

In mobiteli že od začetka ponujajo geografsko pozicioniranje. Le da s triangulacijo te dobi na 300-500m natančno. Z GPS-om pa temi sodobnimi zadevami pa na 10 metrov.

V eni temi govoriš o izobraževanju. Jaz ti resnično priporočam, da prvo sebe izobražiš!


Hehehehe...zdle mi je pa smeh ušel. Zdj mi pa še samo dej link za film Loose Change 9/11 pa se bom poscal. Zihr je Bush kriv za vse, a?

Glede izobraževanja, pa ti lahko samo povem, da zase imam poskrbljeno, kakor tudi imam svoja mnenja ustvarjena. Se pa računalničarji spravite še malo na zrak in v naravo. Bi bilo priporočljivo.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Nerad počnem tole, ampak mind your own business.

"Glede izobraževanja, pa ti lahko samo povem, da zase imam poskrbljeno, kakor tudi imam svoja mnenja ustvarjena. Se pa računalničarji spravite še malo na zrak in v naravo. Bi bilo priporočljivo. "

Ne poznaš me, ne veš kaj počnem v svojem prostem času. Ne POSPLOŠUJ!

BTW, skor v vsaki EULI lahk najdeš kako zaskrbljujočo stvar. In mogoče eno vprašanje. Si prebral MS EULO? Veš kakšne podatke zbira/pošiljaš v MS?

In v zadni novici, kjer so privlekli na dan tole Privacy is dead, so rekli, da tole nonstop nekdo linka v novice, kjer je govora o zasebnosti. Dobro predavanje, ki je dejansko polno resnic. Ne vem, kaj te muči tam not?


p.s.:Vidim, da si čist na novo registriran pa da te neke vprašam, ka so mene v prvem mescu tud nonstop spraševali, ker je to neka zabava za njih očitno. Koliko si star? :D
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

TKPhysicist ::

Ne poznaš me, ne veš kaj počnem v svojem prostem času. Ne POSPLOŠUJ!

Hmmm...torej to pa ni blo selektivno.

p.s.:Vidim, da si čist na novo registriran pa da te neke vprašam, ka so mene v prvem mescu tud nonstop spraševali, ker je to neka zabava za njih očitno. Koliko si star? :D

Nerad počnem tole, ampak mind your own business.

Ne res, tisto z Loose Change 9/11 sem mislil resno, kajti gre za enako raven predavanja o nečem kar "bi se naj dogajalo". Poglej si, mogoče ti bo celo zanimivo.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

No, hvala za priporočilo.

off: Pa čist tak, ne preveč resno jemat ne mene, ne foruma, ne neta. Folk tu gor te hitro ob živce spravi, če si resne sorte tip.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

No, hvala za priporočilo.

off: Pa čist tak, ne preveč resno jemat ne mene, ne foruma, ne neta. Folk tu gor te hitro ob živce spravi, če si resne sorte tip.

Am, sej niti MSNja ne uporabljam, razen če je nujno. Potrebno je ločevati digitalni svet od resničnega. Seveda ne jemljem tukaj nobenega osebno, saj gre samo za črke na ekranu. (Seveda jih Vista, s pomočjo brezhibnega delovanja driverja za grafično kartico, prikaže čist prelepo...malo sem se pošalil!)
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

techfreak :) ::

Ne res, tisto z Loose Change 9/11 sem mislil resno, kajti gre za enako raven predavanja o nečem kar "bi se naj dogajalo". Poglej si, mogoče ti bo celo zanimivo.

Tisto "bi se naj dogajalo". Kar pa govori pri Privacy is Dead - Get Over It je pa resnično.

BTW očitno ne poznaš iPhone uporabnikov.;)

r0ker ::

pa zakaj take teme? MS itak sucks iPhone je pa lep. to je vse kar vas zanima.

techfreak :) ::

Ne, zmotil si se. Everything sux. Odvisno je samo koliko.

Kron ::

Ha ha, iPhone is watching You!

Le zakaj se ljudje ne zavedajo, da s prednostmi (GPS navigacija) lahko pridejo tudi slabosti (nenadzorovano pošiljanje GPS podatkov).
=**=C64=**=

Mavrik ::

Ni popolnoma nenadzorovano. iPhone opozori prej kot hoče katerakoli aplikacija aktivirat GPS, je pa res da to naredi samo trikrat. Ko tretjič rečeš "okej, vklopi GPS" te za tisto aplikacijo več ponovno ne vpraša.
The truth is rarely pure and never simple.

PaX_MaN ::

Saj so se vsi strinjali...

Ja, pošiljanje _lokacije_. (Ajt, tako tle piše, nisem šel brat novice in kaj _zares_ progi vpraša uporabnika.)
Če res vpraša samo za lokacijo, kaj ima potem za pošiljat spol (??), rojstni datum (??) in podatek, ali je telefon odklenjen(???!!!).

Kron ::

Ni popolnoma nenadzorovano. iPhone opozori prej kot hoče katerakoli aplikacija aktivirat GPS, je pa res da to naredi samo trikrat. Ko tretjič rečeš "okej, vklopi GPS" te za tisto aplikacijo več ponovno ne vpraša.


Pa dobro, samo kdo mi lahko garantira, da ne obstajajo programčki (tudi tiste, ki jih zavedno namestimo), ki brez vednosti pošiljajo podatke iz telefona. Ne govorim samo za iPhone.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

techfreak :) ::

Če imaš MobileMe in na iPhone-u vklopiš možnost za iskanje izgubljenega telefona, bo telefon na določene intervale poslal GPS koordinate.

Pithlit ::

Pa dobro, samo kdo mi lahko garantira, da ne obstajajo programčki (tudi tiste, ki jih zavedno namestimo), ki brez vednosti pošiljajo podatke iz telefona. Ne govorim samo za iPhone.


Closed Source FTW! Ane?
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne glede na nastavitve iPhone 11 pozna lokacijo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4410114 (7260) tardusm
»

NSA sledi lokaciji mobilnih telefonov po celem svetu

Oddelek: Novice / Zasebnost
4817506 (14086) Iatromantis
»

Applov iOS 4 si shranjuje zgodovino lokacij telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5015201 (12453) knesz
»

Apple poskuša patentirati metode za ugotavljanje istovetnosti uporabnika iOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7715033 (12859) techfreak :)
»

Aplikacije Pinch Media za iPhone vohunijo

Oddelek: Novice / Zasebnost
253703 (2544) Pithlit

Več podobnih tem