» »

nasvet...Image diska starejšega računalinka na novejši računalik

nasvet...Image diska starejšega računalinka na novejši računalik

T.A.D.E.J ::

Živjo!

Potreboval bi en nasvet in sicer s tole zadevo:

Imam dva HP-jeva računalika in na starejšem sem napravil image diska, da bi ga presnel na novejši računalnik. Sedaj me zanima, če bo potlej vse normalno delovalo glede na to, da je na starejšem grafična integrirana na novejšem pa je PCI, pa da je prej bila starejša plata...??

Hvala,

BlaY0 ::

Kateri sistem?

T.A.D.E.J ::

pardon XP professional uporabljam :P

mastah ::

probaj, mozno da bo delalo sam bos moral kake driverje sigurno se instalirat

T.A.D.E.J ::

hvala!

pa nekaj me še zanima...image imam narejen z norton ghostom 11.5, ki sem ga zbootal s hirens boot CD-ja. Imam pa dva SATA diska in drugega sem ker tako priklopil brez jumer-jev in dela normalno, s tem da sta oba označena kot primarna diska. Sedaj ko sem kao posnel image na novi disk, mi ga sploh ni presnelo...naredilo pa mi je en dodaten HP recovery disk.

Z norton ghostom sem že delal, sam takrat sem snemal na dva ista modela računalnikov in je šlo brez problema. Pa še diska sta bila oba ATA.

Kaj naj naredim?

mastah ::

verjetno imas hp recovery particijo, prvo pobrisi disk in particije potem pa posnemi ghost na ta prazen

T.A.D.E.J ::

No sedaj sem pobrisal particijo, formatiral disk tako da je bil čisto prazen...ponovno zbootam ghosta iz cd-ja...napiše da je bilo uspešno in da naj ponovno zaženem računalnik. No, potem pa ko pridem v windows mi pa spet nazaj naloži ta disk ki sem ga malo prej formatiral. Ne razumem kako se je lahko naredil recovery nazaj, če sem cel disk pred tem pobrisal??

Mogoče kdo ve kako izklopit ta recovery?

solatko ::

S katerim orodjem si pobrisal disk.

T.A.D.E.J ::

Pobrisal sem recovery particijo in naredil eno, na to pa to formatiral v windowsih pač. Ali ostaja kakšno orodje, ki je bolj zanesljivo?

solatko ::

Vzameš disk iz računalnika in ga na drugem računalniku sformatiraš, lahko pa uporabiš namenska orodja za formatiranje - najboljši so programi od proizvajalcev diskov, boot-aš z njihovim CD-jem in počistiš particijo, potem pa na novo postaviš particijo in posnameš sliko. Lahko pa imaš v sliki napako, katera ti to povzroča (virus, spy.....), v tem primeru bo pomagal samo new instal.

Mr.B ::

Da si nisi baredil image recovery particijo iz starega sistema. Koliko pa je image velik ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311831 (9730) Machete
»

HP prenosnik formatiranje, resize particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
91973 (1861) 1309976
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354664 (3794) solatko
»

HP Laptop & winXP instalacija (HP particije)

Oddelek: Strojna oprema
91701 (1599) Rippy
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452356 (1727) BlackHole

Več podobnih tem