» »

HP Laptop & winXP instalacija (HP particije)

HP Laptop & winXP instalacija (HP particije)

peglezn ::

Lp vsem, forum berem ze dolgo casa, a mi ni bilo treba nikoli napisati kašnega sporočila, saj sem odgovor vedno našel v kašni drugi temi, Tokrat odgovora nisem nasel zato se obracam na vas.

Situacija je sledeca:
Danes sem kupil prenosnik HP compaq 6730s, ki je ze prisel z prednalozeno Visto, a bi le to rad odstranil in namestil winXP.

Zadevo z sata gonilniki sem ze resil in jih integriral v winXP z nlite-om,
sedaj pa se je pojavil problem pri instalaciji (ekran s particijami):

na voljo so 3particije
c: particija -ntfs (239gb)
d: hp_tools particija -fat32 (1gb)
e: hp_recovery particija -ntfs (9gb)

Zanima me ce je varno zbrisati d: & e: particijo, tako da bi imel samo c:
particijo ki bi jo nato formatiral
(na namiznem racunalniku sem vedno naredil tako ...z laptopom pa nevem kako je in cemu sluzita tedve particiji)

ps: nisem vedel kam postavit temo pod strojno ali programsko opremo, ce stoji na napacnem koncu naj mod premakne

& hvala za pomoc
LP peglezn
  • spremenil: peglezn ()

lali12 ::

Pobriši vse tri particije in instaliraj. Sem na Toshibi in Acerju isto naredil. Edino če nisi pristaš dveh ali večih particij. Pa za gonilnike za XP-je poglej.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

pipimirdej ::

Zdarvo,

pri novejših notebookih je situacija malo drugačna kot pri namiznih PC-jih, Hp in ostali proizvajalvi, npr. Toshiba, imajo prednaložene particije, na katerih imajo prednaloženo sliko oz. image sistema, v tvojem primeru je to "recovery partition e:" in pa "tools partition d:", na ketri imaš oradja za povrnitev slike in obnovitev sistema. Particije lahko brez težav zbrišeš, če ti ni problem ponovno nalagati sistem in iskat gonilnike, če se ti računalnik sesuje.

Predlagam pa, da si z neta povlečeš Hirens Boot CD 9.x, in na računalniku narediš dve praticiji, jaz uporabljam Partition Magic (lahko tudi drugega, če ti je kateri bolj všeč) ter posnameš image sistema na drugo particijo, ki ni sistemska, da ne boš vsakič na novo nalagal Xp-jev, gonilnikov, itd. Sliko lahko posnameš z Ghost-om ali Acronisom (odvisno kateri ti je bolj všeč - Acronis je bolj grafičen in lažji od Ghosta). Poleg tega ima Hirens Bot Cd še celo košaro drugih uporabnih programo.

Upam, da kaj pomaga.

Lp

lali12 ::

Evo ti link KLIK do gonilnikov.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

ender ::

peglezn: če si zraven laptopa dobil namestitvene CDje/DVDje (pri HPjih jih ponavadi dobiš), potem lahko brez problemov pobrišeš tiste particije (in ti tudi ni treba delat recovery DVDjev, če ti jih ponuja). Če namestitvenih CDjev/DVDjev nimaš, naredi najprej s priloženim orodjem recovery DVDje, potem pa lahko particije pobrišeš.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

peglezn ::

Hvala obema ...XPji so ze gor
trenutno nalagam driverje ...nevem zakaj mi windows file protection mori za skoraj vsak driver ki ga nalozim in hoce vstavim win xp sp2 cd
Cudni driverji al pa to javla tega ker sem integriral sata driverje z nliteom in pri tem pobrisal se printer,camera driverje in ostale stvari ki so se mi zdele nepotrebne :/
Sicer sporocilo ignoriram in potem ko je driver nalozen in racunalnik restartan sporocilo zgine.. bom porocal na koncu ce bo delalo vse tako kot je treba

ender: Zraven so prisli 3CDji / office 07 trial / application and driver recovery dvd / win wista home (contains software and drivers already installed. for software reinstallation and repair only.)

Imam pa se eno vprasanje
Tiste dve particiji ki sem jih izbrisal 10gb in 1gb sta kar zginili z diska
mislim nevem kam se je izgubilo tistih 18gb diska

c: pogon mi kaze total size 232gb ..kam je slo tistih 18gb?
izbrisal sem vse particije, naredil novo jo formatiral in po formatu dobil sporocilo total disk space 238gb

ender ::

250 marketinških GB = 232 računalniških GB (po marketinško: 1GB = 1.000.000.000 bajtov, po računalniško 1GB = 1.073.741.824 bajtov).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ShARk63 ::

250GB je neformatirana velikost, kar pomeni da poleg podatkovnih povrsin vsebuje se vrzeli, adresne maske, servozapise in correction bite.

Disk ni narejen kot glavni pomnilnik, kjer je velikost neka potenca stevila 2. Torej je 1 GB diska 10^9B, 1GB glavnega pomnilnika (ssd diski, flash pomnilnik,..) pa 2^30B

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ShARk63 ()

ender ::

ShARk63: formatiranje ne rabi več kot nekaj MB prostora. Gre preprosto za to, da se marketingu bolje sliši 250GB kot pa 232GB.

Mimogrede, sploh ni nujno, da je velikost pomnilnika potenca števila 2.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Rippy ::

Hard Drive @ Wikipedia

Preden izumeta toplo vodo :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322172 (1857) D3m0r4l1z3d
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10622075 (14784) MrStein
»

Dell vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
313415 (2519) solatko
»

Nepravilna velikost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131513 (1251) StratOS
»

Prenos sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
111357 (1216) bozicek

Več podobnih tem