» »

IBM DTLA 15GB

IBM DTLA 15GB

tolat ::

Zakaj mi HD IBM DTLA 15GB ne podpira DMA opcije? Imam PII333box, matična QDI???, Windows ME SLO...Prosim za pomoč

Matek ::

Prvo ga stestiraj v kakem benchmark programu, in če bo dosti hiter, mu mogoče že driver avtomatsko vključi dma in se ne rabiš bat.

jetam ::

Malo čudno da ti ne bi podpiral.. Men jo in to UDMA 5 na promise ultra100 kontrolerju..
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Igor ::

ce se prov spomni win me sploh nimajo moznosti za dma ker je to ze kao vkljuceno v sistem .

Zipper ::

WinMe nima moznosti( z obkljukanjem) v Systemu vkljucitve in izkljucitve DMA. Vkljucitev ali izkljucitev DMA se napravi z instalacijo ali deinstalacijo ustreznega controllerja.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

tolat ::

WIin ME ima možnost obkljukanja DMA, vendar pri meni po resetiranju mašine kljukica izgine, zakaj?

Skankulja ::

Sam imam ravno ta disk (nameščene imam win me ter win 2000) in v obeh os lahko vklučim dma. Razlika pa je mnogo opazna, tako da le poštimi. Če pa iščeš pomoč se pa obrni na www.ibm.com (faq). p.s.: kdo je pogrunto da se v win me ne da vklopit dma - bloody id..!;((
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Zipper ::

Skandulja: Verjetno tvoj disk dela na plosci, ki podpira samo U-DMA33 prenose in disk nastavljas v glavnem biosu systema. Ja res v tem slucaju lahko obkljukaj DMA v Systemu. Pri vgrajenem controller-ju ultra66 ali ultra100 na plosci ali kartici na PCI vodilu, pa ti zeljeno podporo diska napravis z instalacijo ustreznega gonilnika. Za primer: SCSI Controllers> WinMe Promise ultra66 IDE Controller.Te vrste controller-ji imajo lasten nadgradljiv bios in zato pri njih ne mores nastavljati DMA-ja v Systemu. Mislim, da smo sedaj razcistili vse okoli nastavitev diska v WinMe. L.p
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Boky ::

Jaz sem imel isti problem na plati, ki je podpirala le UDMA 33, disk pa je bil quantum fireball, ki je podpiral UDMA 66. Sel sem na Quantumov Hp in snel program, z kerim sem izklopu UMDA 66(disk je po tem postal UDMA 33).
Po tem opravilu sem lahko vklopu DMA v windovsih. Predlagam ti, da gres na IBM-ov Hp in poisces tak pisces tak programcek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442976 (2029) strictom
»

IBM DTLA 305040

Oddelek: Pomoč in nasveti
7894 (738) Borci
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131301 (1166) DarC
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231623 (1363) VASkO
»

Rešeni problemi z ATA 100 in IRQ-ji v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
82337 (2197) jetam

Več podobnih tem