» »

IBM DTLA 305040

IBM DTLA 305040

Borci ::

Zakaj ne morem nastaviti DMA-ja v Win98 ali v WinME? A je potrebna kaka nadgradnja driverjev za IDE controler? Napiše mi, da imam Generic Ide Disk Type 47. DMA vključim, ponovno zaženem in nič, spet je prazno okence, pred DMA.

Mimogrede, v Win2000 mi ga prepozna brez kakih dodatnih nadgraditev. In tudi DMA se vključi.

Uporabljam OnTrack dodatek, za starejše BIOS-e, ki podpirajo samo do 33 GB velike diske, ventar mislim, da to ne vpliva.

Ko sem imel starejši disk 1.6 GB, je DMA deloval normalno.

Ker na tem področju (mislim področje driverjev IDE,..) nisem vešč, prosim za pomoč.

Borci ::

A res nobeden ne zna svetovati?

Ugotovil sem, da je IDE Controler od Intela, če to kaj pomaga.

Borci ::

Že par dni skačem po internetu in iščem kak drajver za moj IBM-ov disk.
Prosim, če kdo pozna kako rešitev, naj jo napiše.

Yurko ::

Sej mogoče bom neumno finto ven vrgu, pa vseeno, mogoče bo pomagal. Glej v Win9X jes vklopim DMA takole: odkljukaš DMA, klikneš OK, OS vpraša če restarta mašino, klikneš NE, kreš še enkrat pogledat v properties diska, še enkrat odkjukaš (ker ni nikoli odkljukano), stisneš OK, računalnik vpraša, če restartaš, klikneš ne, greš ven in System - Control Panel, računalnik nekej jamra z vprašanjem, da bo potrebno ugasniti računalnik, da boš lahko na novo skonfiguriral spremembe, jasno klikneš NE. Zdej pa restartaš mašino.

Upam, de vsaj kej pomaga

LP, Yurko

yjj ::

Če je plata stara je povsem možno da je to omejitev, ne sili DMAja če ti tega ne dovoli

Borci ::

Probal sem ta trik, vendar ne deluje.
Plošča pa podpira DMA, saj je pri prejšnjem disku delovalo brez problema. Pa še zdaj imam vključen DMA za Pekača in CD-Rom. Samo za Disk mi ga noče.

Mravlek ::

Hmmm....jaz mam isti disk pa mi je DMA aktiviran.....zgleda da nekaj ne pase tvoji plati da ne ostane stvar aktivirana.......ja ce je intel, če pa mas kaj drugega, kak ALI ali VIA chipset pa probaj z gonilniki za plato:)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Borci ::

Mogoče pa je res kriv OnTrack dodatek za starejše BIOS-e, ki ne podpirajo diskov večjih od 33 GB.
Zanimivo pa je, da imam več OS in v win2000 dela DMA. V Win98 in WinME pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEAC 540 DMA in WIN 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
5894 (812) Daniel
»

DMA enable ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181202 (918) Modri dirkač
»

DMA se ne da vklopit

Oddelek: Pomoč in nasveti
81167 (1023) Seadoo
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231620 (1360) VASkO
»

IBM DTLA 15GB

Oddelek: Strojna oprema
81121 (910) Boky

Več podobnih tem