» »

Počasni winXP

Počasni winXP

Jure2k ::

Nekaj čudnega se godi z mojimi Windowsi XP. Že odkar sem jih inštaliral nekako počasi delujejo, s tem mislim ko zaženem naprimer winamp, ali katerikoli drug program čakam tudi minuto, če samo odprem datoteko txt, spet, čakam minuto, čeprav mi je vse to prej delalo brez problemov. Je mogoče, da je to zaradi trdega diska? Pojavljati se je začelo namreč takrat, ko sem zamenjal trdi disk IBM 40GB z Maxtorjevim 80GB modelom (7200RPM) in ponovno inštaliral sistem.
Imam Thunderbirda 900, KT7A-RAID matično ploščo in 512 MB RAMA.
:'(

para! ::

Poglej kako imaš nastavljene Performance options pod Control panel/System/Advanced/. Nastavi Virtual memory na optimalno vrednost.
Death before dishonor!

Jure2k ::

Verjetno si mislu, naj nastavm da windowsi sami upravlajo z virtualnim pomnilnikom?

para! ::

V primeru, da sam ne veš kakšne so optimalne nastavitve glede na tvojo konfiguracijo, potem pusti Windowsem, da sami opravljajo z dotično funkcijo.
Death before dishonor!

tejo ::

Jure2k: če si mel stari disk na ATA66, novega pa imaš na ATA100 (raid), potem moraš naložiti najnovejšo verzijo HotRod gonilnikov (uporabni so tudi tisti na disketi, ki si jo dobil zraven plate), ker prioženi windows niso dobri (prenosi podatkov so samo po 2 MB/s).

Če pa to ni to, potem pa ne vem kaj bi blo narobe.

Jure2k ::

To je pa mogoče res, saj smo uporabl gonilnike od xp-jev!

Bom probu!

Jure2k ::

Res je mal bolš, ampak, ko sem posnel še nove driverje za zvočno kartico mi je pa ta začela srat klanfe!;((
Ko uporabljam računalnik (brskam po mapah), mi nekako šumi in hrešči. Če pa samo poslušam Mp3je z Winampom pa deluje skoraj normalno (mogoče vsake toliko časa malo zaškrta). Ne vem, kaj bi se dalo storit. A ma kdo s tem izkušnje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična z S-ATA 1

Oddelek: Strojna oprema
211281 (955) jekson
»

Boot screen loada skoraj minuto

Oddelek: Pomoč in nasveti
401338 (890) aleksanderb
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51703 (1585) andrej_brucek
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413914 (9518) matrix2
»

Ne gre naložit winXP na novi hardwer

Oddelek: Pomoč in nasveti
392825 (2106) boštjan

Več podobnih tem