» »

Matična z S-ATA 1

Matična z S-ATA 1

jekson ::

Zanima me je možno na matično (DFI AD77 Infinity) montirat disk z priključkom SATA II tudi če ma matična kontroler za SATA1

elasto_mania ::

odvisno od diska
nekateri imajo switch tako da samo preklopiš na sata I
povej prvo kak trdi disk imaš

jekson ::

Mislu sem tega
Maxtor S-ATA II 250Gb, DMax 10, 16mb

Izi ::

jekson, brez problema lahko vsak SATA disk priklopiš na vsak SATA kontroler.
Vse je kompatibilno za nazaj prav tako kot lahko PATA disk ATA-133 priklopiš na ATA-66, ATA-100 ali ATA-133.
Nobenih switchov ni ali kaj podobnega. Tebi ni treba nič vedeti kateri SATA je disk in kateri controler je na MB. Edina razlika je samo teoretična največja možna hitrost, ki pa jo je itak nemogoče doseči.
Tudi z 4 SATA diski v RAID se komaj približaš zmogljivostim SATA 1, kje je šele SATA 2.

jekson ::

okej hvala za svetovanje, ampak nevem če ste imeli prav.Kupil sem zgoraj navedeni disk SATA2 in priklopim . zazna mi tudi trdi disk in gonilnike,ko pa se odločim da namestim winse xp mi ko kliknem set-up windows pokaže plav ekran in ali računalnik se ponovno reštarta.Matična je relativno stara saj je AD77 infinity pro ,ma sicer kontoler sata se pa bojim, da je samo za sata1,vendar se pa mi zdi vseeno čudno, ker disk zazna,PROSIM ZA NASVET,kaj bi lahko bilo

gfighter ::

Brez skrbi, SATA standard je zagotovo popolnoma združljiv za nazaj, tako da lahko mirno priklopiš SATA1 disk na SATA2 kontroler in obratno.Kje ti zazna disk? Le v BIOSU ali med inštalacijo WinXP? Jaz bi poskusil z disketo z driverji za SATA.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

jekson ::

ja zazna mi le v biosu.Upam da maš prav ,ker ne manualu za matično piše "support one sata interface which is compliant with sata1.0. specification".


Ker se tiče v inštalacije windowsev, tisto varjanto s boot cd,namestim normalno gonilnike preko diskete vse v redu zazna sata kontroler,ko ko potem kliknem set-up se prikaže windowsov blue screen ali se računalnik ponovno zagna

SepoX ::

Slabo posneta piratska kopija? :D

jekson ::

btw,winsi so original, še kakšen boljši predlog za moj problem, prosim no če manj kdo izkušnje s čem podobnim.na googlu ne najdem nobenega podobne problematike

amigo_no1 ::

@jekson
In kaj piše na plavem ekranu (aka BSOD) ?

jekson ::

na ekranu je edino pomemben ta podatek, ki pa nevem kaj naj bi pomenil

Tehnical Information:
STOP:0×000000E3(0×82EDA6A8,0×82FC8020,0×00000000,0×00000002

jekson ::

aja še eno stvar sem ugotovu, da mi ne zamrzne ko hočem namestit windowse na satall ampak tudi, ko jih hočem namestit na ata133 disk.Problem ni v cd-ju, ker sem pri kolegu winse namestu brez problemov

jekson ::

prosim če odgovoriste na da vem če morem poslat disk nazaj......

gfighter ::

Hm. Kljub vsemu bi jaz najprej vseeno preizkusil drug CD, če javi isto napako na istem mestu, in to še preden ti zazna diske, potem je res problem v računalniku. Poskusi še odklopiti oba diska ter pognati inštalacijo. Če bo prišla do dela kjer te obvesti da nimaš diskov, potem je očitno z enim diskom nekaj narobe. V tem primeru priklopi enega za drugim da ugotoviš, kateri je kriv. Pa tudi če je res disk, še ni vse izgubljeno. Obema diskoma zbriši vse particije s kakšno DOS boot disketo ali s PartitionMagicom ter poskusi ponovno. Se mi je že naredilo, da je to pomagalo pri problemih med inštalacijo. Vzrok je najbrž ta, da ko Windowsi gledajo za drugimi OS-i po diskih, v primeru da je sistem na njih poškodovan včasih brez razloga zablokirajo. Če se napaka pojavlja kljub odklopu diskov, poskusi z drugim CD-ROMom ter stestiraj pomnilnik z Memtestom. Če še vedno ne boš našel napake (pa tudi če jo boš), pa sporoči kako gre.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

jekson ::

hvala za nasvete, ampak kljub temu nevem kaj bi več naredu.Da vam malo porazložim

Poskusil sam namestit winse na tri različne trde diske za katere ven z gotovostjo da delajo in pri vseh se mi zalomi pred ali med namestitvijo operacijskega sistema z še poznanim blue screenom ki mi vsakih pripiše druge napake.Diski so sigurno OK stestirani pri kolegu

Na vašo pobudo sem šel z memtestom pregledovat RAME nakaterih mi je našlo preko 200 000 napak na skoraj vseh addresih ki jih je pregledovalo.
mam pa 1 pcs od DDR 512mb 333 in 1pcs od 256 DDR 256mb 333, šel sem pregledovat tudi vsakega posebej in na obeh najde napake.Sedaj sem bil skoraj prepričan, da so rami, ko grem k takistemu kolegu, kjer pregledamo moje rame s memtestom in na katerih na najde nobene napake.

Zdej kot zdej še spet nevem kaj bi še lahko naredu, je možno da ma mogoče BIOS kak virus a sploh to obstaja, ker res nevem kaj bi lahko bilo.
Je možno, da s u kurcu DIMM socket-i, kaj pa če je šel kak kondenazor na plati al nima veze

Lahko je kej narobe tudi z L1,L2 procesorskim pomnilnik ali memtest pregleduje samo RAME-e

HELP PLS!!!!!!!!!!!!

roli ::

To bolj zveni kot pokvarjena matična plošča.Poizkusi druge rame v tvoji matični.
http://www.r00li.com

jekson ::

ta problem je nastal pol ko sem menjal ohišje računalnika in komponentne razstavil, imel sem tudi na enem disku že stare winse, ki pa so, ko sem računalnik sestavu delovali brez problemov.Ko pa sem disk formatiral mi ni uspelu namestit več windowsov gor

Sparky69 ::

Meni se tudi zdi, da je šel memory controller na plati oz. da je plata defektna. Naredi kot je rekel Rolihandrej - sprobaj RAM v drugi plati - če bodo brezhibni, je šla plata.
World is my playground

jekson ::

aja še to preden sen namestil neuspežno druge winse sem imel ta stare delujoče gor in rame so morali delat ker drugače si ne predstavljam,je bilpa problem kot sem hotu izklopit računalnik, se je ta obnašal kot bi ga reštartal

Grimlord ::

Če je kaj vredno, se poskusi poigrati z nastavitvami ramov v biosu. Naštelaj pravo frekvenco in timinge pa potem probaj če bo šlo.

Nazadnje sem skoraj živce zgubil zaradi BSOD-ov med nalaganjem winsev... pravilno nastavil rame, in glej ga zlomka, sprve je šlo. :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

ricola78 ::

Poskusi pritisniti F5 takrat ko ti piše press F6 in izberi ACPI Uniprocessor lastoročno. Verjtni imajo windowsi težavo s prepoznavo HAL-a(Hardware Abstraction Layer).

jekson ::

trenutno stanje nesu k serviserju rekel da je šel chipset najverjetneje nortbridge, ker vsakič ko si hotu namestit winse je prišu BSOD z drugim problemom, tako da to je to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261852 (1091) cpu
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332285 (1522) DrSulcDJ
»

Serial ATA 2

Oddelek: Strojna oprema
261888 (1484) OChack
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402320 (1683) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122753 (2630) jELKO

Več podobnih tem