» »

je v idle 55 C in v 99% delovanju 85 C za GPU normalno

je v idle 55 C in v 99% delovanju 85 C za GPU normalno

vapp ::

Je za grafično ati HD 3850 temperatura 55 C v neobremenjenem stanju in 85 C v obremenjenem stanju normalno ?

In kater bi bil dober hladilnik za zamenjavo ?

rdecaluc ::

Pomoje je tole normalno... zdržale naj bi tud prek 100°C
Est modus in rebus. ,typos

delfinus ::

Koliko mas brzino venta nastavljeno? Rocno spremeni do vrednosti, da te hrup ne moti. lp, d.

lopov ::

To je ql temperatura. Smatram, da imaš originalen hladilnik.
Moja grafa gre pri 85% hitrosti ventilatorja in enim EvE klientom na 85 stopinj, ko poženem še drugega pa poskoči na okoli 99 stopinj.

85% je hitrost, ki mi je še kolikor toliko znosna da preživim tisto uro ali dve na mesec kolikor igram :) Nabavil sem si še piksno stisnjenega zraka in ko gre temperatura čez 100 stopinj, spiham hladilnik.

EDIT: nabavil sem Accelero S2 hladilnik, pa ga nisem montiral. Nisem imel hladilnih reber za čez napajanje, zdaj pa itak razmišljam da bi menjal grafo za novejšo. CF ne pride v upoštev ker poganjam igre tudi v okenskem načinu in ne samo čez cel zaslon.

Hladilnik menda precej ohladi sploh v kombinaciji z dodatnom ventilatorjem.
Pros: Paired with a 120mm fan ziptied on, it keeps a radeon 3850 running at around 35C under load, when it used to be 85C+ before.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Galaxy ::

Za grafične kartice naj ne bi bilo priporočljivo več kot 80C, čeprav zdržijo tudi do 100C+.

vapp ::

Aha hvala, kakšne so pa drgač posledice pregrevanja je možno da če se ti pregreva se pokvari kvaliteta slike na splošno ?

galu ::

Ja, odvisno kaj misliš z kvaliteto slike. Lahko imaš take čudne kvardratke na zaslonu (črne pisane) t.i. Artefakti, lahko se kdaj pa kdaj obarva na modro (Blue Screen), to pa je v bistvu vse. Ponavadi grafika crkne, ampak v res rekih problemih zaradi vročine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
737657 (5773) care20
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8717048 (5147) mailer
»

Temperature grafičnih kartic(AMD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151643 (1258) greeeeedy
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728979 (6378) Vuli
»

gretje motorja 1,9 JTD - fiat, lancia, alfa

Oddelek: Loža
456260 (5660) koyotee

Več podobnih tem