» »

Prosim, če kdo ve ....

Prosim, če kdo ve ....

dana84 ::

sama nimam preveč pojma o tem, kakšno matično ploščo bi rabil moj računalnik. prosim, če mi lahko kdo pomaga kakšno ploščo bi rabila oz. kje lahko to sama pogledam/preverim?

hvala.

XsenO ::

Prvo, ne stoj vreščati (all caps naslov)
Drugo, nam daj kaj informacij saj nimamo kristalnih krogel doma
Tretje, če nimaš pojma o pojmu ti priporočam, da greš v specializirano trgovino in tam kupiš celoten računalnik, ker nekako se mi dozdeva, da potrebuješ kompletno reč.
1 + 1 = 1

dana84 ::

bolš?
pokvarjena je matična plošča, računalnik je bil na servisu in so mi tako rekli, sm bla tok pametna, da nism vprašala bolj natančno. računalnik je pa AA 5100, AMD Turion, 1.6 GHz, 15.4" WXGA wide Crystalbrite TFT LCD zaslon, ATI Radeon Xpress 1100, 120 GB HDD, 512 MB DDR. Stroški popravila na uradnem servisu so nesmoterni, rada pa bi vseeno vedela kakšno matično potrebuje. hvala vsem ki mi bodo vedli kaj povedat, tudi tistim s kristalnimi kroglami.

XsenO ::

Ihh to je prenosnik ane?

Se močno bojim, da razen uradnega servisa ti ne preostane nič drugega :8)
1 + 1 = 1

techfreak :) ::

Še vseeno bi potrebovali natančno številko matične ...

Nova matična bo vsaj 60% cene prenosnika. Se bolj splača kupiti rabljenega, enak model in potem zamenjati.

Oz. če kdo prodaja samo matično ...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

rajse kupi noj notesnik. za 500e dobis dosti boljsekot mas sedaj. maticna pa pod 250-300e ne bo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dana84 ::

samo vedela bi rada kakšna matična plošča bi ustrezala računalniku, če mi lahko kdo pomaga. nisem rekla da bom menjala ali karkoli, vem da se ne splača, nov prenosnik sem že kupila. ali lahko sama kje pogledam na računalniku tip matične plošče?

beta1 ::

Ne splača se kupovat. Prodaj po delih kolko se leda

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

XsenO ::

V dokumentaciji, ki si jo dobila zraven prenosnika, bi moralo pisati. Oziroma verjetno bo zadoščalo vedeti serijo in model prenosnika(pač acer aspire 5100 (šifra v oklepaju). A smem vprašati čemu ti rabi, ta podatek glede na to, da ne misliš zamenjavati?
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

dana84 ::

hvala, XsenO, zakaj rabim je mal predolga zgodba, v bistvu bolj za eksperimentiranje, če ne uspe gre pa računalnik v smeti. Beta1, kupla sm Asusa za 1000€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
121164 (820) MrStein
»

Popravilo matične plošče - opisan problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172294 (1597) Saul Goodman
»

Asus Servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
359369 (7330) DOOM_er
»

Medion servis...ali me hočejo nategniti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7717006 (13544) XsenO
»

Popravilo prenosnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121694 (1327) Pyr0Beast

Več podobnih tem