» »

Koliko stane otrok?

Koliko stane otrok?

jini ::

Koliko povprečnega državljana Slovenije stane en otrok v celi njegovi življenjski dobi? Je ocena 100k€ primerna?

KoMar- ::

Boš komu izstavil račun? :)

Za Ameriko je v uvodni špici od Simpsonov cena, za Slovenijo pa ne bi vedel...

jype ::

jini> Koliko povprečnega državljana Slovenije stane en otrok v celi njegovi življenjski dobi? Je ocena 100k€ primerna?

Če je ta povprečni državljan starš, potem je ocena prenizka. Če je državljan brez otrok, potem je pa verjetno kar OK.

Seveda je vse odvisno od tega, kdo otroka ima, kakšna nadomestila mora država izplačevati in komu in kako in kje se otroka vzgaja, kakšne šole obiskuje in kdaj nehamo govoriti o tem, da gre za otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jini ::

mislil sem, koliko povprečnega državljana stane "njegov potomec" (sem dal v navednice, če je morda od soseda, pa ta, ki ga preživlja, ne ve za to; ali pa, če ga je pridobil na kakšen drug način) v celi življenjski dobi.

jini ::

Npr. za VB sem našel podatek, da je povprečni strošek približno 153k funtov do 21. leta. v Nemčiji naj bi bil strošek 20% nižji, v Franciji pa 40% nižji. Ampak to je samo do 21. leta.

LordTado ::

Kredit se da dobit?

:)

ttommy ::

Če bi dal za otroka na mesec 500 evrov,potem je to v 21-ih letih 126.00 evrov..............
Gamer

Okapi ::

Če bi dal za otroka na mesec 500 evrov
Realna (povprečna) cifra je verjetno vsaj pol manjša. Po drugi strani vanjo ni vključen strošek otrokove sobe.

O.

;-) ::

Kaj to računaš sploh?

Če gremo računat oskrbo, učenje in ves čas ki ga nameniš je neprecenljivo.

Boeing ::

Pred časom nekje bral, pojma nimam kdaj in kje - otrok do 18. leta v nemčiji stane približno 250.000€. Povprečno.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Aljaz1980 ::

wtf? kaj delajo da zapravjo na otroka 1000 evrov na mesec ? (to ziher blo za mamine sinkote računan)

jype ::

GregaG87> wtf? kaj delajo da zapravjo na otroka 1000 evrov na mesec ? (to ziher blo za mamine sinkote računan)

Sej (pri nas) ne zapravjo starši. V ZDA, recimo, zapravijo približno $200k za diplomo na harvardu.

jernejl ::

Sej (pri nas) ne zapravjo starši. V ZDA, recimo, zapravijo približno $200k za diplomo na harvardu.

Ja saj, ampak je treba te stroške vseeno vračunati zraven. Šolanje otrok (delno tudi vrtec) starši pri nas ne plačajo neposredno iz svojega žepa, temveč posredno preko davkov.

Okapi ::

Šolanje otrok (delno tudi vrtec) starši pri nas ne plačajo neposredno iz svojega žepa, temveč posredno preko davkov.
Ampak ne v celoti, ker te stroške plačujemo vsi, tudi tisti brez otrok.

O.

marS ::

kolk stane tvoje dihanje?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

jype ::

Približno 15l kisika na uro, če se prav spomnim.

vasquez ::

Upoštevati je treba tudi izdihan CO2. Po kyotskem ceniku.

jype ::

Sej res.

Upam da bodo športniki plačal tist kar porabjo, da naumo mi zajne dajal!

mtosev ::

bo potrebno nehat jesti, ker ze z pridelavo hrane nastaja Co2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Super Sonic ::

V nekem bizarnem pogovoru s prebivalko Bostona sem poslušal, da je sedaj v ZDA moda, da se pri 18 letih otroku izstavi račun (od tam naprej se mora pa mulc tako ali tako sam zapufat za študij) ...

Skratka, moje vprašanje v kontra smer je bilo, koliko si ti mulcu dolžen, ker si ga naredi. Namreč zaradi tebe ima sedaj on stroške.

Koliko stane je pa vprašanje. Če bo klošar je skor zastonj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mercier ::

Otrok stane več kot odrasel. Oziroma, dve plače daš skupaj, ajde 1300 €, deliš s tri in imaš nek okviren znesek za enega otroka v dokaj povprečni tročlanski družini. Mnogo jih bo sicer mislilo, da je znesek veliko nižji, ampak, ignorance is bliss ...

Lahko tudi pogledamo kakšen kolko - tolko realen stroškovnik pri ločenih. BTW, ogromen odstotek slovenskih očetov so najbolj obične pić*ice, glede na višino preživnin in presenetljiv odstotek neizplačanih preživnin.

BigWhale ::

Matr bi ekonomija prosperirala, ce bi nehal imet otroke! Vse bi lahko zase ponucal! :>

gzibret ::

Ne vem, če je čisto ontopic podatek, pa vseeno zanimiv...

Ko so na Nizozemskem računali stroške in koristi investicij v objekte, namenjene preprečevanju vdora morja v državo, so v računu uporabili vrednost 2,2 milijona € za vsakega državljana, ki bi potencialno izgubil življenje.

Torej, če hočete na hitro obogatet, pejte na Nizozemsko, ugrabite enega državljana in ga prodajte kot sužnja. Bogatejši boste za dobra 2 milijona. :D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

kopernik ::

Otroci stanejo dosti, tako starše kot ne-starše. Je brezveze računati, so pač investicija v prihodnost.

Vice ::

so pač investicija v prihodnost.
Ja kakšna pa? Ko boš star in betežen ti bodo tko ali drugače vse pobrali, tebe pa strpali v dom za meke cure... :))

borchi ::

> Je brezveze računati, so pač investicija v prihodnost.

poleg tega se vsake toliko za par sekund zna zgoditi, da so ti tudi v veselje... :D
l'jga

klemenSLO ::

majhni otroci - majhni stroški, veliki otroci - veliki stroški.
S pravilno vzgojo itd imaš pa več možnosti da se otrok prej osamosvoji in boš prej prenehal plačevat.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

bluefish ::

S pravilno vzgojo itd imaš pa več možnosti da se otrok prej osamosvoji in boš prej prenehal plačevat.
Vzgoja ima s tem lahko le malo veze.
Še pri tako dobro vzgojenem otroku moraš vračunati čas študija in podobne zadeve.

LordTado ::

ampak razvajenčki nabijajo ceno:)teh pa je stalno več

Aljaz1980 ::

rekel si skor tako kot, da so za to krivi otroki:8)

klemenSLO ::

BlueFish: sigurno. Je pa razlika, al samo študira in nič vmes ne dela in ga moraš v celoti financirat, al pa vmes dela, kolikor mu pač študij dopušča.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

bluefish ::

To pa res.

BigWhale ::

so pač investicija v prihodnost.
Ja kakšna pa? Ko boš star in betežen ti bodo tko ali drugače vse pobrali, tebe pa strpali v dom za meke cure... :))


No, ce bodo meni moji otroci sposobni placevati dom za ostarele, potrebno oskrbo in sirokopasovni prikljucek do interneta bom v bistvu zelo vesel!

Ker v nasprotnem primeru bi gnil v kaki luknji sam doma.

Okapi ::

ce bodo meni moji otroci sposobni placevati dom za ostarele, potrebno oskrbo in sirokopasovni prikljucek do interneta bom v bistvu zelo vesel!
To pa si zdaj napisal, kot da prav zelo v to, da bodo sposobni, nisi prepričan. Saj človek mora biti realist, ampak malo več zaupanja v svojo deco pa bi vseeno lahko imel:P

O.

Double_J ::

Otrok je lahko tudi priložnost za zaslužek. Niste nič podjetni?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Blinder ::

Iz nigerije ga dobiš za dosti manj kot 100k€. Mogoče pa ga najdeš v smeteh, srednješolke mečejo dojenčke v smeti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vice ::

Blinder v Nigeriji ne, je pa res da ga lahko tam naročiš, zelo enostavno, vse deluje po predplačilu.

gokky ::

Matr bi ekonomija prosperirala, ce bi nehal imet otroke! Vse bi lahko zase ponucal! :>


Nekateri to celo prakticirajo.

Se še spomnite obilice besed na enega ministra, ki je rekel, da naj bi bila penzija tistih z otroki relativno višja od tistih brez njih (in velikih besed na to temo, prelitih tudi na tem forumu)?

mojsterleo ::

malce tezko je govoriti o ceni otroka v denarju. ta potrebuje se marsikaj drugega kot samo 500€ na mesec. tako nekako je razmisljal tudi fritzl - in pristal v umobolnici.

opeter ::

bo potrebno nehat jesti, ker ze z pridelavo hrane nastaja Co2.


Zdaj pa bodo še davke na prdenje uvedli... ugh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

ce bodo meni moji otroci sposobni placevati dom za ostarele, potrebno oskrbo in sirokopasovni prikljucek do interneta bom v bistvu zelo vesel!
To pa si zdaj napisal, kot da prav zelo v to, da bodo sposobni, nisi prepričan. Saj človek mora biti realist, ampak malo več zaupanja v svojo deco pa bi vseeno lahko imel:P
O.


Ma jest zaupanja ze imam, to je bla bolj replika na tisto: 'te bojo u dom dal pol bos pa mel!' Ampak ti je v bistvu nekaj precej dobrega kar lahko otroci storijo za starse.

Jaz na svoja stara leta ne mislim bit v "breme" nikomur, se najmanj pa svojim otrokom. K bom inkontinenten, pa me bo treba po cevki futrat naj to nardijo tisti k so za to usposobljeni, moji otroci naj me pa pridejo vsake tolk cajta mal pogledat poleg tega, da placajo oskrbo. :) Drucga pa takrat clovek itak ne nuca vec.

Aja, pa bandwidth se.

Vice ::

Ma jest zaupanja ze imam, to je bla bolj replika na tisto: 'te bojo u dom dal pol bos pa mel!' Ampak ti je v bistvu nekaj precej dobrega kar lahko otroci storijo za starse.

No čudno bi že bilo da starš nebi imel nič zaupanja v svojega froca, pa čeprav ga hodi k miličnikom vsake toliko časa iskat...

Boš pa verjetno kar veliko mero zaupanja dobil v posameznika na svoji "zadnji" poti, samo kaj ko boš potem lahko srečen, če boš imel tisti modemski priklop. >:D

BigWhale ::

Zgleda, da je prepozn zame, da bi te razumel... :D

tx-z ::

Mislm da pr otrocih lahko upoštevaš nakup več-ceneje.
(v mislih mam primer: če kupš 1 stane 100€, če kupš 2 staneta 150€ (torj en 75€)...)

Zakaj? K je pol un edinčk tok bl razvajn (oz. da me ne boste grdo gledal; več pozornosti posvetjo temu otroku, kokr če morjo delit stroške na oba ..isto če primerjaš al majo 2 al 3) ;) :P
tx-z

Yohan del Sud ::

Pa vprašajmo drugače. Koliko ste stali ta stare, da ste prišli na glih, če ste (um, smo?)..

Ampak ja, človek je vprašal za računico, čeprav je tu enostavno prezapletena.

Naj poskusim (ne nimam otrok) in blefiram.

Plenice 500 eur
Kašice 500 eur
Minimalno priznana delovna ura staršev do 18 leta skupno 75000 eur.
Olajšave -30000 eur
Oprema otroške sobe 20000 eur
...

Nekaj v tem smislu, lahko kdo bolj pametne cifre ven pljune. In ene 50 več postavk. Če bo dosti.
www.strancar.com

tx-z ::

Oprema otroške sobe 20 000€ ? A ma tabolši LCD tv not?:\ :))
tx-z

Yohan del Sud ::

Ej, samo temo bi rad uzdrmal. Ena nula ali dve gor dol pri mojih številkah ni nič. :D
www.strancar.com

Okapi ::

Oprema otroške sobe 20 000€ ? A ma tabolši LCD tv not?
Mogoče nima, ima pa 10 m2 po 1500 €.

O.

BigWhale ::

Plenice kostajo ful razlicno. K so otroc mejhni jih menjas po osem da na (ce imas smolo) ali pa dve na dan (ce imas sreco). K mal zrastejo lahko uporabis bombazne plenice. Narejene so precej podobno k vsake druge plenice za enkratno uporabo samo da jih brez tezav peres v stroju, plus tega so nastavljive in 'rastejo' skupaj z otrokom. Precej fina zadeva cenejsa od 'pampersk'.

Ce mati doji otroka potem precej prisparas pri hrani. Resno. :> Ce si sadne in zelenjavne kasice sam delas tudi precej prisparas. Iz kilograma sadnja/zelenjave nardis za kakih 14 dni kasic za majhnega dojencka.

Potem je tukaj se faktor kompliciranja. So starsi, porabijo po nekaj deset evrov mesecno za kozmetiko za dojencka. Kreme, samponi, pudri, ... Smo pa eni, ki smo skoraj dva mesca 'ziveli' od testerjev, ki jih dobis v darilnem paketu porodnisnice. :)) Potem pa vse kar rabis je ena krema za rit in otroski sampon. Vse ostalo je pa opcijsko.

So pa tudi extremi, ki nekaj denarja porabijo za kirurske maske, ki jih podeljujejo obiskovalcem, ki so prisli pogledat dojencka. :>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eni slotechovci se pa staramo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509102 (6869) jalovec09
»

Potrebujem nasvet pravnika oz. kogarkoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5216452 (11486) fikus_
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15630356 (24124) krneki0001

Več podobnih tem