» »

Udomačitev srake

Udomačitev srake

mayhem ::

Pozdravljeni.

Zanima me ali gdo ve kako se kaj dela z srakami glede udomačitve in ostalega..............glede kletke itd...
Ali obstaja kakšen link o teh stvareh samo o srakah nekaj sem gledal vendar nič nisem dobil.


Lp

Blinder ::

Na pokopališčih je polno srak.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Okapi ::

Srako se da lepo udomačiti, samo tega je pa ne moreš nikakor naučiti, da ne bi srala iz kletke ven. Tako da če jo imaš lahko na vrtu, po možnosti prosto spuščeno, ni problemov, za v hišo pa to ni.

O.

M-XXXX ::

Enega orenk mačka zraven pa bo hitro udomačena>:D

;-) ::

Nebi reko da bi kako normalno žival hoto udomačit,ne pa srako ko je grda že stock.

PacificBlue ::

Skrij zlatnino raje preden boš karkoli počel z njo.:))
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

norcuron ::

Sej jo bo v domače gnezdo nosila, to mimgrede še od sosedov kej pojerbaš :D
Great are mysteries of the mind ... or not?

LordTado ::

Mi jih udomačujemo z svincem:),ker so roparce.

Drgač pa ne vem če ti bo glih uspelo več kot to,da boš jo mel v kletki...
ker,čim boš jo dal ven enkrat jo bo prjela narava in bo odletela...
To niso orli...

mayhem ::

Eh no kaki komentarji nič pametnega nsem izvedel.
Sem se pa pozanimal mal okol pa kot pravi OKAPI stvar rabi dokaj veliko kletko in je bolj za pred hišo,ker to res dela probleme heheh.
Sam meni je pa všeč in tudi sem videl kako se da to udomačit mislim pri enemu majstru.

Tako,da sem sedaj v dvomih kaj narediti.....muči me prostornina te kletke ,ki mora biti velika.
Bom poročal, kaj bom naredil pa še kaj poslikal,če jo nabavim cca v teh dneh.

Lp

lejka ::

Mi smo ravno dobili eno srako in je sedaj lepo udomačena.
1. Dobiti jo moraš direkt iz gnezda staro največ dva tedna to pomeni majhno.
2. moraš se ful ukvarjat z njo.
3. v začetku bi blo dobro, če jo maš čim dlje zaprto doma in jo hraniš z roko.
4. Čez kakšen mesec ji daj rinkico na nogo in jo imej na špagi dolgi pribl. 1m lahko tud manj.
5. Potem ji pristriži peruti, da če že odleti ne more daleč. Nam se je takoj drug dan vrnila ker je bla lačna.
6. Vedi, da vsaka taka divja ptica kot je sraka, krokar, orel,... spomladi gre. In 90% možnosti je da se ne bo vrnila.
7. Hrani jo z mesom, tudi pasja hrana ji je všeč, vse sadje,...koruza,
8. če si vztrajen jo lahko naučiš govoriti.

Želim ti veliko uspeha

lejka ::

aha mi imamo kletko 3m za 2m in tam je kar zadovoljna

Okapi ::

Srako je najbolje dobiti mlado, iz gnezda, ko še ne leti. Potem jo imaš lepo v eni primerni škatli, jo z roko krmiš in se te hitro navadi. Potem, ko leta, jo pa samo še naprej hraniš in bo stalno okoli hiše, priletela bo na tvojo roko, prinašala domov "izgubljene" sosedove prstane ...

PS. Vidim, da me je Lejka prehitela;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

LordTado ::

kletko za papige si nabavi

NavadniNimda ::

Tule v kratkem videu en sorodnik srake razkaže svojo izjemno pamet. Zgleda, da so ta bitja izjemno brihtna:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/u...

neres ::

Jaz vem za enega, ki je imel doma srako (je bla ranjena, ni mogla letet) in ta ptič je govoril bolje kot katerikoli papagaj. Res fascinantno.

mojsterleo ::

mi smo imeli doma srako vec kot 3 leta. mama jo je nasla na vrtu (bil je se mladic v bistvu), in ker je bila delno poskodovana na krilih, jo je odnesla domov. doma smo jo imeli najprej v kletki za papige, potem pa v nekaj vecji kletki priblizno visine 1m in sirine 2m, ki je bila relativno udobna, saj je bil ptic kar rad notri, vecino casa je prosto letal po zasteklenem balkonu. parkrat nam je tudi usel, vendar ga ni bilo tezko najti, saj je delal dar mar po celi soseski (sosedom je uletaval v stanovanja in fehtal za hrano). naucil se je tudi nekaj besed, najraje je imel tisto "pojdi spat", hehe. letos marca smo ga izpustili v blizini zivalskega vrta, ker je mama dobila neko zaposlitev in se ni mogla vec ukvarjati s tem.

zdej kako se dela s srakami, od hrane pojedo marsikaj, predvsem kaksen kos kuhanega piscancjega mesa (npr. peruti, ker so poceni), potem pticji briketi za velike ptice, z okusom mrcesa. lahko tudi kruh, razni prigrizki (samo ne pretirano slani), corn flakes, koscki sadja, cokolada brez oresckov, arasidi (lahko v lupini, ker zna izdolbst), surovo jajce, ali pa kaj od kosila, npr. makarone... ce se le da naj ima v kletki dva tanka vode, ker v enega bo namakal trde stvari kot je corn flakes, iz druge pa bo pil vodo. poleg tega mu ne dajati prevec hrane, kot jo lahko poje, ker potem zacne skrivat hrano vsepovsod v vsako luknjico, in to potem zacne smrdet po par dnevih.

tudi jaz osebno odsvetujem, da se sraka prosto giblje po stanovanju, ker drugace ti bo pol malih predmetov spremenilo lokacijo, ker jih bo sraka nasla in nekam skrila (enkrat mi je copato skripa pod spalno blazino ,se sedaj mi ni jasno, kako ji je to uspelo). v glavnem to ni ptic za notri, ker preprosto ne zna bit na enem mestu, kar naprej mora nekaj poceti, vecinoma bedarije. je pa vsekakor zanimiva izkusnja, vendar je najbolje imet srako tam 2 leti, da zraste, potem pa jo nekam izpustis v naravo, kjer ima vodo in hrano.

matter ::

Sosed ima udomačeno srako in kavko pa moram rečt, da tudi sosede obiskujeta, če le kaj dobita za pod kljun :) Sploh kavka je mnogo manj boječa in gre rada na ramo. Morm rečt, da bi kakšen manj udomačen maček kar zlahka takega ptiča ujel (kavko, sraka je prevelika). Je pa tako, da so od malega imeli ptiča v kletki, se z njim ukvarjali ...
Grem basket pa bom neloke metal

lejka ::

ja pa tudi to je, če ima preveč hrane še tisto začne skrivati v kote zato zelo zelo odsvetujem, da ga imaš v hiši.

RunoTheDog ::

Tudi jaz sem imel enkrat srako. Nikoli pa je nisem pustil, da bi bila v hiši, ker ko sem videl koliko ta stvar serje, mi to niti na kraj pameti ni prišlo. Hranil sem jo z deževniki, ki sem jih dobil pod kakimi vlažnimi debli. Bila tudi ni pretirano škodljiva; le enkrat je sosedi zvrnila rože na tla. Edina napaka, ki jo je imela, je bila ta, da mi je pristajala na glavi, ker ni marala oz. ni hotela pristajati na roki.
Tako me je moja sraka čakala vsako jutro pred hišo, da ji prinesem zajtrk, ko je nekega jutra ni bilo več. Za njo je ostalo le nekaj njenih peres, drugo, je romalo v mačkonov želodec.

Zgodovina sprememb…

mayhem ::

Odločil sem se,da je nebom imel:(,ker je zahtevna scena!

Lep pozdrav
------- http://www.pticji-pajki.com --------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

listje123 ::

mayhem je izjavil:

Pozdravljeni.

Zanima me ali gdo ve kako se kaj dela z srakami glede udomačitve in ostalega..............glede kletke itd...
Ali obstaja kakšen link o teh stvareh samo o srakah nekaj sem gledal vendar nič nisem dobil.


Lp

No moj sosed je našu v gozdu na tleh mladga krokarja.
Ker je blo to glih med počitncam in on velik potuje ga je prepustu men, de sm skrbu za njega in ga fotrol.
Zdej ga mam js že 4 leta.
Je zares inteligenten in te zna tud okol prnest.
Ime sm mu dal Vili.
Js ga nimam v kletki.Ga mam od zuni.
Ponavad po kosilu k kakšn meso ostane ga pokličem pa iz gozda prleti k men.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najden ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110974 (7063) PrihajaNodi
»

RFID znajo "shekati" še celo prašiči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
599023 (5531) techfreak :)
»

Neznan ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546802 (5182) Mr_Globus
»

Ljubitelji GOLOBOV, vaše ideje so dobrodošle (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012384 (11187) Nitro Tech
»

Čriček me bo spravil ob živce

Oddelek: Loža
415825 (4714) Blum

Več podobnih tem