» »

najden ptič

najden ptič

«
1
2

Elemen_T ::

še s tem se bom ukvarju dons a kva, JAOOO.

lejte jest sem ptiča, ptička, padlega iz gnezda rešil ravno pred pribljižujočo mačko; nimam jest srca za take stvari in nisem mogu kr pustit da ga počasi, med svojo pomembno igro, ubije...
no zdej mam pa tega ptiča v škatli in nevem kva naj nardim!
fora je pa ta da izgleda kot da bo lih kar poletu; sam ne gre, sva probala.

dejte čimveč predlogov kako bi temu ptiču podaljšal lajf! zdejle je tko lepo da si noben ne zasluž umret...
hvala, mal smešno se verjetno tole vse skup sliš sam, .. jebat ga, slo-techovci boste že najdl rešitev :)

Pyr0Beast ::

1. Ker ptič je to, pod kakšnim drevesom si ga našel.
2. Če ga je vn zrinil kukavičin mladič (malo vrjetno), ne bo nč pomagalo, če ga nazaj vrneš.
3. Ima že razvita letalna peresa ?
4. Za hrano bi bilo še najbolje kakšno pogreto mleto meso s čim manjšimi koščki in majhnimi porcijami. (Mlado je ene 100x na dan)

P.s.
Če ga boš obdržal, si vzami veliko veliko časa in še več WC papirja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Elemen_T ::

@Pyr0Beast



tole bo.
drugač pa se je pa v tistem gnezdu nekej čudnega zgodil ker je bil prazen! Sem ga po manjši ekspediciji našel...
dvomim da bi pomagalo da ga dam nazaj čeprov bom to konc koncev naredu če ne bo druge...kva pa naj.
100x na dan?!?! faak! bom probu!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

whatever ::

Ravno kakšna dva tedna nazaj je bila na rtvslo oddaja o živalih z voditeljema Meto Ornik in Robert Bogatajem. V oddaji so predstavili ravno društvo, ki se ukvarja z obolelimi pticami in tistimi ki so padli iz gnezda. Pobrskaj po arhivu rtvslo, gotovo imajo tisto oddajo, ne vem pa kako se ji reče. Najbrž boš tako našel tudi kakšne kontaktne podatke. Skratka to društvo je v Sloveniji in se ukvarja prav s takimi primeri.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

sulaco ::

Pokliči na dopps-Društvo za opazovanje in preučevanje ptic. Oni ti bodo NAJBOLJ strokovno svetovali kaj narediti. Pa še fotko prilimaj, da bodo takoj vedeli ali gre za Passer domestica ali kaj XY.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

Pyr0Beast ::

To se mi zdi, da gre kar za rdečo taščico. Ne kaj posebno zahteven ptič, ampak plašen pa. Nisem pa 100%

Drugače se 'pernate' ptičke da krmiti tudi z mokarji. (Mladimi pa živimi seveda. Stari so preveč trdi za prebavt.)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Joj, revež ta mladič. Jst sm mel enkrat lih tko enga ptiča, ampak ga očitno nisem pravilno hranu in mi je revček poginu... Najbolje da odneseš lahko tudi kakšnemu veterinarju. Tudi on bi verjetno znal kej storit glede tega.

Mr_Globus ::

V semenarni kupi hrano za žužkojede ptice - je tak zdrobasti.

Namoči ga vodi in med prsti stisni kepice. Ptiča primi v roko tako da imaš kazalec in palec na bazi kljuna ob straneh (med zgornjim in spodnjim kljunom). Stisni (z občutkom!) in ptič bo odpru kljun - vrži noter kepico hrane. Ponavljaj dokler prič sam ne pogoltne hrane. Hrani pogosto - minimalno na 2 ure.

Nabavi si 10 ml brizgo in po istem postopku brizgaj vodo v kljun. Ne bo potreboval dosti, ker dobiva namočeno hrano.

Mokarjev raje ne, oz samo za poslastico ker so sama maščoba...

Blum ::

zakaj ga nisi gledal kako bi ga maček pojedu? ne da nimaš srca za ubijanje, ampak nimaš srca da bi mačka nahranil in si ga pustil še naprej stradati, in kar je najhujše revček (muc) je po vsej vrjetnosti stradal že tam 3 dni.. :( pa še marsikaj bi se lahko naučil glede tega kako narava poskrbi da boljši obstane... pff

Meizu ::

Dej blum, ne seri. To je isto, kot bi te vrgel levom in se ti v fris režal, čez lej ga, kako ga je lev raztrgal... Dej no dej - ne seri.

Blum ::

ja tko je v naravi :) mački jedo ptiče (in miške)

Pyr0Beast ::

Tukajšni mački niso avtohtone živali, predvsem jih je pa preveč. (Krivi so pa lastniki, ki so jih odvrgli)
Manj kot je ptičev, več je golazni. Simpl as that.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr_Globus ::

Drugače če si iz Lj alpa obale se ponujam za "sitterja" =P

Ne res - sem spravu k sebi šojo in srako ter spustil na prostost. Mam vikend v Trenti in rabim samo razlog da se zaprem gor za kak mesec ;)

krispe ::

Pred 20 minutami, ko sem šel dol v kuhinjo vidim zadaj za vhodnimi vratami malega ptička. Seveda mi ni bilo čist nič jasno, zato sem šel bližje, da bi videl če je ujet ali kaj. Ampak ni bil. Ptičku sem pomolil roko in je skočil nanjo zato sem ga odnesel ven, ampak ptič sploh ni odletel. Potem je začel čivkati zato sem ga odložil na travo in ga opazoval. Zraven je sčasoma priletel še en ptiček, ki je bil nekoliko večji in je očitno bil pripravljen pomagat mladičku. Potem sta oba ptička odšla, en po zraku, en pa po travi.
Zelo zanimiva izkušnja je bila tole, posebno zame ker sem ljubitelj živali :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

softić ::

Jst imam gnezdo ptičev v mizarski delavnici...veliko poserjejo-vendar nimam srca da bi jih pobil--vrata so na stežaj odprta tudi ponoči.. da lahko lavfajo in hranijo mladiče..

Upam pa zelo da se mi čimprej spokajo iz delavnice...

D3m ::

Daj ga mačku, da ne bo prikrajšan za malco.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fosil ::

Kosi recimo svojega mladiča vržejo iz gnezda, ko je ta dovolj velik da lahko leti.
Vendar pa potem traja še kakšen dan, da dejansko začne letat. V tem času tudi pazijo nanj in mu nosijo hrano.
Je pa kljub temu ta čas zelo ranljiv.
Tako je!

krispe ::

Pa to je nemogoče. Danes se je en ptič zaletel v vrata od tovornjaka in zdaj leži na tleh in hitro diha, glave sploh ne premika več :|
Kaj naj naredimo?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

st0jko ::

čimprej ga reši muk.
keks?

krispe ::

Druge možnosti ni? :(
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

D3m ::

Pokliči "pogrebni zavod" mačka. Da ga reši muk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pyr0Beast ::

Pusti ga pri miru ?

Če je samo v šoku si bo opomogel, drugače mu pa ponudiš vodo + nekaj hrane (če bo sploh jedu)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mat xxl ::

Jaz sem pa danes ob 14.30 se peljal po obvoznici iz Rudnika proti Viču in ŠOK !!! 500 m za bencinsko pumpo Petrol vidim na voznem pasu povsem zgaženo prevoženo raco (sam sem peljal po prehitevalnem) ob robu ceste na odstavnem pasu pa 8 do 10 mladih račk, ki so hotele na pomoč mami pa niso upale zaradi prometa .... srce se mi je trgalo, ko sem doumel krutost narave , sem hotel nazaj pa me je pametna žena le nekako prepričala, da ne morem skakati tam med avtomobili po AC, no pokličem na info, dobim tel. Darsovega vzdrževalnega centra kličem 4 x skozi zasedeno, potem pa le pokličem 113 dvigne ena gospa ji razložim situacijo in povdarim, da je zadeva zelo kočljiva, ker ljudje zmanjšujejo brzino in lahko do lepega naleta pride in razložim celo tragedijo, da bi bilo dobro, da se za te račke poskrbi....., vzela je še moj ime in priimek in rekla, da bodo ukrepali.... zelo iz srca si želim, da so poskrbeli za mlade račke, ne vem pa, kako je sicer v takih primerih ???

Meizu ::

Kot si že rekel - narava je kruta. Rački bojo prepuščeni sami sebi in le upajmo, da se jim ne bo nič hujšega zgodilo.

Pyr0Beast ::

Tudi ljudje smo kruti, ne samo narava.

Račke brez mame so le še hrana.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Edino, da so šli tile racmani v zavetišče. Vendar - who knows.

Btw, pod "narava je kruta" sem dejansko mislil človeka - saj je tudi del narave.

Pyr0Beast ::

No, narava sploh ni kruta, je samo 'indifferent'. Se ne sekira za to, kdo preživi ali umre.

Ljudje pa se.

Kličeš obveščevalni center na 113 ali 112, nimam pojma kera cifra je kera in kera od plavih. Ti zagotovo dajo cifro od zavetišča, ti bi pa z veseljem živali pobrali. Vsaj nazadnje ko sem klical za najdenega psa, so se odzvali. (To, da 'zavarujejo' žival ni v pristojnosti policije)

Veterinarsko higienski zavod/služba - se ne javlja

http://www.vurs.gov.si/si/za_prebivalce...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Tiboga. Tud jst sem danes našel na tleh dva mlada letalca. Glede na to da še ne letita (sta pa pomoje kar blizu) in sta približno tako velika kot vrabča, bi znala biti grlici ali pa nekaj takšnega.

Futral sem jih eno uro preden sta požrla vsak en konec gliste. Eden je potem kar nekako lepo vzel iz pincete še enega deževnika. Tako da to jim očitno tekne, ali rabijo tudi kaj vode? Kako jih naj prepričam da odpreta gobec, ker samo nekaj čivkata, če sta sama imata odprte kljune, ko pridem zraven se pa zajebavam kot mutav preden kaj požreta. :D


(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

flood ::

tudi js sem enkrat skrbel za mlade ptičke
problem se je pojavil, ko sem jih moral letet naučiti :D
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

T0RN4D0 ::

Eh sej sem modelar, jih lahko na simulatorju učim, potem pa iz letala naredim bomb drop na par 100 metrih, da bota mela minuto cajta da se naučita :D

Sicer pa en še veselo rogovili okoli, drug je pa že zaprl oči in ne jebe. Ne vem ali bo crknil ali počiva. Je pa 2 grama lažji od taživahnega, sumim da je ta pojedel dve glisti. (12 vs 14g)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr_M ::

Dobra analiza :)
Zgledata precej uredu. In mislim, da gresta s kuram spat :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

Zjutraj sta bla že trda :| Morda bi moral bolj zgodaj vstat in jih nafutrat :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

mat xxl ::

Ni kaj naredil si kar si mogel...

fosil ::

Ne vem če jih ni bolje v takih primerih kar zunaj pustit, morda sta starša še kje blizu in bi jih nahranila.
Oziroma da jih pustiš nekje na vidnem mestu, se umakneš in potem od daleč opazuješ če prideta starša kaj naokrog.
Tako je!

dolenc ::

Koliko se ga pa mora nahranit količinsko? Če štejemo da je ena enota kar uspe spravit v kljun z enim poskusom.

Gre za vrabčka. (fak)

Pyr0Beast ::

Nekaj gosenic na rundo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Hvala za info, je sicer nek pripravljen zdrob, ampak recimo da ga bom tako doziral kot bi gosenice :). Upam da se kmal pobere, ker drugače bo prispeval za najemnino.

Takole mali uživa

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

fosil ::

Ne vem če je zdrob isto kot gosenice, zdej k raste po moje rabi tud kej mesa :)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

dolenc ::

To so mi svetoval v trgovini, neka jajčna hrana, pomojem dobi beljakovine.

Gosenice mu pa glih ne grem lovit :D

Tarzan ::

Oh, ni lepšega in bolj hvaležnega, kot majhen ptič, ki ti ga uspe prvih nekaj dni ohranit pri življenju. Če preživi šok in prvih nekaj noči, ponavadi preživi.

Sem imel Kanjo (z veliko začetnico), katero sem vsak dan vsaj petkrat hranil s perutnino, svinjino, govedino in z vsem, kar sem imel mesnatega pri roki. :D Po kakih treh tednih je začel poskušati z letenjem, najprej samo po par metrov, potem nekaj deset, čez en čas je pa odletel nekam čez noč in se je naslednje jutro samo še zadnjič pokazal na dvorišču. Po tistem je šel na svoje in za sabo pustil samo popolnoma posrano lopo, kjer sem ga imel pospravljenega pred mački. :) Name ni prhal in me napadal, če pa je kdo drug prišel do njega, je pa razprostrl krila in se zaganjal v človeka s svojimi ostrimi kremplji. Super ptič, škoda, da ga mogoče nisem imel še kak teden več, morda bi bil še bolj domač in bi ga imel lahko ves čas na dvorišču. ;)

K sebi sem spravil tudi mlado lastovico, ki je bila še premlada, da bi letela, je pa imela grozljivo velik apetit. Futral sem jo s kobilicami, ki sem jim prej potrgal skakalne noge, ki imajo polno kot britev ostrih rezil, s katerimi drgne ob krila in bi lahko poškodovale mlado ptičko. Po parih dneh je bila tako domača, da mi je sama lezla v dlan, če sem jo postavil poleg nje. Za razliko od posrane kanje je tale bila neverjetno čista. Ko sem jo prenašal okoli na dlani in jo je prijelo srat, kar je bilo kar pogosto, glede na apetit, je špljucnila vedno dol na tla - niti enkrat se mi ni uspela posrat v dlan. Kaj se je na koncu zgodilo z njo ne vem, sumim, da jo je kak od ostalih družinskih članov enkrat odnesel ven, in mu je zbežala. Zanimivo mi je, da ko sem jo jaz naokoli prenašal niti ni poskušala letat, če pa jo je imela v varstvu sestra, je ptič bil povsod razen pri njej. Mačka pa nimamo, oziroma nismo imeli, tako da verjetno ni bil razlog izginotja. Kljub zasliševanju se mi pa tudi noben ni javil, da je lastovko vlekel na sprehod... Ah ja, verjetno je odletela, ker iz zaprte škatle razen Houdinija verjetno noben drug ne zna...

dolenc ::

Ja groza je pa če ne preživi :(, pa že zlo dober je kazal, pol ga je pa samo obrnil.

TeaGETREAL ::

Moja pokojna teta je vzredila kar eno lepo krdelo takih malih revčkov in jih potem tudi spustila v naravo, ko so se naučili letet.. Potem sem pa jaz s tremi kosi probala, ampak sta dva preživela samo 2 oz. 3 dni.. :( Sploh žužkojedi znajo biti delikatni. :( Jaz sem jih futrala z jajčkom in pa deževniki. Pa voda seveda. Ampak mogoče sem narobe dozirala (prej preveč kot premalo).. res je žalostno, če ne preživijo :(

Pyr0Beast ::

Deževnike dvomim da mladi ptiči sploh zmorejo prebavit.

- če že, pa vse zmleto na rang makaron-flajša
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Jaz pa, da se nisem preveč zajebaval, sem poklical svojega mačka, pa je opravil svoje s predigro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

st0jko ::

danes zjutraj nas je tale zadeva pričakala v kuhinji(pri odprtem oknu)



Leti lahko kak krog po sobi, preden se utrudi.. Ne vem, kaj bi bilo najbolje storit. A poskušam nahranit in malo vzredit preden spustim, ali spustim takoj, in tvegam, da se prvi mimoidoči mačkon namalica. Uspelo mi je nahranit par kosov narezanega deževnika... Upam da je to pravilna dieta :8). Mi lahko kdo pomaga za katero vrsto gre in s čim hraniti..?

LP
keks?

mihaf ::

Pokliči v Azil za prostoživeče živali, ki je na Muti. To bodo povedali, kaj in kako z njim.

Je pa zelo verjetno, da je starš kje v bližini. Poglej malo naokoli. Velikokrat se zgodi, da grejo ptiči iz gnezda še preden znajo dobro leteti in v tem času jih starši še vedno hranijo.

mat xxl ::

Jaz sem lani imel padec v zračnik najprej 2 mladih kosov, naslednji dan pa še postovke, ravnal sem vsakič enako, ponudil sem jim malo vode in jih brez dotikanja ( z rokavicami) vrnil v škatli na streho, bolj zanimivo pa je, kako sem jih potegnil z nedostopnega dela zračnika in preprečil njihovo smrt, odgovor je z sesalcem za prah na najmanjši možni jakosti na konec plastične fleksibilne cevi pa sem dobro pritrdil tanek kos gaze in ga pritrdil na cev. Ptiči so se brez poškodb prilepili na to gazo in je šlo brez stresa zame in za ptiče, ki so bili prav veseli, da sem jih vrnil naravi :)

Blum ::

To meni izgleda kot mladič sinice oz. Parus major. Karkoli boš naredil, ga s tem že ne boš naučil krutosti, lovljenja oz. iskanja hrane, izmikanju nasprotnikom ... kakor bi ga to naučila starša. Vzredil ga že boš, toda ko ga boš spustil ven, bo tvojo dobroto izkoristil kakšen maček, kakor praviš, ali pa ujeda.
Jaz bi ga dal čimprej ven, tam kjer te je pričakal (okenska polica magari), da ga starša morda najdeta. Drugače mu le podalšuješ življenje za nekaj dni, nič drugega.

Aquinas ::

Sicer pojma nimam o ptičih, ampak danes se je tak siničji mladič vsedel čisto blizu mene. Sodelavca se sploh ni bal in se je pustil božati. Zgleda, da so že vsaj delno samostojni, tako da brez panike.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Ljudozerska" zuzelka

Oddelek: Loža
205375 (3480) m0LN4r
»

pustiti naravo sebi?

Oddelek: Loža
364306 (2860) BlackMaX
»

Udomačitev srake

Oddelek: Loža
208835 (6947) listje123
»

Neznan ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546838 (5218) Mr_Globus
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556555 (5888) BigWhale

Več podobnih tem