» »

mocan sistem za virtualizacijo

mocan sistem za virtualizacijo

1
2
»

terryww ::

Ja če laufaš linux, pa računaš da 32 virtualnih mašin ne bo porabilo več kot recimo 30GB placa potem kar množi koliko te pride 32GB SSD *34 (dva za sistem) + 4x konkretna RAID krmilnika, na plati, ki bo imela 4x ločene 8xPCIe vodila s konkretnim chipsetom + konkretne napajalnike, pa če že daš toliko za diske, boš pa ja dal vsaj 1k€ na proc, raje zaradi I/O pasovne širine, tam slabih 2k€ na kos......
Potem če se ti ta matematike izide, kar udari...

recimo da je win xp install 2gb+3gb programja. 5gb*30komadov je 150gb. kupiš pa recimo 5 32gb ssdje je 160gb za okoli 500€. v lnx maš sw raid in dela čisto vredu. in imaš okoli 10k iops.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

jype ::

tony1> In AMD prav tako dela "xeone" (strežnikom namenjene proce s "preveč" predpomnilnika), Opteron imenovane...

Ki so clock for clock počasnejši. Dovolj počasnejši, da se opazi.

Imajo pa en potencialno hud minus - FSB. No, i7 ne več, ampak i7 tudi ni bistveno hitrejši od sodobnih Opteronov. Ker pri virtualizaciji (kot jo bo izvajal avtor teme) memory bandwidth ne igra neke hude vloge, je zanj Intel trenutno verjetno cenejša rešitev.

galu ::

8x http://geizhals.at/a442317.html - 3200€
4x http://geizhals.at/a213439.html - 1000€
Za RAM.. daš max 300€ pa maš killer kišto za 4.5k€...
48 jeder.>:D>:D

Upam da maš server omaro!>:D

DejaVu ::

ja in kaj lahko pol te 4 plate skupaj povezem v en sistem in laufam en OS gor? pol bi se bil zainteresiran, sicer mi 48 jeder razdeljenih na 4 pcje ne pomaga kaj dosti.

galu ::

Je nek štos kako to naredit..:P
V enem ohišju. Npr. to je en primerek kako to to zgleda... Vse v 1 OS.

Kako to nardit pa boš mogel katerga drugega vprašat...
Sicer pa kako misliš da gradijo IBM gene? Ni v 300 OS-ih to narejeno.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Daedalus ::

No sej... pol te pa disk I/O pojebe in tisti allmighty procesorji nimajo kaj za delat. Povedano po domače - tvoj nasvet je bolj malo vreden. Razen če delaš cluster, ki se boota s PXE in drži vse potrebno za delovanje v ramu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DejaVu ::

in vse tiho je bilo...

po resnici povedano ste me zdaj se bolj zmedli... eni pravijo intel, eni amd, eni da so diski najbolj pomembni itd... kaj so dejstva?

ABX ::

in vse tiho je bilo...

po resnici povedano ste me zdaj se bolj zmedli... eni pravijo intel, eni amd, eni da so diski najbolj pomembni itd... kaj so dejstva?


Veliko jih je, zato pa rabiš izkušnje in monitoring da ugotoviš kako sestavit sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

terryww ::

zakaj enostavno ne poženeš mini verzijo tvojega projekta na pcju in recimo opazuješ koliko resourceov ti porabi? recimo 2 jederni cpu, 1 disk, 2 virt. os-a in opazuješ ali je za tvoje delo ozko grlo cpu ali disk.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Daedalus ::

po resnici povedano ste me zdaj se bolj zmedli... eni pravijo intel, eni amd, eni da so diski najbolj pomembni itd... kaj so dejstva?


Dejstvo je eno in je simpl - samo ena ali dve ah in sploh komponente ti ne koristijo dosti, če jih ostale ne dohajajo. Plus seveda, da si za karkoli bolj resnega dal premalo podatkov. Kaka virtualizacija? Kak host sistem? Kaki guest sistemi? Način uporabe - mljetje cifer, web aplikacije, podatkovne baze, kaj IO intenzivnega? Sej zarad mene pejd pa kupi karkoli češ, sam verjetno ne boš lih srečen, ko stvari ne bojo delovale kot pričakuješ.

Pa kot je rekel jmakov - naredi kako simulacijo, pol pa malo oceni, kaj rabiš. Ne pa na pamet kupovat. Vem za ne eno firmo, kjer so kupovali preveč, pa jih zdaj hw samo stane, dela pa nič kaj uporabnega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

misek ::

Moje bolj kot ne laično mnenje: Na eni mašini lavfat polno guest sistemov brez dobrega diskovnega polja je po moje muka, saj bodo izjemno neodzivni pri delu z diskom. Že samo nalaganje bo trajalo celo večnost.
Tako kot je nekdo že napisal: Niso resni sistemi kar tako precej dražji, kot komponente, ki jih kupiš v vsaki računalniški trgovini. Skrivnost je v "uparjenosti" vsega hardwera.
Sem pred kratkim tudi sam razmišljal o čim bolj poceni sistemu za virtualizacijo - samo za testiranje. Pa mi je znanec malce razlagal njihove sisteme, ki tečejo na konkretnih serverjih, na njih pa VMware ESX. In sem prišel do zaključka, da za nekaj virtualnih mašin ni problem - tečejo povsod, še na procesorju brez podpore za virtualizacijo. Če pa se hočeš iti resne stvari, potrebuješ resne komponente.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396309 (5435) Isotropic
»

Non-gaming PC za paralelno procesiranje

Oddelek: Kaj kupiti
234231 (3963) pegasus
»

Računalnik do 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
333724 (2837) Isotropic
»

LGA-775 se drži dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6313014 (11853) MrStein
»

Večina AM2 plošč ne podpira Phenom procesorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13511954 (8144) x45

Več podobnih tem