» »

Malo mi je šla pasta po kontaktih...

Malo mi je šla pasta po kontaktih...

ss1234 ::

Zadnjič sem dajal pasto na čip ki prej ni imel hlajenja pa mi je malo šlo po kontaktih, saj potem sem use spucal prižgal zadevo in je laufala normalno. Zdej pa mene zanima a je lohk še kaj narobe, pa kolk debel more bit namaz paste. :P

galu ::

Če dela, ni nč narobe. Verjetno si uporabil 100% čisto (neprevodno) pasto, tak da v bitvu samo kontakt preseka, ampak ničesar ne uniči.
Namaz pa je debel nekje 1mm v središču, okoli pa bolj tanek... Ne mazat gor tko ko marmelado, ampak tko kot margarino.:P

5er--> ::

V bistvu naj bi bil "namaz" čim tanjši. (sigurno manj kot mm)

Pyr0Beast ::

Če gre po kontaktih ščisti s trikloroetilenom. Sčasoma ima lahko zadeva zelo neprijetne efekte ker pasta oksidira in postane prevodna.

Debelina termalne paste je najboljša okoli nekaj 10-20 mikrometrov, kar pomeni da moraš za dober kontakt prej odstraniti vse nečistoče, količina paste pa je izredno mala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ss1234 ::

Če dela, ni nč narobe. Verjetno si uporabil 100% čisto (neprevodno) pasto, tak da v bitvu samo kontakt preseka, ampak ničesar ne uniči.
Namaz pa je debel nekje 1mm v središču, okoli pa bolj tanek... Ne mazat gor tko ko marmelado, ampak tko kot margarino.:P


Piše da je srebrna pasta in ima manjšo previdnost, tko da ma prevodnost samo zgleda da sem jo vseeno zadost spucal.

Če gre po kontaktih ščisti s trikloroetilenom. Sčasoma ima lahko zadeva zelo neprijetne efekte ker pasta oksidira in postane prevodna.

Debelina termalne paste je najboljša okoli nekaj 10-20 mikrometrov, kar pomeni da moraš za dober kontakt prej odstraniti vse nečistoče, količina paste pa je izredno mala.


No saj namazal sem po navodilih, da naj naredim skoraj prozoren sloj paste ki ga razmažem z kartico ali kartonom in sem malo šel preveč z kartico na stran in je šlo po kontaktih, takoj sem spucal kokr se je dal in potem še malo z zabotrebcem probal okoli vsakega kontakta iti. Zdej pa jez nevem če bi lahka spucal z trikloroetilom zato ker se hladilnik že drži čipa. A potem je problem lahko šele čez nekaj časa? Se mi splača snemati zadevo dol in še enkat "pacat"?

Pyr0Beast ::

Ah kje, če drži, drži :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ss1234 ::

Ah kje, če drži, drži :)


No OK. K mene sam skrbi da bi neki časa delal pol bi pa sam enkat začel smrdet al pa neki.:P No sej jez tud mislm da ne bo kr tko.

Pyr0Beast ::

Če si vsaj približno očistil bo v redu.

Tudi navadno motorno olje služi zelo v redu kot termalni material. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

galu ::

No, tega pa res nebi razlil kje po matični.8-O
http://ekwaterblocks.com/shop/product_i...
Je to že kdo uporabljal od tu??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244339 (2682) boolsheat
»

Visoka temp chipeseta normalna?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11678 (503) DeeCoy
»

Kako se sploh lota na ploščico?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112108 (1817) BBB
»

Arctic silver 5

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221564 (1212) boštjan
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
656294 (4886) Keyser Soze

Več podobnih tem