» »

Google prevzema On2

Google prevzema On2

Heise - Google je včeraj pozno popoldne objavil novico, da prevzema podjetje On2 Technologies. Za podjetje, ki se specilizira za tehnologijo stiskanja videa, bo v obliki delnic odštel 106,5 milijona dolarjev. To pomeni, da bodo lastniki delnic On2 Technologies dobili Googlove delnice v protivrednosti 60 centov za vsako delnico On2, kamor je s prejšnjih 40 centov novica izstrelila tečaj delnice včeraj. Podjetje je sicer maja zabeležilo izgubo in v zadnjem četrtletju vknjižilo štiri milijone dolarjev prihodkov. Google se za podjetje zanima predvsem zaradi svojih apetitov pri YouTubu, kjer bo dober kompres videa prišel še kako prav. On2 je npr. lanskega septembra razvil kodek TrueMotion VP8, ki v primerjavi z MPEG-4 nudi enako kakovost slike pri polovico manjši velikosti.

39 komentarjev

WamPIRe- ::

World domination? :o

Furbo ::

Dober kodek ni kaj :p
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ozbolt ::

Še opensourcajo naj ga pa bo to standard za 'video' tag v naslednjih verzijah brskalnikov. Je pa kodek verjetno namenjem pravim ločljivostim ter bitratu, kot ga uporabljajo na yutubu.

MrStein ::

Samo da kar parkam in v labu eksper nar'dim... (slovenački novorek).

Lahko bi omenili, da je On2 avtor kodeka VP3 (iz kategera se je razvila Theora) in lastnik patentov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

keber ::

106 milijonov za par programerjev? Malo bolano.

poweroff ::

Google is becoming too big not to be evil.
sudo poweroff

techfreak :) ::

106 milijonov za par programerjev? Malo bolano.

Patenti, izdelki?

keber ::

Misliš, da so res toliko vredni?

jype ::

keber> Misliš, da so res toliko vredni?

Vem, da so vredni _vsaj_ toliko. Morda več, manj pa zagotovo ne.

Romčy ::

Fantje v googlu že vejo kaj delajo,nč bat.
"Software is like sex, it's better when it's free"

keber ::

keber> Misliš, da so res toliko vredni?

Vem, da so vredni _vsaj_ toliko. Morda več, manj pa zagotovo ne.

Kako _veš_?
Torej je en video kodek s parimi programerji in fikusi vreden dobrih 100 milijonov (približna cena šentviškega tunela)? Če pa to ni nategancija ekonomije, potem pa res ne vem, kaj je lahko ...

ABX ::

Samo da se zamenja uno sranje od Adobe Flash Player in bom jaz vesel.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_marko ::

Men se pa zdi dober kodek ali kater drug program več vreden kot pa šentviški predor :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mipe ::

Za Google je to drobiž, sploh če gre za nadgradnjo.

JurijTurnsek ::

keber> Misliš, da so res toliko vredni?

Vem, da so vredni _vsaj_ toliko. Morda več, manj pa zagotovo ne.

Kako _veš_?
Torej je en video kodek s parimi programerji in fikusi vreden dobrih 100 milijonov (približna cena šentviškega tunela)? Če pa to ni nategancija ekonomije, potem pa res ne vem, kaj je lahko ...


če lahko s tem kodekom prepolovijo koločino podatkov, ki jo prenesejo z youtube, se jim bo ta investicija zelo hitro obrestovala, še posebej sedaj, ko HD postaja že skoraj norma...

ne zgodi se vsak dan, da lahko prepoloviš obremenitev farme strežnikov in pipic, s katerimi je povezana v svet...
http://www.slatnaskejta.com

gruntfürmich ::

jah, dobre stvari niso nikoli bile poceni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

jah, dobre stvari niso nikoli bile poceni...


... zdrave ali moralne. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MPM ::

keber> Misliš, da so res toliko vredni?

Vem, da so vredni _vsaj_ toliko. Morda več, manj pa zagotovo ne.

Kako _veš_?
Torej je en video kodek s parimi programerji in fikusi vreden dobrih 100 milijonov (približna cena šentviškega tunela)? Če pa to ni nategancija ekonomije, potem pa res ne vem, kaj je lahko ...


če lahko s tem kodekom prepolovijo koločino podatkov, ki jo prenesejo z youtube, se jim bo ta investicija zelo hitro obrestovala, še posebej sedaj, ko HD postaja že skoraj norma...

ne zgodi se vsak dan, da lahko prepoloviš obremenitev farme strežnikov in pipic, s katerimi je povezana v svet...


Pri sami kvaliteti, Vp8 ni boljši kodek od h264 (x264). Baje naj bi bilo dekodiranje manj cpu obremenjujoče, kar bi znalo pomagati malo slabšim pc-jom še poebaj danes ko je vse HD.

mtosev ::

Google is becoming too big not to be evil.

kamlu dobo z MS podpisali pogodbo in ko bos napisal Linux te bo preusmerilo na www.microsoft.com/windows :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tear_DR0P ::

in lastnik patentov.
katerih patentov točno?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MrStein ::

Tear_DR0P:
katerih patentov točno?


http://en.wikipedia.org/wiki/Theora#History
Tu poglej in nadaljuj...

MPM:
Pri sami kvaliteti, Vp8 ni boljši kodek od h264 (x264).

http://www.on2.com/index.php?599
Tule trdijo, da je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MPM ::

Tear_DR0P:
katerih patentov točno?


http://en.wikipedia.org/wiki/Theora#History
Tu poglej in nadaljuj...

MPM:
Pri sami kvaliteti, Vp8 ni boljši kodek od h264 (x264).

http://www.on2.com/index.php?599
Tule trdijo, da je.


tudi MS pravi da je njihov vmw in wma n krat boljši od konkurence :)

1024 ::

keber> Misliš, da so res toliko vredni?

Vem, da so vredni _vsaj_ toliko. Morda več, manj pa zagotovo ne.

Kako _veš_?
Torej je en video kodek s parimi programerji in fikusi vreden dobrih 100 milijonov (približna cena šentviškega tunela)? Če pa to ni nategancija ekonomije, potem pa res ne vem, kaj je lahko ...


Vreden si najmanj toliko, za kolikor se lahko prodas.
Fish knows everything.

TKPhysicist ::

A je tale kodek TrueMotion VP8 dosegljiv navadnim smrtnikom? Ali je to samo varianta za YouTube objave preko spleta? Kajti veliko bi pomagalo, če bi lahko ta kodek bil dostopen ali kakorkoli uporabljiv v Adobe Premiere, saj bi prihranil veliko prostora...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

poweroff ::

Torej.
Za tale kodek On2 pravi, da je ful boljši. Če je to res, je pa vprašanje. Neodvisnih testov še nismo videli.

mtosev: po moje se ljubitelji Microsoft lahko resno bojite tega. Ker Google se ne bo spečal z Microsoftom, pač pa se je že neposredno konfrontiral z njim.

Microsoft izgublja vojno brskalnikov (oz. je že popušil), zdaj bo izgubil še vojno za spletni video (ne pozabit: Google ima v lasti Youtube).

Na področju spletnih aplikacij bo Microsoft precej popušil. Če te o veseli, OK. Mene ne, saj bi rad videl konkurenco.
sudo poweroff

squngy ::

Pomojem lahko brez skrbi vrjameš, da so pri googlu opravil kak test preden so fliknili 100mio...

mtosev ::

Torej.
Za tale kodek On2 pravi, da je ful boljši. Če je to res, je pa vprašanje. Neodvisnih testov še nismo videli.

mtosev: po moje se ljubitelji Microsoft lahko resno bojite tega. Ker Google se ne bo spečal z Microsoftom, pač pa se je že neposredno konfrontiral z njim.

Microsoft izgublja vojno brskalnikov (oz. je že popušil), zdaj bo izgubil še vojno za spletni video (ne pozabit: Google ima v lasti Youtube).

Na področju spletnih aplikacij bo Microsoft precej popušil. Če te o veseli, OK. Mene ne, saj bi rad videl konkurenco.

meni se za Microsoft kot Microsoft jebe. vazn da so Windowsi in par drugih izdelkov. ker nekateri so prinesli revolucijo v racunalnistvu. ce ne bi bilo Windowsov/MS verjetno ne bi bili tu kje smo zdaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MrStein ::

Ja, bli bi dosti dlje ;)
(ali pa tudi ne, da ne bo spet flejm)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daedalus ::

Pogoji uporabe h264 še danes niso čisto jasni. Pomoje bo naslednje leto zelo zanimivo (ko "zastonjski" h264 na lepem ne bo več đabe) Gugl pa si lahko s tem nakupom zagotovi lasten kodek, pokaže sredinca MPEG-LA skupini in pol praktično kontrolira celoten lasten video stack. Zabavno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Google je že opravil test, vendar podjetja niso kupili zaradi kodeka, pač pa zaradi razvijalcev.
sudo poweroff

borchi ::

> Google je že opravil test, vendar podjetja niso kupili zaradi kodeka, pač pa zaradi razvijalcev.

sej niso fuzbalerji...
l'jga

poweroff ::

LOL. Kodek kupiti ni problem. Ljudje, ki so ga naumili pa so zlata vredni.
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

MrStein - jaz theorin history poznam precej dobro - zato te pa sprasujem katere kodeke ima On2 v rokah, pa da ti kodeki zadevajo theoro
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

borchi ::

> LOL. Kodek kupiti ni problem. Ljudje, ki so ga naumili pa so zlata vredni.

če si je te ljudi lahko privoščilo podjetje, ki tolče zgubo, si jih lahko tudi google.

tudi če je v On2 polovica zaposlenih takih genijalcev, ki jih ni najti nikjer drugje, lahko za ta denar da google VSAKEMU več kot 3 mio dolarjev, da pride delat k njim...

(polovica od teh, bi verjetno šla tudi zastonj)
l'jga

MrStein ::

Ne razumem točno izraz "imeti kodeke v rokah"... oziroma celoten stavek... ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ender ::

Theora je narejena na osnovi VP3 kodeka, katerega izvorno kodo je On2 predal Xiphu, in se zavezal, da ne bo pobiral licenčnin za patente, uporabljene v VP3.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gruntfürmich ::

po moje je ta kodek uporabe samo za preko mreže, torej bolj male bitraže (vem pa ne). ker takšen kodek rabijo guglovci; ne rabijo takega ki bo na 10Mb najbolje stiskal...

h.264? komu bo treba plačat zanjga? ker kolikor sem gledal je razvijalcev tega kodeka kot smetja. ali ima kakšna organizacija krovno vlogo pri tem kodeku?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Je že bilo napisano : MPEG-LA
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daedalus ::

Krovna organizacija, ki vleče milijone za h264 je MPEG-LA. Kako oni razlagajo licenčne pogoje, si lahko prebereš tukaj. Ker je pa to vseeno kr gadna solata, še malo branja. Free lunch? Nah...

Edit - dodal link na mpeg-la.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google letos prevzel že 40 podjetij

Oddelek: Novice / Rezultati
114617 (3811) g. Oden
»

H.264 ostaja brezplačen za spletno predvajanje videov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5312987 (11261) Icematxyz
»

Bo Google VP8 kodek izdal pod odprtokodno licenco?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
217225 (5949) MrStein
»

Film malo pred koncem zašteka

Oddelek: Zvok in slika
51946 (1869) mmilos

Več podobnih tem