» »

Težave z rami

Težave z rami

Grimmjow ::

Lep pozdrav.

Imam sledeč problem.. v rač. imam rame ddr2 2x 1gb 800mhz(patriotove).. zraven sem hotel dat še enkrat ddr2 2x1gb 800mhz rame (isto patriotove).. .vendar ko oboje vstavim računalnik začne piskat... probal sem že vse možne načina vstavljanja vendar je isto... če vstavim samo 1gb novih ramov sistem pride do windowsov.. vendar izvrže blue screen in se rač. automatsko resetira. Poslal sem že na garancijo in ko sem dobil nove izvrže isto napako.

so krivi rami ali kaj drugega?

Hvala za odgovor.

drzni86 ::

pa si probal vstavit samo nove rame? mogoče je problem v katerem od slotov? Kakšna je sploh matična plošča? Si pogledu če mogoče delujejo na različnih voltažah?

Zakaj pa nisi raj nabavu 2x2gb (dobiš že za 30-35 evrov) in starih prodal?

Grimmjow ::

sem probal vstavit samo nove rame.. pa ne dela.. pri eni komponenti začne piskat, pri drugi javi napako... problem ni v slotu.. saj stari delajo super.. matična je asusova oz. tukaj je cel komplet k sem ga nabavu :

http://www.mimovrste.com/artikel/238002...

jah nisem nabavu 2x2gb ker sem biu 100% da bo delal tud tkole ...

drzni86 ::

kaj v tem kompletu so stari ali novi rami?
Se pravi da stari rami delajo tako v rumenih kot tudi v črnih slotih, novi pa v nobenih?
Poglej še privzete voltaže na obojih ramih in povej če so iste!

Grimmjow ::

v kompletu so stari. Tole so novi:

http://www.mimovrste.com/artikel/244001...

stari rami delajo v obojih slotih, novi pa v nobenih

drzni86 ::

hm... a si kej navijal? Kot sem gledal ti stari rami delujejo na privzeti voltaži 2.1 V novi pa na 1.8V tako da je možno da če nisi mel v biosih naštimano voltažo ramov na auto je možno da ti jih je skurilo. Drugače pa probi dat notr eno novo ploščico, it v biose in tam nastavit voltažo ramov na 1.8 V al pa mogoče mal več (npr 1.84V)...

Grimmjow ::

hm... a si kej navijal? Kot sem gledal ti stari rami delujejo na privzeti voltaži 2.1 V novi pa na 1.8V tako da je možno da če nisi mel v biosih naštimano voltažo ramov na auto je možno da ti jih je skurilo. Drugače pa probi dat notr eno novo ploščico, it v biose in tam nastavit voltažo ramov na 1.8 V al pa mogoče mal več (npr 1.84V)...


najlepša ti hvala :) zdaj dela in sicer na 1.9 V... na 1.85 je delalo s 3 komponentami.. potem sem zvišu na 1.9 in zdaj dela z vsemi 4.. še enkrat hvala :)

drzni86 ::

no me veseli da si zrihtal zadevo... za vsaki slučaj še malo stestiraj z memtestom da vidiš če rami delajo tko kot je treba!

LP

boogie_xlr ::

Poskrbi tudi za hlajenje, meni so se 4x1GB rami kr precej segreval(so kr fajn stisnjeni skupaj(kot kakšni pujsi ko jih zebe)) in mi je na vsake tolk cajta med igrco vrgl bluescreen(odkar mam ventilator, da piha čez rame, mi dela super).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473880 (2039) svetetko
»

Ram težave

Oddelek: Strojna oprema
5686 (622) phenom
»

Menjava rama

Oddelek: Strojna oprema
101524 (1362) Mohič
»

Kompatibilnost rama

Oddelek: Kaj kupiti
121897 (1486) Denny

kako navijem E8400

Oddelek: Navijanje
311720 (1224) Shark-357

Več podobnih tem