» »

Kako ohraniti Vertex SSD v dobri kondiciji

Kako ohraniti Vertex SSD v dobri kondiciji

ovidus ::

Imam laptop Macbook 13, nabavil sem SSD Vertex 120 Gb zadeva dela fenomenalno hitro. Zanima pa me dvoje:
1. Kako ohraniti performanse SSD-ja na daljši rok, baje sčasoma postane počasnejši zaradi polnih celic. kako se to počisti?
2. SSD je kazal ko sem ga kupil 120 Gb, ko sem ga formatiral v OS X pa je začel kazati 128 Gb. V čem je finta in ali bi ga moral ponovno formatirati na 120 Gb?

zee ::

1. Google.
2. To je normalno. Vsi trdi diski imajo visjo nazivno kapaciteto od dejanske.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

allex ::

potrebujes program wiper.exe oz. garbage collection
laufaš ga ene 3x na teden, da izbriše zapolnjene polnilniške celice
poleg tega v winsih izklopi defragmentacijo, indexiranje, prefetch in superfetch
nikoli ne delaj full formata, ampak samo quick format!!!

če hočeš vzpostavit tovarniško stanje je na voljo en programček sanitary erase, ampak morač kontaktirat oczjevega tonija, za password, ker zadeva ni javno dostopna.

naloži si firmware 1.10 in nato 1.30, prvi ti zbriše podatke, drugi pa ne, vendar je prvi potreben za namestitev drugega.

128gb je ker je ssd sestavljen iz 16 pomnilniških modulov po 8GB, ali obratno nevem točn, vglavnem kar nanese 128gb
zadeva je zaklenjena na 120gb, z 8gb rezerve ravno za primer zapolnjenosti pomnilniških celic in posledične performans degradacije.

za več info priporočam ocz support forum
struggling with abundancy of computer power

KoMar- ::

Mater, s temi SSDji je pa še več dela kot z navadnimi 8-O

allex ::

jah ni še čisto mainstream zadeva, zato je marsikaj treba porihtat na roke
struggling with abundancy of computer power

Bwaze6 ::

Zaenkrat res. Ampak po postavitvi particije in nastavitvi OSa gre samo za poganjanje programčka za brisanje praznih celic, kar daš lahko tudi na schedule, pa ni treba ravno 3x tedensko, če ne gre ful podatkov gor in dol po SSDju.

ovidus ::

no firmware že imam 1.3, ne vem pa kateri program uporabit v OS X za čiščenje celic. wiper.exe je za Windowse, ne za Mac OS X. Sem pa nad zadevo total navdušen, res. Nisem še doživel takih performansov. Slika 250 Gb se odpre v sekundi. Res noro.

allex ::

ja mislim da bi tud za maca mogla bit verzija wiperja
preveri no na support forumu ->
struggling with abundancy of computer power

zee ::

Slika 250 Gb


Na 120 GB disku ? :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ovidus ::

Allex, nekaj sem iskal, pa ne znam točno najti. Nekaj o Trimm govori, a je to isto? A imaš ti kak direkten link do wiperja za OS X?

zee sori, 250 Mb je bilo mišljeno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ovidus ()

allex ::

wiper dela isto kot trim, samo oz. je stand alone aplikacija za trimanje

če na kaj naletim ti postam, sicer boš pa moral sam brskat;)
struggling with abundancy of computer power

ovidus ::

Je pa zanimivo, da ko sem kupil disk, in ga formatiral pred instalacijo OS X, je sistem vsake toliko (recimo 1x na uro) povsem zmrznil za kakih 20 sekund. Ob ponovnem formatiranju (na 128 Gb) in novi instalaciji, pa dela brez tezav.

Loki ::

slisal sem, da so ssd sorazmerno pocasni pri pisanju. je to res?
I left my wallet in El Segundo

Bwaze6 ::

Prvi testi so res kazali sekvenčno pisanje malce počasnejše kot pri hitrih trdih diskih, vendar so kasnejši firmwarei to popravili, tako da sta sedaj OCZ Vertex in Super Talent Ultradrive ME tudi v tem pogledu hitrejša. Pa tako ali tako ta podatek običajno ni pomenil skoraj ničesar v resničnih testih, bolj pomembni so random branje / pisanje, ki je precej boljše kot pri trdem disku (OS in programi običajno operirajo z manjšimi datotekami), ter mnogo krajši dostopni čas.

Indilinx based OCZ Vertex and Super Talent UltraDrive ME SSDs Reviewed

ovidus ::

A je kdo uspel slučajno pogruntat, kako sčistit celice na OS X?

Bwaze6 ::

Inštaliraj Windows? Hec, žleht hec. Ampak tudi v drugih operacijskih sistemih znajo bit težave, Wiper npr. ne deluje na SSDjih v RAID.

allex ::

http://www.ocztechnologyforum.com/forum...

http://www.ocztechnologyforum.com/forum...

sicer pa extrakt: OS X čaka na trim podporo v naslednjem firmwaru, po tem ko bo, bo dodana podpora v hdparm, ki bo omogočal trimanje
struggling with abundancy of computer power

ovidus ::

Kaj pomeni to trimanje? vsi govorijo o trimanju, nihče pa ne pove kako to narediš. recimo tko sistematično. 1 točka, druga točka....

Stra ::

slisal sem, da so ssd sorazmerno pocasni pri pisanju. je to res?

Pri naključnem pisanju mehanski disk SSDjem ne seže niti do gležnjev. :)

Pri zaporednem pisanju pa so sedanji SSDji večinoma hitrejši od diskov.

Mimogrede, OCZjev Wiper sedaj deluje v redu na Win 7 64 bit? Zadnje čase nisem bral njihovega support foruma, mogoče kdo od vas ve iz lastnih izkušenj?

ovidus ::

Stra, ne vem sicer ali to drži ali ne, vem samo to, da mi na OS X delujejo stvari tako hitro, kot bi si samo želel. na apple sem prešaltal kake tri mesece nazaj (iz Win XP), ne vem sicer kako bi Win na tem računalniku delal...

ovidus ::

Kje pasicer vidite Mac uporabniki največje slavosti uporabe OS X v primerjavi z Win?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD-ji so prihodnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8820948 (16470) Lion29
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812690 (8858) Blinkys
»

Kateri SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
416410 (5873) Procesor
»

Samočistilni firmware za Indilix SSDje

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
275183 (3538) Dr_M

Več podobnih tem