Slo-Tech - Znanstveniki iz Državnega Laboratorija v Sandii (Livermore, ZDA) so na svojem superračunalniku hkrati zagnali več kot milijon Linux kernelov s pomočjo virtualizacije. Cilj je razumeti delovanje botnetov in okuženih računalnikov, ki se povežejo v omrežje in katerih številke prav tako segajo v milijone. Analiza le-teh je sicer praktično nemogoča, saj so razpršeni po skoraj celem svetu. Imeti tolikšno število efektivnih računalnikov na le enem mestu bo močno olajšalo raziskovanje botnetov in zlobnih omrežij ter pomagalo najti način, kako jih ustaviti, preden naredijo preveč škode. Pred tem testom je bilo največja številka okrog 20.000 hkratnih virtualnih sistemov. A tudi milijon je premajhna številka, saj znanstveniki želijo emulirati omrežje majhne države oz., če bo šlo, celo ZDA in nato simulirati kibervojno na takem obsegu, ter, podobno kot zdaj, iskati načine za hitrejšo obrambo. Da bodo imeli dovolj računske moči, bodo leta 2018 potrebovali že 100 milijonov procesorskih jeder.
Saj tega jim ni potrebno vedeti, ker smo tako mali da se bomo v krizi med sabo pojedli. Slovenija je za njih le majhno mesto, brez vpliva, zato se ne sekrirajo. Njim se gre samo za prevlado na naftnem, znanstvenem, finančnem, vojaškem, kmetijskem in še kakšnem področju.
Z miljon linuxi bodo kvečjem dosegli DDOS kaos, ker pravi BOTneti potrebujejo več internetnih ponudnikov za zaščito obstoja, tega pa ni moč simulirati.
Wait. In zakaj rabiš 1mio linux kernelov, a simuliranje ni dovolj? Sej se poganjajo skupki kode, ne pa da je ta 1mio kernelov v uporabi s strani uporabnikov.
Linux ima slab threading in s številom procesorskih jeder hitrost izvajanja močno pada. Solaris nima teh problemov.
Ena izmed rešitev za to šibkost Linux kernela je clustering oziroma virtualizacija omenjena v prispevku.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
Botneti so dandanes precej neumne entitete. Simulacija botneta z 20.000 ali pa 20.000.000 nodi tako nima nobene konkretne razlike. Tisti z vec nodi se samo hitreje siri in 'mocneje udari' ce mu to narocis. :)
>Z miljon linuxi bodo kvečjem dosegli DDOS kaos, ker pravi BOTneti >potrebujejo več internetnih ponudnikov za zaščito obstoja, tega pa ni moč >simulirati.
BALAST: Poglej si kaj je IP naslov, pa ti bo jasno, da si udaril mimo.
EDIT: replika je bila na tole: >potrebujejo več internetnih ponudnikov za zaščito obstoja, tega pa ni moč >simulirati.
Ne pa na celotno poved.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
Botneti so dandanes precej neumne entitete. Simulacija botneta z 20.000 ali pa 20.000.000 nodi tako nima nobene konkretne razlike. Tisti z vec nodi se samo hitreje siri in 'mocneje udari' ce mu to narocis. :)
In kaj če z evolucijo virusov, botnet začne razmišljat? :)
Sej tudi možgani so samo en skupek neumnih nevronov.