» »

Formatiranje WIN 7

Formatiranje WIN 7

r3spect ::

Zdravo,

Zanima me, če je možno, da win7 formatira particijo veliko 500GB , od tega je 200GB zasedenega prostora, formatira v okoli 2 minutah??
Prosil bi tudi, če bi mi nekdo lahko opisal pospotek formatiranja, ker v mojem primeru ni enak kot pri win xp, visti.
Tako sem jaz "formatiral":
Vstavim dvd z win 7 in restartam računalnik, nato, ker imam Asrock matično ploščo, se mi pokaže Asrock logo in pa 3 možnosti. 1 od teh je , boot setup f11, stisnem f11 in odpre se mi dos, nakar moram še 1x stisnit poljubno tipko, da se mi dvd boota. Nato se prične "Loading Windows files" in ko se zloadajo, se pokaže namestitveni program win7. Bil sem presenečen, ker se ponavadi formatiral particije kar v dosu. Skratka, nato sem tam nekaok prišel do partcij C in D, najprej označil C in spodaj kliknil na "Formatiraj". Minuto, dve mi kaže vrteči se krogec okoli miške, torej bi naj v tem času formatiralo disk. Čudno.
Po vsej verjetnosti je šlo za quick format, torej me od tega še najbolj zanima, kako naj pridem do opcije celotnega formatiranja?
Prosim za odgovor.

Hvala in Lp, Dzzosh
  • spremenilo: r3spect ()

5er--> ::

Temu se reče Quick format in je vedno bila opcija, če nisi bil ravno sado mazohist...

r3spect ::

To sem tudi sam predvideval, vendar mi do zdaj še ni uspelo priti do celotnega formatiranja. Mogoče veš kaj več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r3spect ()

blackbfm ::

In kaj točno te moti pri takem formatu?

r3spect ::

Saj me ne moti nič, samo pač ni sem bil 100% da mi je cel disk spucalo, ker mi je formatiralo slabi 2 minuti, pri xp-ju pa nekaj manj kot 3 ure.

paljer ::

In v čem vidiš ti točno problem?

overlord_tm ::

Quick format ne pobrise podatkov ampak samo oznac ta prostor kot prazen, in potem enkrat v prihodnosti se prepisejo te podatki z novimi.

Obstajajo programi, ki ti pa cel disk prepisejo z random podatki. Zero fill oz. low level format isci na googlu.

boogie_xlr ::

DBAN

huek111 ::

pri xp-ju pa nekaj manj kot 3 ure.

Tut pri XP v nobenem primeru ne formatira več kot 30 min. quick format pa 5 min.

5er--> ::

Komot formatira več kot pol ure... samo dovolj velik disk mu moraš dat.

r3spect ::

pri xp-ju pa nekaj manj kot 3 ure.

Tut pri XP v nobenem primeru ne formatira več kot 30 min. quick format pa 5 min.

Ja, če daš quick format, jaz pa ti pravim za full format


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštaliranje iz usb

Oddelek: Pomoč in nasveti
10987 (672) hojnikb
»

Format sistema?

Oddelek: Operacijski sistemi
161577 (1352) solatko
»

Windows 7 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
134638 (4173) rezator
»

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Oddelek: Novice / Diski
354484 (3085) Lawler_
»

Prvo formatiranje: počasno ali hitro?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182694 (2197) Brane2

Več podobnih tem