» »

pregrevanje procesorja

pregrevanje procesorja

slovencslo ::

jaz sem zdaj zamenjal ohišje. mam pa eno težavo. procesor se mi zelo segreva ostalo je pa ista temperatura kot pri prejšnem ohišju. ali bi bilo lahko to narobe kaj z ohišjem ali procesorjem. mam pa ohišje hi-tech 7 pro.

blackbfm ::

Očisti hladilnik in nanesi svežo termalno pasto na procesor.

R-S-LoVe ::

termalna pasta, preveri pretok zraka po novem ohišju
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

axee ::

Omeni kakšne temperature, "zelo segreva" nič ne pomeni. Seveda povej, kateri procesor imaš in kakšen hladilnik. Drugače bo res edini nasvet pretok ter termalno pasto.

slovencslo ::

ja jaz imam intel pentium 4. prej sm ga imel tko na normalni temperaturi prb. 30-35° zdj se mi pa v normalnem stanju segreva na 40-50°. mam pa originalen hladilnik.

bluefish ::

jah, če si jemal dol hladilnik in nisi odstranil stare paste/pravilno nanesel nove, potem nič čudnega.

slovencslo ::

ne jst nism nc hladilnika dol jemal.

solatko ::

Potem je pa zadnji čas, da vzameš dol hladilnik, ga dobro spihaš, zamenjaš termalno pasto in priklopiš nazaj. Ne pozabi priklopit ventilatorja.

slovencslo ::

ja kje nj pa dobim termalno pasto?

Baxxxter ::

V mesnici je po moje nimajo, vrjetno pa v skoraj vsaki računalniški trgovini ;)

Revenant ::

Procesor se ti najverjetneje pregreva zaradi previsoke temparature.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

shinko ::

Procesor se ti najverjetneje pregreva zaradi previsoke temparature.


bravo

Galaxy ::

Procesor se ti najverjetneje pregreva zaradi previsoke temparature.

ROFL

galu ::

Procesor se ti najverjetneje pregreva zaradi previsoke temparature.


A misliš? :D

Revenant ::

:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

slovencslo ::

sam jst nism nc saru po procesorju pa hladilniku. pa grafa pa trdi disk je cist uredu to js ne razumm k prej k pa nism zamenu uhišja je pa čist lepo delal pa je bla dobra tep. pa jst sm zdj tud nazaj u tastar ohišje dal pa je še zmerom isto.

bluefish ::

Nekaj si pač zasral. Glede na povsem nerazumljivo pisanje pa je itak težko konkretneje pomagati.

slovencslo ::

pa kva je tok nerazumljivga v moji pisavi. djte mi sam povedat ce je mogoce to lahko s procesorjem narobe??

bluefish ::

pa kva je tok nerazumljivga v moji pisavi.
Ta piši šta kao govoriš način, odsotnost osnovnih ločil, smiselnost zapisanega,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

galu ::

pa kva je tok nerazumljivga v moji pisavi. djte mi sam povedat ce je mogoce to lahko s procesorjem narobe??


Z procom narobe? Prej bi ti RAM eksplodiral..

Revenant ::

s polno ritjo je lažje srati
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

slovencslo ::

a je to prav ko sem snel hladilnik od procesorja je bila termalna pasta čist strjena.
a je to prav da je strjena??

blackbfm ::

Ne. Očistiš lahko recimo z acetonom ampak moraš ful pazit da ne zdrgeš česa okoli procesorja. Seveda moraš kupit še novo svežo pasto in gor kapneš pasto v velikosti riža ali pa pač po občutku. Rajš manj kot preveč.

bluefish ::

Definiraj strjena. Si jo lahko stran obrisal s papirnato brisačko ali je bilo treba uporabiti dleto?

slovencslo ::

ne čist je strjena tko da če jo aceton raztopi bom mogu kr tist uporabit. a pa je to mogoče razlog da se mi procesor segreva??

bluefish ::

Če je pasta strjena, potem vsekakor ni dobro za hlajenje. Očisti packarijo s procesorja in hladilnika, kupi eno spodobno pasto ala AS5 ali kaj podobnega, jo kani za malo večje riževo zrno na procesor in namesti hladilnik brez packanja z rokami po pasti.

blackbfm ::

Še to aceton daš na krpo in drgneš, ne kapljat po procesorju. Če ti pa ni škoda loh pa kupiš prav namensko stvar za čiščenje paste.

slovencslo ::

zakaj pa je to do tega pršlo da se je pasta strdila. pa prej pred kšnim pol mesca se mi ni pa nic pregreval procesor.

bluefish ::

Zanič pasta ali pa nepravilna namestitev hladilnika.

Demolition ::

Se je strdilo zarad segrevanja ;)

slovencslo ::

a je mozno da imam jaz kakšen virus ki mi tok procesor pregreva??

Galaxy ::

Virusi so ti. software. Software ne more fizično spremeniti hardware (v tem primeru tvoj CPU). Lahko pa tvoj procesor obremenjuje neprestano na 100%, kar povzroči segrevanje.

slovencslo ::

sam jaz ko pustim računalnik čisto pri miru in je prižgan je čisto normalna temperatura prb. 35°C ko pa nekaj prižgema npr. kakšen program pa se mi temperatura zelo zviša.
prosim pomagajte.

upam da boste znali prebrati sem se potrudil:D

bluefish ::

Si že zamenjal pasto?
Imaš na sistemu veliko nesnage?

slovencslo ::

jaz sem vse očistil in zamenjal pasto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285330 (749) fujtajksel
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527231 (5505) jan01
»

Računalnik se samodejno ugasne po 15ih sekundah

Oddelek: Pomoč in nasveti
91700 (1126) solatko
»

hlajenje processorja!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191345 (978) Baxxxter
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584580 (3324) SepoX

Več podobnih tem