» »

PlayStation 2 z najboljšimi prodajnimi rezultati

PlayStation 2 z najboljšimi prodajnimi rezultati

PlayStation 2

vir: Wikipedia
bit-tech.net - V primerjavi z drugo četrtino lani je, podobno kot Nintendo, upad prodaje doživel tudi Sony. Največji udarec je doživel PlayStation Portable, ki je z lanskih 3,7 milijona prodanih primerkov padel na le 1,3 milijona letos. Sonyjev paradni konj, PlayStation 3, je doživel manjši padec, z lanskih 1,6 na letošnjih 1,1 milijona prodanih konzol. Najbolj zanimivo je, da so v drugi letošnji četrtini prodal kar 1,6 milijona PlayStationov druge generacije, s čimer se je ta zastarela konzola zavihtela na vrh Sonyjeve prodajne lestvice.

Velik udarec je družba doživela tudi pri prodaji iger, saj je bilo za PS3 prodanih kar 8 milijonov manj izvodov, skupaj 14,8 milijona, a je najbolj, začuda, upadla prodaja iger za PS2, z 19,3 na 8,5 milijona. Upadla je seveda tudi prodaja računalnikov iz linije Vaio, k slabemu počutju pa je precej prispeval tudi upad prodaje pripomočkov in iger za PSP. Skupaj so vsi ti faktorji Sonyju prinesli za 268 milijonov dolarjev izgube v le tej četrtini.

Morda pa je to posledica množičnega umiranja izven-garancijskih PS2...

52 komentarjev

«
1
2

Presky ::

Kako do večje prodaje ve vsak kekec, le pri sonyu očitno ne.

3 točke, ki naj se jih držijo in bo prodaja šla v višave:

1. price drop naj naredijo z 399 eu na uradnih 300 eu
2. dodajo v paket HDMI kabel
3. možnost igranja piratskih kopij


ps2 bo pa itak za vedno legenda.
BIOHAZARD 4

GLAVNI ::

Ma PS3 je ekskluziva. Že to, da ti ponujajo zastonj igranje preko spleta, je velik plus, medtem ko ti pri XBox360 za to zaračunajo. Kar se tiče piratskih kopij, vsaka firma se bo trudila, da bo to čim bolj omejila, očitno je Sonyu uspelo, Microsoftu pač ne. HDMI kabel - sej dobiš zravn ostale kable, ta HDMI pač ni ne vem kak dodaten zalogaj za lastnika PS3 (si morda pomislil, da PS3 in ostale konzole ne kupujejo socialno ogrožene familije?). Cena pa je takšna kot je. Sony je tudi sporočil, da so stroški večji od prodajne cene. Zdaj to je lahko tudi računovodska manipulcija, saj lahko v stroške ene konzole vštejejo tudi stroške čiščenja neke hale sredi Kitajske, stroške vode in elektrike v hali nek na Japonskem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GLAVNI ()

mtosev ::

Ma PS3 je ekskluziva. Že to, da ti ponujajo zastonj igranje preko spleta, je velik plus, medtem ko ti pri XBox360 za to zaračunajo. Kar se tiče piratskih kopij, vsaka firma se bo trudila, da bo to čim bolj omejila, očitno je Sonyu uspelo, Microsoftu pač ne. HDMI kabel - sej dobiš zravn ostale kable, ta HDMI pač ni ne vem kak dodaten zalogaj za lastnika PS3 (si morda pomislil, da PS3 in ostale konzole ne kupujejo socialno ogrožene familije?). Cena pa je takšna kot je. Sony je tudi sporočil, da so stroški večji od prodajne cene. Zdaj to je lahko tudi računovodska manipulcija, saj lahko v stroške ene konzole vštejejo tudi stroške čiščenja neke hale sredi Kitajske, stroške vode in elektrike v hali nek na Japonskem.

koncnega kupca pa to res zanima ja. :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Pa še res ni.

Presky ::

Ma PS3 je ekskluziva. Že to, da ti ponujajo zastonj igranje preko spleta, je velik plus, medtem ko ti pri XBox360 za to zaračunajo. Kar se tiče piratskih kopij, vsaka firma se bo trudila, da bo to čim bolj omejila, očitno je Sonyu uspelo, Microsoftu pač ne. HDMI kabel - sej dobiš zravn ostale kable, ta HDMI pač ni ne vem kak dodaten zalogaj za lastnika PS3 (si morda pomislil, da PS3 in ostale konzole ne kupujejo socialno ogrožene familije?). Cena pa je takšna kot je. Sony je tudi sporočil, da so stroški večji od prodajne cene. Zdaj to je lahko tudi računovodska manipulcija, saj lahko v stroške ene konzole vštejejo tudi stroške čiščenja neke hale sredi Kitajske, stroške vode in elektrike v hali nek na Japonskem.


No sej zato, ker tako kot ti razmišljajo pri sonyu so takšne velike izgube.

Kot sem rekel naj uredijo prve tri točke.
BIOHAZARD 4

arjan_t ::

če je to res (http://www.engadget.com/2009/07/31/ps3-... naj bi bili stroški zdaj $260

+

ps3 slim na amazonu (http://www.amazon.de/Sony-PlayStation-3...

Spock83 ::

Mah naj kakšne pametne igre izdajo.

PrimozR ::

Kako do večje prodaje ve vsak kekec, le pri sonyu očitno ne.

3 točke, ki naj se jih držijo in bo prodaja šla v višave:

1. price drop naj naredijo z 399 eu na uradnih 300 eu
2. dodajo v paket HDMI kabel
3. možnost igranja piratskih kopij


ps2 bo pa itak za vedno legenda.

Šaljivec :D

Spock83 ::

"3. možnost igranja piratskih kopij"

Glej na PSP-ju lahko igaš piratske igre. Ampak prodaja zelo upada.

Berserker ::

Ma xbox live je precej bolj kvaliteten in urejen od PS networka. Očitno je pa krivec upada prodaje ps2 in iger tudi xbox360 ki je trenutno najboljša izbira na področju nextgen konzol. Po malem se veselim za sony da imajo izgubo, zaradi crapa kot je ps3. Aja pa še to prodaja iger na xbox 360 je precej večja od tiste na ps3, kljub temu da je xbox moč odklenit.

Zgodovina sprememb…

skika ::

Napovedujem prevlado ps3 ko se naslednja 2 dogodka zgodita

-modchip in kopije za ps3

-slim verzija za 300 ali 200 eur.

+ zmagovalni line up iger ki je(killzone2, mgs4, lbp,...), in še pride(gow3, uncharted2, gt5....)

in ko bodo xboti naveličani nositi svoje konzole na popravilo vsakih tolk časa, in si bodo končno omislili boljši produkt.

Presky ::

"3. možnost igranja piratskih kopij"

Glej na PSP-ju lahko igaš piratske igre. Ampak prodaja zelo upada.


lej ne mešaj ročnih drkalic in igralnih konzol na TVju...prodaja upada, zaradi slabih iger.
BIOHAZARD 4

Presky ::

Ma xbox live je precej bolj kvaliteten in urejen od PS networka. Očitno je pa krivec upada prodaje ps2 in iger tudi xbox360 ki je trenutno najboljša izbira na področju nextgen konzol. Po malem se veselim za sony da imajo izgubo, zaradi crapa kot je ps3. Aja pa še to prodaja iger na xbox 360 je precej večja od tiste na ps3, kljub temu da je xbox moč odklenit.


No zame je xbox velik crap, da večjega nisi dobiti od pokvarljivosti in glasnosti.
Mogoče je prodaja večja, ker je prišel 360 več kot leto prej na trg? Če ne poznaš konzol in spremljaš zadev, prosim ne nabijaj v tri dni.
BIOHAZARD 4

PrimozR ::

Napovedujem prevlado ps3 ko se naslednja 2 dogodka zgodita

-modchip in kopije za ps3

-slim verzija za 300 ali 200 eur.

+ zmagovalni line up iger ki je(killzone2, mgs4, lbp,...), in še pride(gow3, uncharted2, gt5....)

in ko bodo xboti naveličani nositi svoje konzole na popravilo vsakih tolk časa, in si bodo končno omislili boljši produkt.

Ni razloga, da bi bila ravno slim verzija cenejša, a defenitivni se mora PS3 poceniti, če hočejo imeti možnosti za uspeh. Modchip pa še ni razlog za boljšo prodajo. Sploh pa, da je modchip uproaben, moraš imeti dovolj veliko zbirko iger za konzolo. Jo PS3 ima? Lineup iger je pa tudi relativno subjektiven. GT5 bo pomemben, tukaj ni debate. Ampak da bi kupil PS3 zaradi GT5, ko imaš pa rpecej cenejši Xbox in Forzo 3... No wai.

PrimozR ::

Ma xbox live je precej bolj kvaliteten in urejen od PS networka. Očitno je pa krivec upada prodaje ps2 in iger tudi xbox360 ki je trenutno najboljša izbira na področju nextgen konzol. Po malem se veselim za sony da imajo izgubo, zaradi crapa kot je ps3. Aja pa še to prodaja iger na xbox 360 je precej večja od tiste na ps3, kljub temu da je xbox moč odklenit.


No zame je xbox velik crap, da večjega nisi dobiti od pokvarljivosti in glasnosti.
Mogoče je prodaja večja, ker je prišel 360 več kot leto prej na trg? Če ne poznaš konzol in spremljaš zadev, prosim ne nabijaj v tri dni.

Torej ne nabijaj v tri dni.

GLAVNI ::

Ne primerjat GT5 s Forzo 3. Ni primerjave! GT5 über alles!

Smeagol ::

PS3 je na trgu ze 3 leta. Ce se bojo ves cas tolazili s tem, da so zamudili za eno leto napram xbox, bojo tu kjer so, oz. nizje.

Z izgovorom, da si prisel kasneje, se lahko vleces ven pred invenstitorji prvo leto, ker se ni pravih iger oz. sele prihajajo. Po treh letih, je pa to pateticen izgovor. Kdaj naj bi potem zazivel? Po petih, sestih letih?

roli ::

Če bi me nekdo pred parimi leti vprašal kaj je bolje bi mu brez razmišljanja rekel X360. Danes nisem več tako prepričan. Moja prva konzola je bil Xbox - odlična žverca za katero mi je malenkost žal da sem jo prodal. Potem sem iz nove generacije najprej nabavil wii. Le ta mi je bil odličen prve dva tedna nato pa je utonil v pozabo in se ga uporablja samo še ob kakšnih zabavah. Potem sem nabavil x360 - vše mi je bilo kar nekaj stvari in tudi kar nekaj iger. Prenovljeni gamepad je bil še boljši od xboxa, grafika je bila izvrstna, pa še odklenit se ga je dalo. Prva dva sta sicer romala v trgovino medtem ko je tretji končno delal zadovoljivo. Vendar iz nekega razloga tukaj ni bilo iger iz prvega xboxa, ni blo XBMCja, povsod ti je hotlo denarnico:D... Nato pa sem kupil še PS3 (kljub temu da sem bil do takrat velik nasprotnik sonyja) in svet se je spremenil:D. Prišel sem do brezplačnega multiplayerja (kar je uporabno za nas ki igramo preko spleta parkrat na mesec), predvajanje vsebin iz računalnika brez potrebe po Windows media centru in izvrsten nabor iger (Ratchet & clank, Warhawk, Gran Turismo, Motorstorm...). Potem je tu še precej manj kompliciran način upravljanja z prijatelji... Po nakupu PS3 sem xbox vklopil zelo redko in sem ga na koncu lansko leto prodal za par eurov. Danes imam še PS3 in wii. Tako da odločitev kaj komu paše je še vedno na strani kupca.
http://www.r00li.com

Berserker ::

Forza3 bo pojedla GT(pa še več avtov bo not v FM3) , pa ne nabijam neke v tri dni... zadevo spremljam redno, imam obe konzoli, pravzaprav imam še wii, pa mi je tako hudo žal da sem da 500€ za ps3. Igre killzone2, infamos, itd so samo bleda konkurenca xboxovim naslovom. Si lahko povabil na ps3 priajtelje v cheat in v igro po izidu ? , vrjetno ne mogoče so kopirali za LIVE in dali kasneje not. 3/4 funkcij ki jih ima ps3 network je itak kopija LIVE . Nevem kako dolgo se je govorilo že od 2007 da bo to leto ps3-ja na koncu pa dobimo povrprečne eksluzivne naslove pa kopico napak in polomov. PS3 se nekaterim zdi boljšiker je pač nov in ker se niso slišali za xbox oz niso na njem niti igrali in pol delajo presojo čez kak je ps3 nadmočen. Poleg tega je nova serija xboxov tišja, možnost nastanka rrod pa izredno majhna.

GLAVNI ::

Očitno je, da nabijaš neke v tri dni. Kajti če bi spremljal zadevo redno, bi vedel, da Forza 3 ne bo segla do kolen niti GT Psp. Pa še nekaj, kontroler za Xbox je zanič. Fajterskih iger je praktično nemogoče igrati nanj. Imate srečo xboxovci, da pride Tekken6 letos tudi za vas.

xyxyxyxy ::

Očitno je, da nabijaš neke v tri dni. Kajti če bi spremljal zadevo redno, bi vedel, da Forza 3 ne bo segla do kolen niti GT Psp.


Haha, aja? Kakšen argument ne bi bil odveč.

XsenO ::

Za pretepačine je xboxov pad katastrofalen zaradi zanič digitalnega križca.
Za vse ostalo pa je boljši (predvsem streljačine in dirkalne igre) zaradi daleč boljših trigerjev
1 + 1 = 1

GLAVNI ::

Streljačin na konzoli ne špilam, beda. Za drikalne igre pa sem si nabavil custom made konstrukcijo + G25, torej pad uporabljam zgolj za fajterske igre.

Glede GT5, imel bo več kot 800 avtov, kar je več kot pri FM3, dan in noč, česar FM3 ne bo imela, in še in še.
Še en detalj ali dva:
(detajli na leči)

XsenO ::

No potem upam zate, da bo le prinesla to kar obljublja...
1 + 1 = 1

444 ::

PS3 pomoje ne bo nikoli dosegel prodaje PS2. Še prodaje PS1 mogoče ne.

PrimozR ::

Sony ima srečo, da je GT PS ekskluziva. Če ne bi bil, bi bilo mogoče na Xboxu lahko 5x več detajlov ;)

GLAVNI ::

Pač vsaka konzola ma svoje prednosti in pomankljivosti. Ker smo le ljudje, v nas prevečkrat prevladajo subjektivni pogledi.

BigWhale ::

Sony ima srečo, da je GT PS ekskluziva. Če ne bi bil, bi bilo mogoče na Xboxu lahko 5x več detajlov ;)


No, tole bos tezko argumentiral. ;)

Spock83 ::

"3. možnost igranja piratskih kopij"

Glej na PSP-ju lahko igaš piratske igre. Ampak prodaja zelo upada.


lej ne mešaj ročnih drkalic in igralnih konzol na TVju...prodaja upada, zaradi slabih iger.


Zakaj ne? PSP lahko tudi priklopim na svoj TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

XsenO ::

Sony ima srečo, da je GT PS ekskluziva. Če ne bi bil, bi bilo mogoče na Xboxu lahko 5x več detajlov ;)


No, tole bos tezko argumentiral. ;)



Več RAMa na grafični kartici od 360 omogoča vsaj lepše tekstature (če ne ša kaj drugega) kar se lepo vidi v večini multiplatform iger :P
1 + 1 = 1

PrimozR ::

Sony ima srečo, da je GT PS ekskluziva. Če ne bi bil, bi bilo mogoče na Xboxu lahko 5x več detajlov ;)


No, tole bos tezko argumentiral. ;)

Popolnoma enostavno. Ampak boš moral počakati na jutri, da spišem novico :D

Berserker ::

Ma nekateri FM2 sploh niste probali pa nabijate v tri dni, sem probal demo in prologue, pa na ps2 GT4 pa sem takoj odnehal. Da bo igra imela 800 avtov bi pa rad videl. AJa pa na E3 je šef pri GT5 lepo skakal okoli FM3 štandov. Pa za razliko od grand turisma bo forza vsaj izšla. Gamepad od xbox je pa eden najboljših po dualshock2 oz sta si nekako enaka.

Master Chief ::

Za mene, ko pa igram samo suterje na 360ki, je pa glih komaj tak gamepad kot je. To z trigerji in postavitvijo stickov ter ergonomijo se je MS odlicno spomnil. PS3 ne seze 360ki do kolen. Ze sam glede iger... Dajte mi GOW na PS3 ce ste tak pametni npr. Aja, MGS pride tud na 360 hehe.

Berserker ::

Ja upam da bo novi mgs tudi z podnapisi. :)) Sicer je nekam sumljivo veliko eksluziv ali dodatkov za xbox, recimo gta4 vsi trije DLC,fallout3 DLC-ji, splinter cell con.,... itd. očitno M$ veliko vlaga v te zadeve.

GLAVNI ::

Kazurnori Yamauchi ni nikoli skakal okol štantov, prej so to njegovi sodelavci. Se vidi, da nimaš pojma o KY filozofiji. Nč bat, tud GT5 bo izšel, in ko bo, boste vsi samo 8-O. Zunaj je že nekaj časa dualshock3, verjetno si to mislil.

Master Chief ::

Ne filozofiraj.

mugensport ::

Spet kreganja PS3 vs X360. Usak vidi tist kar ma doma in to je najjače... Tist, ko ma pa konkurenčno konzolo je pa bedak. Otročaji.. Obe arkadni simulaciji vozakanja bojo dobre. Doma uživaš v svoji pr kakem znancu probaš drugo. pa ti..nadčlovek Master Chief iz Haloja.. Zaka bi deval gow na ps3, če smo pametni?? Dej mal globje napiš ne s takimi forami zabijat. Sam čakam, da se najde kak nerd, ki bo zakikiriku...eh za ta keš dobim že računalnik in na računalniku lahko počnem več stvari.. Potem bom doma imel že 6 računalnikov

arjan_t ::

Sicer je nekam sumljivo veliko eksluziv ali dodatkov za xbox, recimo gta4 vsi trije DLC,fallout3 DLC-ji, splinter cell con.,... itd. očitno M$ veliko vlaga v te zadeve.


M$ je pač "po(d)kupil" kar se je dalo

XsenO ::

No kolkor sem probaval:
PS3 pad mi je boljši v pretepačinah (zaradi odličnega digitalnega križca no razen v FNR4 zaradi trigerjev) in v ploščadarcah (postavitev gumbov mi daleč bolj odgovarja)
Xboxov pad mi je boljši v dirkačinah (zaradi trigerjev odličnih trigerjev) in v streljačinah (spet zaradi trigerjev in tudi postavitev gobic mi je nekako bolj naravna)
Oba sta dobra za frpjke in večino arkadic in ostalih špilov, ki ne spadajo v zgornji kategoriji.

Glede MSGja bomo videli, kaj bomo dobili. MGS4 je bila prava poslastica a to ne pomeni, da bo naslednji del serije 100% hit (predvsem ker je notri gay Raiden :P ).
1 + 1 = 1

GLAVNI ::

Vsi se neki hvalte, kake igre so na 360, pozabljate na uncharted2, metal gear solid, god of war ...

XsenO ::

Sam trenutno pričkujem Uncharted 2, GoW3, novi R&C, novi Splinter cell, Mass effect 2, assassins creed 2 n morda še Halo ODST (spet verjetno zanič SP toda upam odličen MP :) ).
Anyway bomo vidli če bodo pričakovani špili vredni denarja saj se v tej generaciji rado dogaja, da so 100% hiti vredni niti pol počenega groša.


Dodano: Smešni ste mi tisti, ki uporabljajo argument ja kake igre imate? Mi imamo bla bla pol špilov, ki ni ugledalo še luči trgovin in četrt, ki le niso toliko dobri kot so obljubljali. ;)
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

mugensport ::

Naslednji pravi MGS pride na PSP.. Tut mene to jezi, ker mi ni za špilat te dobre igre na psp-ju. Tist MGS, ki pride na xbox bo tudi na ps3 in PC. Ne bo pravi mgs ampak neka akcijada s Raidnom v glavni vlogi. Mi nekak ne diši, čeprav mi je Raiden kul lik.

A noben tu ne pričakuje The Last Guardian??!8-O

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Je zanimiv toda, nevem zakaj me nista Ico in Shadow of the collosus nikoli pritegnila. Tako da se ne pregrevam preveč za njega.
1 + 1 = 1

PrimozR ::

Kazurnori Yamauchi ni nikoli skakal okol štantov, prej so to njegovi sodelavci. Se vidi, da nimaš pojma o KY filozofiji. Nč bat, tud GT5 bo izšel, in ko bo, boste vsi samo 8-O. Zunaj je že nekaj časa dualshock3, verjetno si to mislil.

Ja, 8-O, what took them that long. GLede na (HD) youtube filmčke ni neke velike razlike med GT5 in F3, vsaj grafično.

SuperVeloce ::

Je razlika, je. V grafiki mogoce ne ocitna, bo pa v fiziki. Ze GT5 Prologue se na ornk volanih ocitno poznajo prednosti pred F3, kolikor sem imel priloznost sprobat oboje, da o se najboljsem priblizku realnosti - Logitechovem volanu G25 (ki mislim da ga na xbox ne mores konektat?) sploh ne govorim.

PrimozR ::

Ne it v debato o simulacijah, vsaj dokler sem jaz tukaj :D

GT serije nisem probal ampak Forza je light ages od simulacije. 97,5 % ziher sem, da enako velja tudi za GT5.

GLAVNI ::

Sem probal obe in še zdaleč nista enaki. Pri GT5p dobiš občutek (seveda govorim v kombinaciji z G25), kot da res sediš v samem avtomobilu, medtem ko pri FZ2 tega očutka pač nisem dobil.

PrimozR ::

Ampak špil, ki se prodaja v milijonih in malo da ne drži pokonci celo platformo ni in nikoli ne bo hardcore simulacija. Pa če magari napišejo na škatlo 'realer than real life'

ABX ::

Zakaj ni GT serija tudi za PC!!!111one :(
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Xboxa zaostaja za PS4

Oddelek: Novice / Konzole
206555 (4551) djabi
»

Prodanih 50 milijonov PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
83545 (3181) revvs
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247169 (6111) Berserker
»

Nintendo s 66 % manjšim zaslužkom

Oddelek: Novice / Konzole
173572 (2023) Dr_M
»

Sony pocenil (napačen) PlayStation

Oddelek: Novice / Konzole
224266 (2950) squngy

Več podobnih tem