» »

ip cifra in kako naprej!?

ip cifra in kako naprej!?

xpozed ::

Recimo, da jaz poznam nek ip za katero koli stran na netu a ne? Kaj moram jaz tocno napisati v browser, da se mi bo stran pokazala? ker ko samo napisem ip, mi ne najde strani? In kako zvem ip podstrani dolocene strani? ker ko napisem "ping www.blah.com/podstran mi ne najde nicesar a vendar "podstran" obstaja!

[Gric] ::

ce ircas najlazje naredis:

/dns www.slo-tech.com

*** Resolved www.slo-tech.com to 212.93.228.73

vtipkas 212.93.228.73 v browser in mora odpret

ce ne ircas mas na spletni strani http://www.all-nettools.com/tools1.htm orodja za to.

vipkas pod WhoIs www.slo-tech.com recimo in dobis:

SmartWhois www.slo-tech.com (212.93.228.73)

tec ::

Gandalfar ::

mogoce se priblizna (laicna) obrazlozitev za Xposed, ker se vidi, da mu zadeva ni cisto jasna.

Vsak racunalnik na internetu ima naceloma en IP naslov. Ta je sestavljen iz stevilk: npr. : 212.93.228.73

DNS (domain name service) oz. DNS ime je pa poimensko npr: slo-tech.com oz. www.slo-tech.com
To so pa domene.

Domene in poddomene so vezane na IPje. Tako ima lahko en racunalnik vec razlicnih 'imen' (dns vnosov).

Slo-tech je naprimer znan kot: www.slo-tech.com , www.slotech.org in se kaj bi se naslo.

Zdaj ce si predstavljas svoj disk ves, da ga imas urejenega z mapami in podmapami. Npr: c:\winnt\shell32\..

No na spletu je isto. http://www.spletna-stran.com/podstran/p... pac pomeni, da je nek poddirektorij na tej spletni strani. Tega ne mores pingat in tudi ne mores mu dolocit IPja, ker je pac poddirektorij. To je tako kakor ce bi te zaniamlo kakskn disk je c:\winnt\ .. WINNT je samo mapa. Disk pa je c. Tako je z domeno. Pac naslovu www.slo-tech.com/script/ pac lahko samo dolocis na kateremu strezniku se nahaja.

xpozed ::

Hja, a pol je isto ce jst napisem v dosu "ping www.slo-tech.com" ač pa v mircu "/dns www.slotech.com"?

StratOS ::

Saj so ti že povedali kaj je DNS storitev, DNS si je veliko lažje zapomniti ( črke ) kot 4 pare številk oblike xyz.mnb.lkj.opi, še malo pa bomo imeli 6 IP parov številk
se pravi qwe.rtz.uio.pšđ.asdf.ghjk.

se pravi da je http://212.93.228.73/script/forum/izpis...

iso kot
ip cifra in kako naprej!?

ker je :
nslookup www.slo-tech.com
Server: localhost
Address: 192.168.0.100

Non-authoritative answer:
Name: www.slo-tech.com
Address: 212.93.228.73

kar se pa tiče strukture imenikov je podobna strukturi na WWW direktoriju WEB serverja, dodani so še mogoče kakšni dodatni parameti in parametri WEB aplikacij itd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in internet

Oddelek: Operacijski sistemi
121618 (1454) zee
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707829 (6135) DeLonghi
»

e-mail z virusom...od kod?

Oddelek: Omrežja in internet
141796 (1541) SubOrbit
»

Suse 8.0 en problem

Oddelek: Operacijski sistemi
7928 (773) InnerSelf
»

Slo-Tech preseljen

Oddelek: Novice / Obvestila
372659 (2659) Bakunin

Več podobnih tem