» »

Windows 7in internet povezava

Windows 7in internet povezava

alef ::

Pozdravljeni!

Imam problem - če je to sploh problem
Uporabljam Windows 7 Ultimat 64bit že približno 14 dni.
Vse OK, do sedaj.
Povezava s SiOL vzpostavljena kot vedno, vse delalo normalno.
Klik v Start Meni na Conect To, povezava s SiOL-om, kot običajno.
Ko sem postavil kazalec miške na ikono povezave v opravilni vrstici se je v okencu izpisalo naslednje

SiOL
Internet Access

Network
Internet Access

Vse je delovalo normalno kot ponavadi.
Da pa ni vse kot ponavadi sem opazil ko me je SiOL izklopil ker sem pozabil plačat...(zgodi se tudi to...)
Povezava z internetom je še vedno bila!
Normalno sem lahko dostopal do interneta kot s SiOL-ovo povezavo.

V čem je štos, kaj bi to lahko bilo?

V Network and Sharing Center je prikaz omrežja sledeči

HOME-PC ----------- Network ----------- Internet

Full Map

Home PC -------- Gateway --------- Internet

In kot sem napisal, internet povezava deluje tudi brez SiOL. ???

Malajlo ::

Čakaj... Ali ti samo piše, da internet dela ali ti tudi res dela? Če dela, potem te niso izklopili ali so pa kaj zaj!bali. Če pa samo piše, pa ne štej tistega kot sveto, ker včasih imaš internet pa kljub temu piše limited access.
Kaj pa če si na kakšnega soseda priključen? ;)

alef ::

Čakaj... Ali ti samo piše, da internet dela ali ti tudi res dela? Če dela, potem te niso izklopili ali so pa kaj zaj!bali. Če pa samo piše, pa ne štej tistega kot sveto, ker včasih imaš internet pa kljub temu piše limited access.
Kaj pa če si na kakšnega soseda priključen? ;)


Dela.
Lahko dostopam do vsega tako kot prek SiOL-a.
SiOL(zdaj je že urejeno:)) ni delal.
Povezovanje se je ustavilo pri preverjanju gesla, potem je čez kakšno minuto izpisalo obvestilo da je up. ime in/ali geslo napačno.

Status omrežja - če postavim miškin kazalec na ikono

Network
Internet Acces

Kolikor vem bi moralo pisati(vsaj v Visti je bilo tako)

SiOL(če je seveda vse urejeno)
Internet Acces

Network
Local Acces Only(ali Limited Acces ?)

Še to - matična je asrock N68-S z int. mrežno Realtek PHY RTL8201EL / 8201CL 10/100

amigo_no1 ::

Po eni strani praviš da te je SiOL izklopil po drugi strani pa ni kot praviš nobene razlike (net še vedno dela) - torej te še niso odklopili !

Nisi pa napisal niti besedice kako si povedan : preko routerja/ali samo modem (eth kabla), preko wifija od soseda itd...

Malajlo ::

po moje gre tukaj za najnovejšo tehnologijo Microsfta. Ko inštaliraš Win7, ni treba plačevati računov ISPju. Na tak način M$ poveča svoje prihodke na račun tretjerazrednih firm v nekih zakotnih državah. Heh...

Na net lahko prideš s PPPoE, direkt prek modema (ki je nastavljen kot router), preko svojega routerja, ali pa soseda, ki nima zaklenjene WiFi. Aja, pa potem imamo tukaj še GPRS/UMTS.
Ime povezave pa itak lahko poimenuješ kot želiš.

Me pa zanima, zakaj si sploh klical SiOL, naj te priklopijo nazaj, če ti je vse delalo. Ali pa samo preizkušaš našo potrpežljivost? Jaz definitivno ne bi prosil(!) SiOLa, da naj mi spet začnejo pošiljat račune... >:D

alef ::


Me pa zanima, zakaj si sploh klical SiOL, naj te priklopijo nazaj, če ti je vse delalo. Ali pa samo preizkušaš našo potrpežljivost? Jaz definitivno ne bi prosil(!) SiOLa, da naj mi spet začnejo pošiljat račune... >:D


Ker imam na SiOL vse - TV, telefon, internet.
Če ta teorija o W7 in internetu drži(ali je samo zajebancija?) bi mi bilo prav vseeno kako in preko koga dostopam do interneta.

Stvar je sedaj urejena, tako z € kot ostalo, status omrežja je sedaj

Network
No Internet Acces

SiOL
Internet Acces

SiOL seveda kot ponavadi o vsem ne ve ničesar, pri njih je normalno kot vedno vse OK, po njihovem sem nekaj narobe nastavil...:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL internet 5 mesecev brezplačno

Oddelek: Omrežja in internet
262620 (1720) zenith1
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151841 (1485) Štrubsi
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211014 (7593) Alexius Heristalski
»

SiOL: konkurenca Volji ;-)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
203076 (3076) Zheegec
»

SiOL paketi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534286 (3641) Loki

Več podobnih tem