» »

Dostop do ruterja - help needed :)

Dostop do ruterja - help needed :)

PiPastaPiPa ::

Pozdrav,

full bi prosila za pomoč, namreč sama se več ne znajdem..torej imam linksysov ruter wrt54gc in nikakor ne morem vzpostavit internetne povezave preko ruterja. predvidevam, da so na ruterju napacno vpisani ipji od modema, vendar ko zelim dostopat do ruterja mi to nikakor ne uspe. celo bajto sem preiskala da bi nasla instalacijski cd dai bi ruter na novo instalirala, vendar brez cdja to ne pride v poštev.. v čem bi lahko bil problem, da ne morem preko računalnika dostopat do ruterja?

LP

KoMar- ::

Naredi hard reset routerja (Google ti bo pomagal), nato pa bo verjetno IP routerja kar 192.168.1.1 in prijava vanj admin/admin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

blackbfm ::

Tisti cd je popolnoma nepotreben. Tko kot je KoMar- povedal naredi pa bo. Zadaj imaš en mali gumb in ga stisneš dokler ne začne utripat lučka spredaj..počakaš kakšne pol minute in se povežeš na router prek spletnega brskalnika. Z routerjem moraš bit povezana preko kabla.

PiPastaPiPa ::

Ja to mi je uspelo, končno, povežem se na ruter (očitno je bil mrežni kabl v p***); ampak, zdaj ko nastavim na ruterju IP od interneta, pri local ip pustim od ruterja, se sploh noče povezat na internet.. niti približno se mi ne sanja zakaj..

alexxxx ::

Mogoče kake slike nastavitev? Si pravilno vpisala ip naslove? Kaj piše v logih? Si po vpisu shranla nastavitve?

KoMar- ::

Internetni ponudnik? Statičen / dinamičen IP?

PiPastaPiPa ::

ponudnik triera, oz upc..staticen ip, pravilno vpisan..nastavitve shranjene...

KoMar- ::

Verjetno je zaklenjen na MAC naslov prejšnjega računalnika/routerja, ki je bil priključen na modem. Treba je poklicat na Triero/UPC.

Spc ::

Verjetno je zaklenjen na MAC naslov prejšnjega računalnika/routerja, ki je bil priključen na modem. Treba je poklicat na Triero/UPC.

Napaka.
Triera ne zaklepa mac naslovov.
Ti samo še modem resetiraj oz. ga za par minut vgasni in nato spet prižgi pa bi moralo delat.
:)
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622237 (21153) MTB
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164386 (4027) solatko
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116755 (16000) Tilen
»

pomoč pri vezavi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
121188 (1028) Pinzl
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202835 (2591) boych

Več podobnih tem