» »

Kako pohitriti prenose?

Kako pohitriti prenose?

r3spect ::

Lp,
doma imava z bratom internet povezan preko routerja. Oba2 si preko utorrenta velikokrat prenašava npr. filme.
Povezavo imam 10Mb/s prenosa in ko si on ne prenaša mi downloada s približno 750KB/s (je to ok?), ko si pa on prenaša pa mi prenaša s 50KB/s. Glavno povezavo do routerja imam jaz. Utorrent nastavitve imam ok (preverjeno). Rad bi da, ko oba2 prenašava, nama vleče vsaj enakomerno. Hvala za pomoč, dzzosh
  • spremenilo: r3spect ()

KoMar- ::

Neverjetno, uspel si uporabit vse 3 kombinacije malih in velikih črk: MB/s, kB/s in kb/s. Za začetek ti priporočam, da si pogledaš, kakšna je razlika med njimi, potem se bomo pa naprej pogovarjali :D

r3spect ::

lol so potem takem važne moje pravopisne napake!? Zresni se, pa raje probaj odgovoriti na VPRAŠANJE!

blackbfm ::

Najlažje je tako da z utorrentom oba omejita max hitrost prenašanja in to je to.

r3spect ::

..če on tega noče naredit, ker mu seveda paše da mu downlodada 700KB/s meni pa 50 KB/s..

blackbfm ::

Kater router imaš?

Gandalfar ::

ne bos verjel, pogovor je najboljsa resitev tvojega problema.

jype ::

Po možnosti celo tankata isto vsebino ob istem času :)

Invictus ::

lol so potem takem važne moje pravopisne napake!? Zresni se, pa raje probaj odgovoriti na VPRAŠANJE!


Tvoje pravopisne napake so pomembne za kulturo sporočanja na forumih, ki je tako li tako na psu.

Kar se tiče tvojega problema, imaš sledeče rešitve:

1. Pogovor z bratom.
2. Vzpostavitev torrent strežnika, ki ddownloada nelegalne vsebine in ga imata oba pod kontrolo.
3. Blokiranje porta za torrent, ki ga uporablja tvoj brat.
4. Vzpostavitev QoS na usmerjevalniku.

Zato ga napiši kakega imaš.

LP I.

r3spect ::

lol so potem takem važne moje pravopisne napake!? Zresni se, pa raje probaj odgovoriti na VPRAŠANJE!


Tvoje pravopisne napake so pomembne za kulturo sporočanja na forumih, ki je tako li tako na psu.

Kar se tiče tvojega problema, imaš sledeče rešitve:

1. Pogovor z bratom.
2. Vzpostavitev torrent strežnika, ki ddownloada nelegalne vsebine in ga imata oba pod kontrolo.
3. Blokiranje porta za torrent, ki ga uporablja tvoj brat.
4. Vzpostavitev QoS na usmerjevalniku.

Zato ga napiši kakega imaš.

LP I.


Pravopisne napake, sem takoj po njegovem postu popravil. Rešitev problema pa mislim, da se skriva v 3. ali 4. točki. Nevem točno, ker nisem ravno genij na tem področju.

paljer ::

Če imaš dober ruter, ne prihaja že samo po sebi do takih ekstremov.
Zabijanje linije je navadno značilno za poceni usmerjevalnike, ki velikega števila povezav ne zmorej dovolj dobro prebaviti.

bluefish ::

napiši model routerja, pa bo kdo pomagal bolj konkretno.

r3spect ::

THOMSON Speedtouch 706i

bluefish ::

če se ne motim je to le modem in nima funkcij routerja.

blackbfm ::

Če imaš dober ruter, ne prihaja že samo po sebi do takih ekstremov.
Zabijanje linije je navadno značilno za poceni usmerjevalnike, ki velikega števila povezav ne zmorej dovolj dobro prebaviti.


Kakšne pa ti pokaš? Če se porabi celotna pasovna širina ti noben router ne bo pomagu (pustmo qos in podobne stvari).

DeathKiller ::

Najboljša rešitev je, da sedaj ti njemu isto narediš, ko prideš na njegov računalnik, mu daj na prejemanje na 1kB, za toliko časa, kakor je on teb, če ne se mu pa maščuj, pa mu zbriši vse torrente na disku. (z raziskovalcem) ti so na MY Documents, download.

bluefish ::

ali se med sabo dogovorita ali pa kupi router in ga daj med računalnika in omogoči qos. Seveda pa bodo tudi s tem slej ko prej nastale težave.

r3spect ::

Najboljša rešitev je, da sedaj ti njemu isto narediš, ko prideš na njegov računalnik, mu daj na prejemanje na 1kB, za toliko časa, kakor je on teb, če ne se mu pa maščuj, pa mu zbriši vse torrente na disku. (z raziskovalcem) ti so na MY Documents, download.


On meni ni omejil ničesar, če pa bi mu zbriso vse torrente na disku pa ne bi stem naredil nič, ker sejanje ni problem, problem je prenašanje ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V živo: Izstrelitev sonde Parker proti Soncu preložena na jutri dopoldne

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
146603 (2621) Redorange
»

Za napadom v bangladeško centralno banko napad na SWIFT

Oddelek: Novice / Varnost
2613986 (11827) krneki0001
»

Nemščina - je tole pravilno?

Oddelek: Šola
92847 (2447) Invictus
»

Zračni borodlom- fantazijska zgodba

Oddelek: Sedem umetnosti
141214 (965) Castiel

Poziv k bojkotu.

Oddelek: Loža
163405 (2844) AndrejS

Več podobnih tem