» »

Vpršanje glede gonilnikov za Radeona 8500?

Vpršanje glede gonilnikov za Radeona 8500?

Kriko ::

Do danes sem imel driverje od Ati-ja 6-13-10-6071.
Danes grem gledat na stran od Ati-ja in povlečem dol novejše 60-13-13-6094 zraven katerih piše CATALYST, in tudi ko jih instaliram to piše in so malo drugače narejeni. Zanima me če je tudi za Radeona več tipov gonilnikov kot je za nVIDI-o (Detonator, omega).
Zdaj pa bi še prosu če mi kdo lahko pove ali pokaže link, kjer bi dobil predstavo kaj vse so nastavitve v gonilnikih in kaj je dobro imet vključeno in kaj ne, oziroma kaj je najboljša kobinacija med kvaliteto in hitrostjo, torej kaj vključit in kaj ne v Direct3D ter OpenGL??
Kateri program uporabljate za navijat grafično?

para-site ::

Taki optimizirani driverji so omega plutonium driverji, s katerimi boš dosegu manjši 3dmark score, bo pa slika kvalitetnejša in na splošno so ti driverji bolj kompatibilni z igrami. Na kratko, Ati driverji so za 3dmark, omega plutonium na osnovi istih ati driverjev pa so modificirani za igranje iger brez glavobola.

Zgodovina sprememb…

Kriko ::

Ej super hvala, kaj to dela isti OMEGA kot za Nvidio!
Kaj mi mogoče znaš kaj povedat glede nastavitev driverjev??
3D mark pa meni ne pomeni dosti!

para-site ::

ja, tudi za nvidio pripravlja driverje...

para-site ::

nc ni treba spreminjat nastavitev, samo refresh zrihtej, da bo delal pravilno v igrah...

ahhhhh, zdej pa grem spat, lahko noč:O

Kriko ::

Kaj pa naj naredim da bo refresh dobro delal?
Para-site, hvala za link. Zelo me je razveselilo ker so tudi nastavitve za BIOS, da je optimalno tudi za grafiko, ker tega nikoli nisem nikjer zasledil!
Če imaš še kak link kjer bolj natančno opisuje kaj za driverje in še kaj v vezi z grafično bi te prosi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

para-site ::

Za refresh uporabljam program refreshfix 0096, kar rabiš vedet je samo, kakšne frekvence ti podpira monitor pri določeni resoluciji. Itak, da nastaviš najvišjo, ki jo je monitor še sposoben prikazati.

Kriko ::

Ok sem potegnu, hvala.
Kaj to v bistvu drži monitor stalno na "herzih" ki jih nastaviš! Kaj v igrah to pada, ali kako?

para-site ::

Ja če mas win2000 al pa winxp ti v igrah po defaultu da 60 hz, od tega pa lahko bolijo oči in glava. Ta programček ti to napako winsov popravi.

Kriko ::

Ja ja imam WinXP. Aja torej igre delajo samo na 60, to pa je res čudno. Hvala bom takoj to porihtal. Kaj to vpliva tudi na lepoto slike v igrah?
ej sorry ker tolko morim:)

tha_man ::

Na lepoto ne, na gladkost premikanja pa (čeprav bi rad spoznal nekoga ki mu konstantnih 60 fps ni dovolj :\ ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

Kriko ::

Sem nastavu, ter vse skupaj shranu in zapru, je to zdaj OK?
vidim da se da nastavljat precej tudi drugiah zadev, kaj mi tudi tam kaj priporočaš?

para-site ::

Ja glej dokler tega ne poštimaš s tem programčkom, ti dela s 60 hz, tudi pri geforcih je isto, tam maš pa en drug program napisan za geforce, ki popravi napako.
60 hz je škodljivo zaradi dejstva, da je za človeka to prepočasno osveževanje slike ( 60 slik na sekundo) in se oči ob gledanju v monitor 60 hz utrudijo. Nekatere ljudi začne tudi bolet glava. In več časa kot gledaš v tak monitor, bolj ti škodi.

para-site ::

Ja dva reboota moram jst nardit vsakič ko se spravim popravljet refresh rate, kar se zgodi vsakič, ko dam gor nove driverje. Ko prideš v windowse po drugem rebootu bi te moglo prašat, če hočeš obdržat nastavitve, al pa bo v 15 sekundah dalo nazaj stare nastavitve iz backupa. Druzga ni treba nč nastavljat, ti samo poglej ko si v igri, kolko hezov prikazuje monitor. To ti pri večini monitorjev pokaže v meniju, v katerega prideš, če prtisneš enega od gumbov ma monitorju ( ja ja tam kjer je za štimat sliko levo in desno:D )

Kriko ::

Ja to za Mhz vem in sem sam opazil, ker ko sem včasih imel 14-ico mi ni šlo več kot 65mhz in ker sem imel monitor še kar blzu me je glava non stop bolela:), dokler ni šel skozi okno!
Mislim da za "normalno" delovanje oči mora bit vsaj 75mhz če se ne motim!
Da pa v igrah pade na 60 sem enkrat nekje bral samo ni to tako opazno kot če si v Windowsih in imaš na 60mhz!
Zdaj sem si z refres rate nastavu da je na moji resoluciji 85!
Samo bom probal z in brez in pogledat kaj bo monitor pokazal. Tej windowsi pa če bi delalo vse kot treba bi se svet porušu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux dobil podporo za CrossFire in OverDrive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
918113 (5570) BigWhale
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382411 (2411) Mr.B
»

kaj je s temi nekefi fixerji za nvidia kartice

Oddelek: Programska oprema
181252 (796) AngelOfDeath
»

Detonator 40.41 XP drivers

Oddelek: Strojna oprema
452163 (1105) PassTrough
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442246 (1447) rap3r

Več podobnih tem