» »

Cpu senzor... khm... down

Cpu senzor... khm... down

Skankulja ::

sicer mi ni glih jasno kk sam it ain't working sploh. menjo sm ohisje in napajalnik (CS-2001+Enhance 300W) vse lepo in prav. bootnem. all working fine sam cpu temp. je 0°. si recem vredo nejbrz se je odlomo/odloto/karkol term. senzor pod cprujem. ofnem vse gr. pogledam. vse vredo. dilema je v tem da se term. diode sploh nism dotiko. o.p. je epox 8k3a, proc. xp 1700. studiram, studiram, pa bolj ko studiram majn mi je jasno... sicer zarad tega ne mislim plate v garancijo poslijlat sam... je pa nevsecnost... ce ma kdo kako izkusnjo s podobnim ali pa vsaj nasvet, biteschoon...
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

VASkO ::

ta plosca v navezi z XP procesorjem bere temperaturo iz notranje diode v procesorju, tako da senzor v socketu v tem primeru nima veze (pride v postev samo pri duronih ali thunderbirdih). s cim pa meris temperaturo? si to v BIOSu pogledal? ce si preko programa pogledal, je mozno, da si nastavil napacen senzor za odcitavanje

Kriko ::

Kakšna dioda v procesorju neki???
Z katerim programom pa meriš temperaturo. Na strani od Epox-a oziroma tam kjer so UTLITY za tvojo plato boš na dnu strani najdu program za merjenje temperatur, voltaže...prav za tvojo plato in dela dobro!

Skankulja ::

1. kirko:prvic kje kaka dioda V PROCECORJU, kje za vraga si to razbrav iz teksta. govoriv sem o diodi, ki je namescena pod procesorjem na sami o. p... (ah ja... pardon to si sklepav po vaskovem odgovoru)
2. vasko: ka mi hoces s tem povedat da je problem v procesorju kar pa tesko verjamem glede na to da procesor drugace ne kaze nobenih sledi nepravilnega delovanje. sicer pa nikjer nisem zaslediv da ima XP notranjo diodo v proc. (mi lahko razlozis kje za vraga si to sliso?). 3. po mojem skromnem mnenju je problem v sami diodi pod procesorjem (se pravi na o.p.) bom jutri (pravzaprav danes) ko vstanem prisev stvari do dna - se enkrat odpr vso zadevo pogledav diodo itd. sploh pa nisem nejbol preprican ce je zdaj pravi cas za reply ker se hudo "vinjen"... ah... vredo bo...
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Kriko ::

Ha,ha upam da si se spočil in naspal in da je glava kolko tolko!
Ja ni druge kot da pogledaš, ker temperaturo bi ti v vsakem primeru moglo merit, najbolje da preveriš v Biosu če že nisi. Če tam kaže je to OK!
lp

Skankulja ::

mah... vse razstavo vse pregledo... nobenih (vidnih) znakov kakrsne koli okvare. mal senzor pomigam, cpu temeljito spucem (as2... damn :)), namazem s pasto, dam gr zasc. ploscico zatem v7+ se se dvakrat pokrizam, przgem, grem v bios, vidim 0°C, urg... brcam, brcam, brcam,... :) nevem no... samo ohisje je oh in sploh fajn - đzus kk je vlko - ko sm ga naroco sm mev v mislih precej majnse (ni mi jasno kk bom to na lane vleko :)), temp. v kisti je konstantnih 29° sob. temp. je 25°. hladijo ga pa 4 zalmanovi (silent mode) vent. glede na to, da se me poloteva rahel macek se bom s prob. ubadav po kosilu (ah.. domaca goveja juha :)). se ma kdo kako idejo?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Kriko ::

Ja ni druge več možnosti, temperature ne kaže ker ne dela, zamnjat plato, ker če v biosu ne kaže potem res ni druge!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232100 (1750) Spajky
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
906088 (4813) Jux
»

internat dioda v XP 1700+ ?

Oddelek: Navijanje
8934 (784) OwcA
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017914 (5704) the_unborn
»

BE6-2 laze?

Oddelek: Navijanje
151491 (1356) Belac

Več podobnih tem