» »

BE6-2 laze?

BE6-2 laze?

hatch ::

Mam BE6-2 in C633@875... in temp je nekje 40-45, 45-50 ce je obremenjeno.
Samo domnevam da je napaka pri tej temparaturi, realna je nekje 10°c nizja. Dejstvo je da kolegu z BE6-2 tudi kaze nekam visoke temparature. (35-40°c ob hladnem zagonu?)

Trenutno zaradi tega ne upam dat napetost na vec kot 1.8v, in ne morem bolj navit...

Ima kdo prodobne probljeme?

darkus ::

Prav ima, jaz imam iste probleme.Ko racunalnik prizgem se mi izpise 45-50°C.
Se komu kaj sanja o tem?
.

Igor ::

hmm
ce mislis da ti plata narobe kaze nafhtej nek digitalen termometer pa pomeri, pa upostevej to da ce ti meris temperaturo na hladilniko je vsaj 10 do 15 stopinj nizja kot jedro ..
tko da ce ti pomeris 30 stopinj na kulerju ..
pa dost folk mesa temperaturo chipseta z temperaturo procesorja ..
chipset pa je nekako 5 stopinj vec k okolica kar znese 25 do 30 stopinj ..
tko da une stevilke 30 stopinj na procesorju z enmu levmu hladilnikom brez dodanih ventilatorjev ..
naka ..

luni ::

hatch tvoja plata odcitava temperatura z notranjega termometra procesorja, tako da ti kaze temperaturo samega jedra procesorja, ne pa njegovega povrsja...
Artificial Intelligentia

hatch ::

Kako potem folk dosega temparature 30-32°c z C600@900 in 1.9v?

Torej folk ne zna merit?

Dejstvo je, da sem ze veckrat snel hladilnik dol takoj po uporabi, in je hladilnik bolj vroc od procesorja.

bluehacker ::

JA FOLK NE ZNA MERIT HAHAHAHHa;)
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Shadowman-x ::

Fantje, zakaj pa niste napisali, kateri hladilnik uporabljate, morda Golden orb ali kaj boljšega. Moj C-II 600@900 dosega temp. okoli 30-33 brez obremenitve in okoli 45 pod max. obremenitvijo. Hlajenje? Predelan Globalwin FDP-32.

luni ::

hatch ce je hladilnik sam fejst vroc pol verjetno nimas dobro prevetrenega ohisja... probaj vsaj stranico dol vzet :)
Artificial Intelligentia

darkus ::

Igor, men ni jasno zakaj imam potem 40-50°C procesorja in 29°C sistema?:)

hatch ::

Mam golden orbba in en 80x80 ventilator v ohisju ki piha na proc.. ce snamem stranico dol se temparatura spusti za ene 2-3°c.

Btw folk.. CPU v MBM4 = Winbond 2 - P2 Thermal diode! in NE winbond 1!

winbond 1 je sistem.

Mozno da zato folk dobiva sumljivo nizke temparature.

Igor ::

dark teb kaze normalno ne vem kaj te moti :) ?
oki men mbm trenutno kaze winbond 1 senzor 43 stopinj, s tem da sem kisto glih prizgal (ostali al 0 ali 127 stopinj)
c566 hlajen z orbam ..
obe stranici sta skos dol .
zdej kaj kaze in ce prov kaze ne vem
zdele si mi ne da mert z terometrom
ceprov heć 43 stopinj sistem ?
ne vem ..

Igor ::

po pol ur seti skace med 49 in 50 ..
plata bx6-2 pa slotket 3 ...

darkus ::

Igor, se tebi zdi normalno, da ko prizgem racunalnik(po 1h ali po 1 tednu neaktivnosti) kaze temperaturo procesorja 50°C?Ne?Torej?
.

Belac ::

jst mam tud to plato pa mi pokaže isto v biosu in isto v win2000 temperaturo,tko da nevem kako vam laže??8-O

Siluro ::

Lahko je kriv termistor v procesorju, ker se ne razume z elektroniko na platki in dodatnim termistorjem.Opazil sem ta problem pri novejših procesorjih C633 ali PIII800, da ne kaže termistor prave temperature, čeprav na ekaki platki z drugim procesorjem recimo C600 kaže pravo temperaturo...Če je Hladilnik hladen in ga lahko primes temperatura ni več kot 40 stopinj in se nič ne sekiraj!
Howg govoril sem!

Belac ::

se pravi jsm mam gor plll700,pa bi mi moglo kazat pravo temperaturo ne??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232004 (1654) Spajky
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262215 (1829) mmisv
»

Celeroni2

Oddelek: Navijanje
81024 (827) piko
»

Temperatura&Voltaža pri CII

Oddelek: Navijanje
91486 (1312) piko

Več podobnih tem