» »

kako vzpostavit preko kabelske wireless

kako vzpostavit preko kabelske wireless

rayzz ::

pozdravljeni zanima me
imam kabelski internet (triera) in me zanima če bi lahko nanj prklopil TUŠ-ov komunikator
da bi lahko imel wireless povezavo.sem uporabnik viste in se v njej še ne znajdem kaj preveč dobro zato bi prosil če gre ..če bi mi lahko še gdo malo na krajše opisal kako to vzpostavit
hvala lp

gokky ::

Ne bo šlo. Vigor 2700 dela z ADSL in ne preko kabla.

Lahko namesto Tuševega komunikatorja kupiš drug usmerjevalnik z Wi-Fi (tudi recimo Vigor 2110n), ki pa mora imeti na WAN strani priključek za ethernet (ne za ADSL kot V2700).

mastah ::

ni ti treba nic kupit, vigorja priklopi na obstojeci modem od triere in skonfiguriraj pa bo wireless delal bp

rayzz ::

no saj prklopit gre..pač pravi priključek.sam je problem k neznam tega v visti uštimat

gokky ::

@mastah Kolikor vem ima Vigor 2700 WAN priključek na ADSL, Trierin kabelski internet pa ti na drugi strani modema ponuja Ethernet.

danielka84 ::

lahko ga uporabi kot dostopno točko, ne pa kot router...
ni-da-ni

huek111 ::

Kako je sedaj tukaj točno? Ali lahko uporabim Vigor 2700 kot router za kabelski internet ali ne?
Če gre naj mi nekdo na hitro opiše kako ga nastavim.

danielka84 ::

kot router ga ne more uporabit, ker ima vigor za WAN port telefonsko linijo.

Lahko ga pa uporabi za dostopno točko.. za samo en računalnik v katerega pač vpiše IP, ki mu ga dodeli kabelski operater, v tem primeru enostavno priklopiš kabelski modem v LAN port na vigorju. Na vigorju še nastaviš SSID in te zadeve glede wirelessa in izklopiš DHCP.
ni-da-ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vigor 2700V in Vigor 2100G

Oddelek: Omrežja in internet
51043 (914) moat
»

router Vigor 2700 + WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
143036 (2421) Yacksy
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244639 (2200) Yacksy
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205898 (3919) Tilen
»

problem z vigorjem 2700V

Oddelek: Omrežja in internet
71262 (1138) Yacksy

Več podobnih tem