» »

T2 + router = no go

T2 + router = no go

Husqvarna ::

Rabil bi nasvet glede T2 in routerja. Naj najprej napišem, da se je preizkušalo s tremi routerji in zadeva nikakor ne špila. Pa da ne bo kdo mislim da so bili trije routerji isti dan probani. Ne je bilo 24h vmes, ker vem da T2 ne pusti več kot 2 na en dan.

Problem pa je sledeči:
T2 - dinamični IP
Routerji: Asus WL520g, Netgear?, Conceptronics C54APRA

Pri vseh je problem sledeči, da ko pogledam na PC pod mrežne nastavitve stanje mi pri DNS piše ip 192.168.1.1, namesto 84.255.210.79... Posledično net ne dela.
Resetiral večkrat od a do ž, klical T2, ki jih moje težave ne zanimajo, ker njim vse dela ok.
Naj povem da sem že priklopil malo morje rouerjev, ampak takega problema pa še ne.

Aja ko povežem direkt modem-PC zadeva špila OK.

Se je kdo že srečal s podobnimi težavami?
Tudi če na mrežni kartici ročno vpišem IP+DNS stvar ne špila.

A je res edina rešitev statični IP?

KoMar- ::

problem sledeči, da ko pogledam na PC pod mrežne nastavitve stanje mi pri DNS piše ip 192.168.1.1, namesto 84.255.210.79

To ni problem, to je normalno.

tony1 ::

PEBKAC? :|

Malajlo ::

Routerju vnesi DNS. Sem že imel router v rokah, ki niti IPja ni dobil. Pa smo šli potem na statiko.
Da pa imajo v LANu mašine lokalni DNS, je pa POPOLNOMA normalno.

OT: T-2 ne pusti več kot dveh routerjev na dan? Kako pa T-2 ve, kaj je router, kaj pa PC?

123nick ::

Nastavi T2 ruter kot bridge, na routerjih Asus WL520g, Netgear?, Conceptronics C54APRA oz. katerega koli boš uporabljal pa nastavi da ti ta ruter kliče oz. se povezuje z isp-jem, zadeva mora delovati.
DNS so vredu.

SasoS ::

T-2 nima routerja in routerji priklopljeni na T-2 nič ne "kličejo". Ne mešat različnih ISPjev.

Husqvarna ::

KoMar zakaj pa potem net ne dela?

Malajo T2 ne pusti več kot 2 MAC naslovov na dan, narobe sem se izrazil. (Pa da se ne bo kdo usajal, to mi je na teh. supportu zatrjeval, ko sem razlagal da nihče od 3 routerjev ne dela)
Aja sem probal tudi na roke vnest DNS pa je zadeva ista.

123nick misliš kot AP? Sem tudi že to poskusil, ampak potem mi samo enemu PC-ju dodeli IP, ostalim pa ne. Wireless ne dela sploh.

SasoS to že vem...

SasoS ::

začni s klasičnim debugiranjem...najprej pingaj en znan naslov, recimo 193.2.1.66 (arnesov dns). Če to dela, poskusi pinga en dns naslov (www.google.com). Če faila v prvem koraku, se router ne poveže. Če faila v drugem, potem imaš dejansko probleme z DNS. Da ti DHCP na routerju kot DNS vrne samega sebe je dokaj normalno...saj ima ponavadi gor caching dns - ki bi moral requeste forwardati naprej na T-2.

vorantz ::

Vsekakor pebkac :/
lahko bi ti kak screenshot nastavitev v routerju naredil da vidimo kaj si sčaral

123nick ::

Okej.
T2 zaklepa ip na določen mac naslov. To traja pomoje 24 ur, da se ti spet odklene. T2 ti daje možnost 2-3 dinamičnih ipijev, torej se pri priklopu 2-3 naprav, ki imajo mac, uporabjo in porabjo ip naslovi, zadeva se tudi zaklene za 24-48 ur. Zato ti ne morš prklaplat novih oz. drugih naprav. Zadeva bi delovala če bi poizkušal enmu wan routerju spremenit mac(routerjem se to da) na WAN portu!, na takega kot ga ima nek že priklopljen pc, s tem bi router pridobil ip, prejšnega PC-ja. Na ta ruter pa boš lah prklaplov kar češ, naprave bojo dobivale lokalne ip naslove(nat-pat).

Druga rešitev pa je sprememba ip naslovov iz strani ISP-ja. Lah ti dodelijo 2dinamična+1statičen ip. Torej sam na routerju nastavs stativen ip in bi zadeva delovala.

drgač pa mal preber na: http://t-2.rula.net/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik router & static IP

Oddelek: Omrežja in internet
91715 (1314) b3D_950
»

Wired racunalnik se mi ne poveze na router

Oddelek: Omrežja in internet
51070 (954) dotArj
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379214 (5324) Bakunin
»

Problem z Wifi-rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
171192 (870) Marino88
»

Problem z T-2 internetom

Oddelek: Omrežja in internet
92263 (2169) llamma

Več podobnih tem