» »

Omnia mea mecum porto - Filozofi, pomagajte ! :D

Omnia mea mecum porto - Filozofi, pomagajte ! :D

Srachko ::

Zadnjič sem zabredel v debato in naletel na rek "Omnia mea mecum porto.". Imam prijateljico, ki bi rada izvedela še kaj več o tem reku. Npr. Rada bi izvedela zakaj je Bias rekel prav tako, če za tem rekom obstaja kakšna zanimiva zgodbica oz. če se celo da kje dobit kakšno knjigo.... Radovednost pač :D

Sam sem že prebrskal na tone WWW-ja, a sem naleten na dosti blogov, postov na raznoraznih forumih, ki vsebujejo ta rek, kaj koristnega pa dosedaj še nisem našel. Če mogoče kdo ve kaj več o tem, bi lepo prosil, če podeli malo zanimivosti. Najlepša hvala že vnaprej.
I can see clearly now, the brain has gone...

whatever ::

Intuitivno mi zveni nekako kot "Bog moja ... vrata". Ampak o latinščini nimam najmanjšega pojma. Se pa da že iz tega s ščepcem domišljije marsikaj sklepat.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Srachko ::

V bistvu prevod pomeni nekaj takega kot "Vse kar imam nosim s sabo." oz. nekaj v tem stilu...
I can see clearly now, the brain has gone...

whatever ::

No, pol ni panike. Jaz ti na to temo komot napišem cel esej, če ne še kaj več.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Srachko ::

:D

No, jaz pa lahko ta čas na googlu srečo preizkušam.... :)
I can see clearly now, the brain has gone...

whatever ::

Misli s svojo glavo! Ti dam en hint: "Vse, kar imaš, nosiš s sabo."
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

ta_ki_tke ::

Ko je prišlo v mestu, kjer je Bias živel, do potresa, se je tudi filozof golorok pridružil množici beguncev, ki so s sabo vlačili vse svoje imetje. Nekdo ga je vprašal, kje ima svoje stvari, in odgovoril mu je:
Vse svoje nosim s seboj.
(Anekdota iz knjige Slavko Krušnik, Smeh stoletij - http://www.omnibus.se/beseda/)

Yohan del Sud ::

Moja italijanščina je malo zarjavela, ampak če dovoliš zelo prosti prevod: Uzdaj se use i u svoje kljuse! BTW pol minute guglanja.

http://it.wikipedia.org/wiki/Omnia_mea_...
www.strancar.com

Srachko ::

Moja italijanščina je malo zarjavela, ampak če dovoliš zelo prosti prevod: Uzdaj se use i u svoje kljuse! BTW pol minute guglanja.

http://it.wikipedia.org/wiki/Omnia_mea_...


Ja, hvala. Sem našel tudi sam pa še prevajalko sem imel tudi. Tudi moja italijanščina je molto slaba :D Na srečo poznam malo ljudi okoli in okoli tega našega planeteka, pa se včasih še kaj naučim.
I can see clearly now, the brain has gone...

Tomas 33 ::

Ni italjanščina ampak latinščina.

Svoj čas je bil rek napisan na steklenici Trojka vodke; smo jo veselo pili in se še latinščine zraven učili. ;)

Srachko ::

Ni italjanščina ampak latinščina.

Svoj čas je bil rek napisan na steklenici Trojka vodke; smo jo veselo pili in se še latinščine zraven učili. ;)


No, jaz sem bolj mislil na članek na Wikipediji, nekaj postov nazaj. Pa spet nekaj novega zvem :D Se spomnim še srednješolskih let, ko je Trojka bila tako priljubljena, a takrat še nisem posvečal toliko pozornosti detajlom :D. Ampak vseeno, spet nekaj novega in zanimivega. Tnx.
I can see clearly now, the brain has gone...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hude ranljivosti v Symantecovi programski opremi

Oddelek: Novice / Varnost
195222 (3055) stara mama

Telekom - Siol se želi znebiti čim več uporabnikov pred prodajo zato redno dnevno skr

Oddelek: Omrežja in internet
101623 (1357) Mavrik
»

Win XP repair opcija - vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
64090 (881) mAXTER
»

Latinski citati

Oddelek: Sedem umetnosti
53245 (3101) Ziga Dolhar
»

Zaščita programov

Oddelek: Programiranje
81148 (990) Uporabnik

Več podobnih tem