» »

Win XP repair opcija - vprašanje

Win XP repair opcija - vprašanje

mAXTER ::

Pozdravljeni

malo po tistem ko so se mi porušili win xp na računalniku je šel po gobe še slednji. Ker imam na disku pomembne podatke oz. polno nastavitev za katere nimam več dokumentacije (mail, inštalirani programi...) me zanima če lahko uspešno opravim repair sistema na drugem računalniku.
Gre se predvsem zato, da ne vem kako bi se sistem odzval glede na to, da bi prepoznal po repairu ob ponovnem zagonu drugačne komponente kot prej.
Če je imel kdo podobne izkušnje bi prosil za pomoč.

L.P.

tadejc ::

lahko...

Pyr0Beast ::

Backup in potem repair.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ta_ki_tke ::

Ker se disk ravna po načelu 'Omnia mea mecum porto' (Vse svoje nosim s seboj), je vseeno, v katerem računalniku poženemo Repair. Treba je le paziti, da se ne zmotimo, tako da bo popravljanje sistema res popravljanje in ne nalaganje na novo. Če pa je šla na disku particija, bo treba prej uporabiti kakšen GetDataBack ali Active@PartitionRecovery.

mAXTER ::

Disk sem preventivno priklopil na drug računalnik preko usb pretvornika in presnel vse podatke vključno z celotnim sistemom na drugi disk, tako da backup definitivno imam.
V bistvu me najbolj zanima samo to, če bo po prestavitvi diska v drug računalnik in po opravljeni repair funkciji načeloma sistem deloval, glede na to da so trenutno driverji in nastavitve vezani na drugo periferijo preminulega računalnika. Sklepam da mrežnih nastavitev sistem po repair-u ne bo ohranil ali se motim?

Napaka javljena pri zagonu win xp je pa sledeča:
"Windows XP could not start because the following file is missing or corrupt: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM"

Po tem sklepam da se je pokvaril register, ne vem pa če je šla tudi particija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

ta_ki_tke ::

Po mojih izkušnjah se ohranijo vse nastavitve.
Če se izpiše taka napaka, je particija najbrž ostala cela.

mAXTER ::

Vse je šlo lepo skozi, win so se prav tako brez težav aktivirali, nastaviti je bilo potrebno samo mrežne nastavitve.
Najlepša hvala za pomoč.

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621969 (14678) MrStein
»

ASUS Problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
182460 (1924) BorutK-73
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192101 (1499) mp3pesmi
»

zagon win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5843 (801) energetik
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354671 (3801) solatko

Več podobnih tem