» »

Zaščita programov

Zaščita programov

iBojan ::

Večkrat te kdo prosi, da mu naj napišeš kak programček pa potem vanj daš svoje ime, da se ve da si ti avtor. Potem pa po kake pol leta vidiš ta isti program pri nekem drugem kolegu, tvoje ime je menjano pa še plačati je moral zanj. Mislim, da je to ena velika pi****** in svinjarija, saj si moral vložiti nekaj truda in znanja ter volje, da si zadevo naredil, sedaj pa nekdo služi na ta račun. Vem, da lahko program pač softwersko začitiš (CRC koda in podobno). Zanima me pa kako je s tem, ko želim to narediti legalno in bi program registriral pri kakem uradu za patente ali kaj takega?? A ima kdo kake izkušnje ? Je mogoče že kdo registriral tako svoj program ?

lp, _GeS_

lordgreg ::

erm.. ja tole sem jaz hotel narediti s svojo beast skripto... čeprav je "open source".. saj sem namreč dokaj hitro opazil popolnoma enake skripte (od skript do menujev,...) pa nisem mogel nič zato.. no.. zadeva je uradna, da je pač najbolje, če si zrihtaš avtorske pravice... neuradno vem, da je to možno zrihtat samo v LJ,.. kaj več pa ti ne bi vedel povedati... sranje je pač, ker ziher zadeva ni zastonj :(

MadMax ::

_GeS_ : a imas ti vse instalirane programe licencne????:D

Thomas ::

Ja - softwarska zaščita je edino, kar je realno.

Uzdaj se use i u svoje kljuse! 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lordgreg ::

MadMax: mislim, da hoče _GeS_ povedeti/izvedeti nekaj drugega...

Nekaj v tej smeri, da želi on Registrirati program!

Loki ::

Poglej tole, ceprav mam jest tut obcutek, da nimas glih cistih namenov.
I left my wallet in El Segundo

MadMax ::

LORDGreg: vem, kaj je mislu, ampak, ce ima na svojem compu samo en (1) nelegalno pridobljen program, mislim da ni fer, da razmislja o zasciti svojih programov...

iBojan ::

Fantje mislim, da ni problem dati nekomu programa zastonj saj itak mislim, da ni računalnika na svetu na keterem ni instaliran vsaj en ilegalen program ;) Samo tudi če je opensource program, mislim, da je fer da ti pol ne spreminja nekdo samo imena in potem še gre to prodajat! Kajti vsak program se da shexat, tako da to ni problem. Saj je isto z knjigami, jih vsi po vrsti fotokopiramo pa čeprav je ilegalno ampak ali je kdo že tam menjel avtorja ?? Me sploh ne moti, če drugi uporabljajo moj program, še več to je kar pohvalno saj je potem program vsaj za nekaj dober ;) Samo ni se pa lepo okoriščat na hrbtu drugih. Ali v Sloveniji nihče ne registrira programov ali kaj ? Kajti tudi program, ki ga napišeš v podjetju je tvoje delo pa nihče ne menjuje imena ;) Upam, da veste kaj mislim ali ??

p, _GeS_

Uporabnik ::

jaz te popolnoma razumem. če je tip iz slovenije ni problema - ga tožiš, ker maš source ti ne bo težko dokazat (no zaplete se vseen lahko), če pa je iz tujine pol pa najbrž itak nimaš dost keša da bi si lahk karkol prvošču...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

delphi5 & xp

Oddelek: Programiranje
8790 (704) iBojan
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
201343 (1086) Fantom
»

skrivanje programa

Oddelek: Programiranje
121469 (1120) poweroff
»

Na kratka naloga...

Oddelek: Programiranje
181643 (1407) iBojan
»

Prevod programa

Oddelek: Programiranje
71072 (929) Thomas

Več podobnih tem