» »

Težave s procesorjem...

Težave s procesorjem...

Bebilok ::

Imam procesor Amd Sempron 2200+ 1.5 Ghz zmogljivosti. Vendar ko prižgem računalnik mi izpiše, da imam Amd Athlon brez oznake in deluje pod 900 Mhz. Poskušal sem že z overclokingom v biosu, vendar mi takrat računalnik zamrzne ali se pa resetira na osnovne konfiguracije.

Hvala za pomoč in nasvet.

ABX ::

Preveri temperaturo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

borki ::

Kaj si mogoče kaj flashal bios ali kaj podobnega to bi znalo bit. Drugače pa vzami ven baterijo iz matične plošče pa počakaj nekaj časa 10 sekund recimo lahko tudi več pa računalnik ne sme bit priključen na omrežje električno.

droid ::

Meni je na bivšem pcju flash biosa pomagal. Isto mi je namesto Sempron pisalo Athlon. Nisem pa mel nobenih takih problemov da bi deloval z manj Mhz.

mnlh ::

Zgleda da imaš nastavljeno matično na 100MHz oz FSB na 200MHz, zato ti dela procesor samo na 900MHz.

Nagi Bator ::

Zadnji odgovor je pravilen.
Tvoj sempron ima mnozilnik 9.
Prestavi FSB iz 100MHz na 166MHz.

Bebilok ::

Da, piše mi da imam 9x 100 delilnik, torej 900. Moral pa bi imeti 9x 166 = 1.500 ghz (vsaj pomnim, da je bilo tako). Sicer pa ne znam prestavljati ta FSB iz 100 na 166, samo v biosu znam malo overclockat. Lepo prosim, če mi nekdo opiše postopek kako spremeniti ta množilnik. Hvala za odgovore.

ABX ::

Nalimaj sliko BIOS menuja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje AMD procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
776336 (4939) Davidf1
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705397 (4228) Pyr0Beast
»

Navijanje AMD Sempron 3000+ 64bit procesorja

Oddelek: Navijanje
141749 (1399) toncek_95
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321524 (1048) _Dejan_
»

FSB, PCI in AGP hitrost

Oddelek: Navijanje
221540 (1184) OwcA

Več podobnih tem